24.4.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Balkon jako plnohodnotná místnost navíc

14.5.2018

Ať už vybíráme byt k pronájmu nebo ke koupi, většina z nás se rozplývá nad představou bytu s krásným balkonem plným života. Mít ve městě byt s balkonem je skutečně něco výjimečného, že to tak skutečně je, poznáme podle toho, co takový venkovní prostor dokáže udělat s cenou bytu bez ohledu na jeho velikost. Je tedy až zarážející, že většina balkonů i teras zůstává poloprázdná, nebo se z ní stává odkládací prostor pro všechno, co jsme líní odnést k popelnicím. Proč? Proč děláme skladiště z našeho vlastního malého kousku "přírody“?  Jednoduše proto, že balkony jsou většinou úzké nudle se kterými si nevíme rady. Máme pro vás 10 parádních pomocníků, které promění váš balkon v plnohodnotný prostor.

Dejte svému balkonu účel! Chcete nové místo k odpočinku, zahrádku, dílnu, nebo koutek pro vaše přátele? Účel vám pomůže utřídit nápady a urychlí celou realizaci. 

Podhledy – Ideální způsob, jak využít "přebytečný“ prostor u stropu a získat šikovný úložný prostor navíc.

2v1! V malém prostoru jsou praktická a variabilní řešení znát dvojnásob. Z úložné bedny může být parádní lavička, stačí přidat polštáře na sezení.

Skládací nábytek – Plážová lehátka, židle nebo stoličky navíc, které vytáhnete, když přijde návštěva, vám pomohou udržet balkon variabilní i bez přehnaného přeplnění nábytkem.

Vertikální květináče – Seženete je v každém květinářství, v ikey, nebo si je můžete snadno vyrobit z palet. Jsou skvělé pro využití prostoru, ale také pro celkový "přírodní“ dojem z balkonu.

Náš tip! Spoustu skvělých nápadů, jak pěstovat květiny na balkonu najdete například na pinterestu.

Správné odstínění – Ať už chcete mít víc soukromí, nebo se jen chcete schovat před sluníčkem, každý používaný balkon by měl mít k dispozici rolety nebo jednoduchý baldachýn. Pracujte s přírodními materiály a světlými barvami, díky kterým se nepřipravíte o dostatek světla.

Dostatek pohodlí – Nezapomínejte na vlastní pohodlí, zvláště pokud chcete na balkonu odpočívat. Na žádném balkonu by neměl chybět dostatek polštářů nebo nějaká ta teplá deka.

Zasklení – Umožní vám delší využívání prostoru během roku a zároveň ochrání vás, vaše hosty, věci i rostlinky před deštěm, zimou a větrem.

Náš tip! Na stránkách firmy Optimi můžete najít celou řadu dalších výhod spojených se zasklíváním balkonů.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

KURÝR 1 - SHOPAHOLIC NICOL

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.