24.4.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Jitka Boho: Snažím se dělat věci přirozeně. Příliš se nesnažit. Chci být stále svá!

10.5.2018

Vždycky toužila být zpěvačkou, ale kromě toho se stala také Českou Miss 2010, youtuberkou a především maminkou. Je velkou milovnicí přírody, zvířat a Boho pro ni neznamená "jen" jméno, ale přímo životní filozofii. Od spojení s přírodou, přes styl oblékání nebo vysněné boho boží bydlení. :-) A jejím cílem je předávat lidem dobrou energii, sílu, lásku a spojovat je. Ať už je to hudbou, fotkami nebo zkušenostmi. Její život je pestrou inspirací. Zastav se chvíli a vychutnej si rozhovor s Jitkou Boho! :-)

Jitko, ty jsi velice energická, úspěšná žena a inspirativní záběrem svých aktivit. Co z toho jsi ale nejvíc ty? Modelka, zpěvačka, maminka, youtuberka…?
Děkuji, dá to vše ale zabrat. :-D Samozřejmě jsem teď především maminka, ale to neznamená, že se žena s narozením dítěte musí všeho vzdát. Naopak s narozením Rosálky přišlo i mnoho inspirace a mnoho nápadů, například začít točit videa, podělit se o své zkušenosti. Čemu se ale ve volném čase věnuji nejvíce, je určitě hudba. Rosálka vnímala tento náš “směr” už v bříšku a musím říct, že je až neuvěřitelné, jak si dokáže ve dvou letech zapamatovat písničky anglické i české a vyťukávat přesný rytmus.

Foto: Jitka Boho

Jak ses dostala k modelingu, pak i k hudbě a odsud k natáčení vlastních videí na YouTube?
Pro mne je modeling až na posledním místě. :-D V dnešní době Instagramu můžeme vlastně považovat za modelku každou dívku, která má na svém profilu krásné fotky. Modelka, ve správném slova smyslu, je pro mne dívka/žena, která chodí světové přehlídky, která cestuje, fotí velké kampaně. U nás je malý rybníček a těch opravdových modelek by se dalo spočítat možná na prstech jedné ruky. Já se tedy za modelku rozhodně nepovažuji. Vyhrát Miss a být modelkou je totiž úplně něco jiného. :) A vůbec nehodnotím, co je lepší či horší varianta. Já jsem ráda, že jsem Českou Miss tenkrát vyhrála, byl to krásný zážitek. Díky vítězství jsem se podívala na mnoho krásných míst ve světě, byla jsem v Las Vegas na Miss Universe, kde jsem se dostala do TOP 15, mohla jsem vzít rodiče na jejich první společnou dovolenou, poznat mnoho zajímavých lidí... Byl to osud a určitě toho nelituji. Ale od malička jsem toužila být zpěvačkou. Objížděla jsem různé pěvecké soutěže a cítila, že to je to co chci, abych dělala celý život. Hudba mne naplňuje, a když mohu vystoupit před lidmi a předat jim energii, to pro mne znamená nejvíc. Ještě více jsem k hudbě a i tvoření textů, skládání vklouzla díky mému muži, který je profesionální muzikant a taky dobrý motivátor. :) A co se týče točení videí... Chtěla jsem to jen zkusit a ono to vyšlo a vychází už dva roky. Podobně jako v Miss. Někdy není potřeba tlačit na pilu a je lepší nechat věci plynout. :)

Jak zvládáš skloubit všechny své pracovní a tvůrčí aktivity spolu s rodinou a rolí maminky?
Někdy dost těžce! Kolikrát padám únavou a cítím se vyčerpaná. Přijde ale další den, nové nápady, nová síla, nová energie. Mám okolo sebe skvělou rodinu. Když je nejhůř a nemůže hlídat manžel nebo nemohou jet se mnou, jsou zde babičky. Takhle to bylo především, když jsem byla v Tvojí Tváři. To bylo nejnáročnější období pro nás všechny. Myslím, že to uteče rychle a za chvíli bude Rosalie jezdit na naše koncerty. :-D

Kde čerpáš svou inspiraci pro to, co děláš?
Zatím se vše točí kolem rodiny. Čerpám ale i ze svých zkušeností a svého života. To tedy jde cítit hlavně z mých textů. Co mne ale uklidňuje je příroda. Stačí, když se kouknu do korun stromů a zaposlouchám do zpěvu ptáku a do šumu listí, hned mám inspiraci a sílu dál tvořit.

Na Instagramu tě sleduje přes 71 tisíc fanoušků, na YT přes 18 tisíc. Co pro tebe znamená být influencerkou?
Do nedávna jsem ani nevěděla, co tento název znamená. :-D Víte, já se snažím dělat věci přirozeně. Příliš se “nesnažit”. Chci být stále svá a nechci být ovlivňována a někým nebo něčím tlačena. Mým cílem je předávat lidem dobrou energii, sílu, lásku a spojovat je. Ať už je to hudbou, fotkami nebo zkušenostmi.

Foto: Jitka Boho

Přináší ti to zajímavé nabídky na spolupráci? Jak si takové nabídky vybíráš a s kým právě spolupracuješ?
Určitě díky IG i YT jsem narazila na zajímavé lidi, projekty nebo produkty, na které bych asi jen tak nenarazila. Většinou si dost pečlivě vybírám, s kým navážu spolupráci. Jde-li o kosmetiku a podobné, vždy si studuji složení produktů, historii, chci vždy vědět co nejvíce. Pak sama vše vyzkouším, a pokud se mi to opravdu zdá super, teprve poté se rozhodnu navázat spolupráci. Momentálně dlouhodobě spolupracuji s Notinem, kam na jejich YT kanál natáčím speciální miniseriál Síla ženy s Jitkou Boho, pak se společností Medaprex, kde jsem našla zatím nejlepší produkty v boji s akné, s Bio Aromou, to je přírodní řecká kosmetika nebo s Feedem či Kidtownem, ty jsou zaměřené především na děti. Občas také se značkou Philips a jejich produkty v oblasti úklidu a čistoty. :-) Ale mezitím proběhla a probíhá spolupráce s mnoha dalšími značkami.

Koho ty sama sleduješ na sociálních sítích? Máš oblíbené youtubery a instagramery – na domácí scéně nebo v zahraničí, kteří tě inspirují?
Upřímně to jsou většinou na IG jen mí přátelé a pak boho inspirace – @bellaboheme, @chasing_unicorns, nebo @peta, National Geografic @natgeo a fotografy, jejichž fotky přírody mi zvednou vždy náladu a zahřejí u srdce. Na YT nesleduji asi nikoho. :-D Moc na to nemám čas a vlastně nechci být příliš ovlivněna a chci svá videa dělat sama za sebe. :) Když už, tak spíše hledám inspiraci na Pinterestu. :)

Ve svých videích řešíš také svou pleť a akné. Je těžké se o těchto tématech svěřovat do kamery?
Ze začátku jsem váhala, zda vlastně ukázat svou “pravou tvář”, nakonec jsem si řekla, že ano. Chci pomáhat slečnám a ženám, které to třeba trápí stejně jako mne. Říkat si, co funguje a co ne. I díky komentářům jsem narazila na produkty, které pomáhají. V tomhle je to natáčení super. Člověk se může podívat, jak produkt vypadá a jak působí, dřív než jej zakoupí.

Jitko, co pro tebe znamená být Boho? Na svém YT kanále píšeš, že to není jen jméno, ale i filosofie. Jak to je?
Ano, je to tak. Líbí se nám spojení s přírodou. Styl oblékání. Nejraději bychom žili někde na statku ještě více spojeni s lesy, zvířaty, ale vše chce svůj čas. Teď máme svůj domeček za Prahou, kde je relativně klid, příroda je pár kroků od domu. Myslím, že pár let zde budeme, a pak si vybudujeme to naše vysněné boho boží bydlení. :-D

Spolu s manželem Lukášem hudebně tvoříte, takže jste partneři nejen v osobním, ale i pracovním životě. Jaké to je být tým na tolika "frontách“? Jaké to má výhody?
Určitě je to skvělé, že máme vlastně stejný koníček. Není nad to, když si dáme skleničku vína, Luky vytáhne kytaru a jdeme jamovat. Čas, který tráví v našem home recording studiu, můžeme trávit společně. Skládáme, tvoříme, hrajeme a i vystupujeme.

Jak vám to klape po profesní stránce? Jste na jedné vlně, nebo zažíváte i "itálii“? :-)
Většinou máme stejný názor. Já, jako žena, jsem trochu nerozhodná, takže ano, někdy to je trochu na ostří nože, ale jen chvíli. :-D Většinou, když prý za mikrofonem ve studiu moc mluvím a málo zpívám. :-D

Na čem pracujete právě teď? Hudba, písně, nebo jiné další projekty?
Stále tvoříme, skládáme, já píšu texty, Lukáš skládá hudbu. Ale to neznamená, že bychom si navzájem nepředávali své nápady, naopak. Teď bychom rádi přes prázdniny dodělali první autorské album a natočili v pořadí již čtvrtý videoklip k takovému hezkému letnímu singlu. :)

O čem vaše hudba je?
O životě. O nás, o vás, o tom co dnes a denně prožíváme, ale i o vážnějších tématech.

A kdo tě inspiruje po hudební stránce?
Máme oba rádi rockovou muziku, opravdové kapely. Dnes je ta hudba tak umělá a každý může mít “svůj” song, když si ho někde na YT stáhne za pár korun. Jenže, to je to, že vše pak zní stejně. Jasně, chceme jít s dobou, psát moderně, ale s těmi opravdovými kořeny! Inspirací jsou určitě Oasis, Coldplay, kapel je víc.

Probíráte svou práci také společně doma, nebo ji dokážete oddělit od soukromého života?
Naše práce je s naším osobním životem úzce spojená. To je to, čeho si vlastně nejvíce vážíme. Děláme to, co nás baví.

A jak jste se s manželem poznali?
No jak jinak než na koncertě v Hard Rock Café. Ale ono to bylo už mnohem dříve. Poslechněte si singl Příběh, v textu je to přesně popsané. :-D

Co nebo kdo tě motivuje pokračovat v tom, co děláš a realizovat nové nápady?
Rodina, láska, příroda, ale samozřejmě i Lukáš anebo má manažerka Míša, která vše hlídá, všechny akce, koncerty, focení… :-D

Stíháš také odpočívat? Jak relaxuješ?
Relaxuji především v přírodě, to opravdu vypínám, hlavně u zvířat, když se jich mohu dotýkat, krmit je... To je krásné. Ale jinak relaxovat moc neumím, většinou uklízím, u toho vlastně taky vypínám a soustředím se jen na tu práci. Když jsem měla více času, chodila jsem běhat, nebo vyráběla korálky pro přátele, ale třeba i malovala a kreslila. To jsou všechno činnosti, které uvolňují moji mysl. :)

Co právě připravuješ pro své fanoušky – hudebně, ale i na svých sociálních sítích?
Myslím, že toho je mnoho, především album, na které se lidé moc těší a chodí mi často zprávy, kdy už konečně vyjde. Dále by to měl být nový videoklip, snad vše stihneme. Na sociálních sítích to budou určitě další motivující fotografie, zkušenosti, ale i hezké soutěže, brzy třeba na největší hudební festival. :)

Foto: Jitka Boho

Kde tě právě teď tvoji fanoušci mohou potkat na koncertech? Plánujete také nějaké festivaly?
Festivaly určitě ano, ale až další rok. Na podzim to bude určitě náš pravidelný koncert s kapelou. Nejbližší termín, kde mne mohou lidé vidět, bude 19.5. na otevírání OC...O všem budu skrz IG nebo YT informovat. :)

Co je pro tebe v životě nejdůležitější?
Zdraví!

Máš nějaký tvůrčí nebo osobní sen, který si toužíš v blízké době splnit?
Můj sen je zpívat, tvořit a dělat radost druhým! No a nejbližší sen je, mít hotovou zahradu, zasázené kytičky a trávu, dodělané pergoly a plot. :-D To jsou ty běžné všední starosti.

Chtěla bys vzkázat něco našim čtenářkám?
Buďte sami sebou! Opatrujte se a milujte svůj život! Přeji jen to dobré!

Jitko, děkujeme Ti za rozhovor a přejeme hodně štěstí v hudebním, tvůrčím i osobním životě. :-)

Autor: Martina Burýšková

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

KURÝR 1 - SHOPAHOLIC NICOL

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.