24.4.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Co nového na Instagramu? Hashtagy v biu a brzy i videohovory či vlastní efekty ve stories

9.5.2018

Instagram a jeho tvůrci nezahálí. Opět přichází s další várkou novinek. Nově je možné si v business profilu přidat vlastní hashtag, odkaz na jiný profil a přidá také možnost vlastních efektů v InstaStories  a brzy také videohovory!

Vlastní hashtag ve svém profilu

Zatím je tato novinka určena pro obchodní profily. V biu se objeví jako odkaz, takže pokud na něj klikneš, objeví se ti příspěvky s tímto hashtagem a snadno se tak dostaneš i na další profily s podobným zaměřením. Je to hlavně skvělý způsob, jak propagovat hashtag své značky a získat tak další kliknutí a sledující. Zjistíš, kdo všechno a kde danou firmu zmiňuje a sdílí s ní související posty. ;-)
Pro přidání hashtagu, klikni na Upravit profil a přidej do bio a k tomu specifické jméno hashtagu.

Do bia snadno přidáš odkaz i na jiné profily

Tahle možnost se hodí hlavně těm, kdo mají obchodního parťáka, sesterskou firmu, profil… a chtějí je propagovat na svém, třeba sledovanějším profilu. Skvěle se tahle možnost hodí také v případě, když na tvém profilu probíhá soutěž a zmiňuješ ji také v biu, pak zde můžeš zmínit i profily svých partnerů a sponzorů. ;-)
Přidání probíhá stejně jako u hashtagu, ovšem nejprve zadáš @ a pak vyhledáš žádané uživatelské jméno. Pokud takto ve svém profilu uvedeš někoho jiného, dostane o tom oznámení a má možnost tento odkaz z tvého profilu odstranit.

Stories

Plno novinek se chystá také pro Stories, které jsou na této nejrychleji rostoucí sociální síti současnosti jednou z nejpopulárnějších funkcí. Jednou z novinek má být možnost sdílet obsah třetích aplikací i bez toho, že byste jim museli povolit přístup k vašemu účtu. Takže budeme mít možnost sdílet například obrazovku ze Spotify nebo videa z aplikace GoPro a dalších. Jednoduše klikneš na sdílet a z nabídky vybereš Instagram Stories.

Foto: https://instagram-press.com

Značky si vytvoří vlastní efekty

Další zajímavý krok vstříc firmám s účtem na Instagramu podnikla tato populární síť na poli efektů ve Stories. Nyní si firmy budou moci dopřát zpestření a dávku originality, protože jim (třetím stranám) Instagram umožní tvořit si svoje vlastní efekty jako filtry, samolepky, animace apod. Omezený výběr tak bude minulostí.

"Více zábavných kreativních efektů se na vašich oblíbených účtech objeví už brzy, včetně značek jako Ariana Grande, Baby Ariel, Liza Koshy, Vogue a Buzzfeed,“ zveřejnil Instagram.

Videohovory

Více než 100 milionů uživatelů Instagramu denně sleduje nebo sdílí živá vysílání. Velký zájem je ale také o možnost využívat živé videorozhovory v reálném čase a v menších skupinách. Instagram se toho chytl a chystá video chat, aby nabídl lidem možnost sdílet společný čas i navzdory vzdálenosti také touto cestou.

Pokud budete chtít zahájit video chat, klepnete na novou ikonu kamery v horní části Directu. Můžete vést videohovor jeden na jednoho, nebo v menší skupině. Přitom také můžete minimalizovat video, pokračovat v chatu a zároveň dělat na Instagramu další věci.

Foto: https://instagram-press.com

Vyhledávání nově podle témat

Hlavně firmy mají zájem na vylepšení možností vyhledávání. Miliony lidí každý den hledají a prozkoumávají nové možnosti, účty, zajímavé tvůrce, posty… Instagram právě provádí změny a rozhodl se umožnit vyhledávání fotek podle témat. Takže pokud nenajdeš některé fotky podle hashtagů, najdeš je díky těmto tematickým okruhům. Výhodné to bude právě hlavně pro marketéry, protože tematické oblasti budou uživatelům ukazovat, na které fotky se dívali jiní uživatelé, což je systém běžný na e-shopech.

Foto: https://instagram-press.com

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

KURÝR 1 - SHOPAHOLIC NICOL

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.