24.4.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Dokonalá pleť díky zásaditým koupelím

30.8.2017

Člověk je zásaditá bytost, pH naší krve je 7,35 – 7,45. Aby naše tělo správně fungovalo, bylo krásné a zdravé, musíme udržovat acidobazickou rovnováhu. Ta bývá nejčastěji narušena nadměrnou konzumací kyselinotvorných potravin a stresem. Možností, jak tělu pomoci a kompenzovat kyselé hříchy, jsou zásadito-minerální koupele. 

Na zásaditou koupel je naše pokožka zvyklá doslova od prvopočátku: plodová voda je totiž zásaditá. Když se miminko narodí má krásnou, voňavou a sametově hebkou pleť. Jakmile ho ale začneme po narození koupat ve vodě s kyselými přípravky, dojde k narušení lipidového pláště a pokožka začne být suchá nebo se dokonce začnou projevovat různé ekzémy. To stejné platí i se sprchováním.

V pozdějším věku přispíváme k překyselení také životním stylem a stravou: překyselení organismu způsobuje nadměrná konzumace sladkostí, masa, alkoholu, bílého pečiva, kávy, sycených nápojů, ale také napětí, stres a nadměrná fyzická zátěž při té totiž vzniká ve svalech velké množství kyseliny mléčné, kterou tělo ještě dlouho po výkonu odbourává.

Zásaditý očistný rituál
Jednoduchou a velice příjemnou možností, jak odstranit z pokožky nahromaděné škodliviny a kyseliny a ulevit celému organismu, jsou koupele se zásadito-minerální koupelovou solí MeineBase® s pH 8,5 od německého výrobce Jentschura International GmbH. Dr. Peter Jentschura se již přes 30 let zabývá zkoumáním acidobazické rovnováhy a jeho mottem je „Zdravý duch přebývá v čistém těle“. Zásadité koupele fungují na principu osmózy, kdy z kyselého vnitřního prostředí v těle proudí kyseliny a škodliviny ven přes potní a mazové žlázy do vnějšího prostředí v zásadité koupeli. Je to přirozená vylučovací funkce pokožky, která funguje jen při pH kolem 8 a více.

Celotělová koupel s MeineBase® jemně vyčistí pokožku, podpoří její samopromaštění a je výborným relaxem. Taková koupel by měla trvat nejméně 30 minut, ideálně jednu hodinu a voda by měla mít příjemnou teplotu 36–37 °C. Koupele jsou vhodné pro všechny už od narození a také pro ekzematiky a při atopickém ekzému.

Zásadité aplikace na mnoho způsobů
Zásaditá sůl MeineBase® má široké možnosti využití. Kromě koupelí celého těla můžete také provádět koupele chodidel, peelingy a masáže pokožky, výplachy, očistu zubů, inhalace, připravovat roztok pro miminka na ošetření pokožky pod plenkou anebo roztok soli použít jako účinný deodorant.

Výhradním distributorem výrobků Dr. P. Jentschury je už devět let společnost AlcaMedica. Veškeré výrobky se dají koupit v e-shopu společnosti. Setkáte se s nimi také v bio prodejnách, lékárnách a v kosmetických nebo masérských studiích.

Produkty P. Jentschura používá a doporučuje Olga Menzelová. Velmi jí pomohly na atopický ekzém. P. Jentschura nevyrábí jen kosmetiku, ale veškerý sortiment proti překyselení. Velmi oblíbené jsou zásadité kúry podle Dr. Jentschury nebo například zásaditá snídaňová jahelno-pohanková kaše MorgenStund v bio kvalitě. Vyzkoušejte, jak se budete cítit vitálně, když začnete den s kaší MorgenStund a zakončíte ho koupelí MeineBase®.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Populární blogy

KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

KURÝR 1 - SHOPAHOLIC NICOL

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.