24.4.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Facebook testuje revoluční novinku: Za exkluzivní informace si zaplatíme

27.6.2018

Umíš si představit, že bys za svůj oblíbený obsah na Facebooku musela platit? Budeš ochotná zaplatit měsíčně několik set korun, abys získala exkluzivní informace, na které jsi zvyklá a které jsi vždycky dostávala zadarmo? S tím už brzy může být konec. Facebook přichází s možností prémiových skupin, kde se má za členství platit. Po této možnosti prý volali samotní správci skupin, kteří do obsahu investují velké množství času a energie a požadují nástroj, jak z této činnosti získávat finance.

Správci skupin tak dostanou možnost členství ve skupinách zpoplatnit. Jde o velice důležitý krok, protože skupiny na Facebooku jsou široce rozšířenou a využívanou službou, která umožňuje lidem propojovat se v zájmových skupinách a snadno získávat informace, které je zajímají. Měsíční poplatek za členství by se ale měl vybírat zatím jen jako "pilotní projekt“ u malého počtu vybraných skupin založených stránkami jako Declutter My Home blogerky Sarah Muellerové, která inspiruje možnostmi efektivní organizace v domácnosti, nebo Grown and Flown Parents či Cooking On A Budget: Recipes & Meal Planning.

"Slýcháme od skupinových administrátorů, že hledají způsoby, jak získat možnost, aby vydělali peníze a prohloubili tak propojení se svými členy a nadále podporovali své komunity," řekl Alex Deve, produktový ředitel Facebooku.

V případě Declutter My Home prémiové členství ve skupině nabízí platícím členům přístup k exkluzivnímu obsahu, skupinovým výzvám, tutoriálům, check-listům nebo živým chatům Q&A zhruba za 15 dolarů měsíčně.

Poplatky ale nezasáhnou stávající skupiny, dotknou se pouze nově vzniklých tzv. subscription groups. V testovací verzi se má zpoplatnění tedy týkat skupin se zaměřením na rodičovství, vaření nebo úklid. Ceny za členství by se měly pohybovat mezi 5 až 30 dolary měsíčně, což je zhruba 110 až 660 korun.

Platí ale zásada, že uživatel musí být členem veřejné skupiny, aby mu v jejím rámci mohl admin nabídnout možnost exkluzivního členství. A kromě exkluzivního obsahu mají platící uživatelé získat také pomoc či rady zakladatele skupiny, nebo speciální odznaky a ikony. Rozsah služeb ale bude záležet jen na administrátorovi. Zatím ještě není jasné, zda tuto možnost zpoplatnění skupin dostane více administrátorů. Zřejmě záleží na tom, jak se tato služba osvědčí a zda se najde dostatek skupin, za které si budou chtít uživatelé zaplatit.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

KURÝR 1 - SHOPAHOLIC NICOL

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.