24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Léto ve Špindlu podle Mathewa a Kláry: Občas není na škodu vzít si dovolenou po dovolené

22.06.2018

"Občas není na škodu vzít si dovolenou na zotavenou po vaší hlavní dovolené. Platí to hlavně v našem případě, kdy se jednak milovníci hor vydají vstříc dlouhým, horským túrám, a pak taky kvůli problémům, které naše cesty doprovázejí. Vždycky jsme připraveni. Víme, kam chceme jít, co kolem můžeme vidět či co stojí za návštěvu. Jsem vybavená i mapičkou, ale prostě se zdá, že karma/osud (ať je to, co je to, tak je to pěkně otravný!) má s námi vždy jiné plány."
Jaké trable potkaly naše blogery měsíce Mathewa a Kláru z blogu M&K International na jejich dovolené ve Špindlu? Napsali o tom článek a video speciálně pro Blogerky.cz. ;-)

Téměř nikdy nám nepřeje počasí – teď jsme měli 13 stupňů a déšť. Pokazí se auto – neustále blikají nějaké kontrolky a máme měkkou gumu. Karty a účty se rozhodnou nespolupracovat, nebo rovnou ztratíme celou peněženku a takové věci jako kolony aut či zásah policie České republiky v našem vlaku (ve kterém nemůžeme pokračovat) jsou jen naší třešničkou na dortu.

Dle nadpisu asi víte, že jsme se na náš každoroční výšlap vydali letos do Špindlu. Většinou neradi jezdíme na stejné místo, a tak jsme si opět vybrali jiný hotel. Tentokráte to byl 4* hotel Adam ve Svatém Petru. Zdá se, že rekonstrukce tamních hotelů probíhají ve velkém, ale většina z nich se soustřeďuje pouze na fasádu, případně lobby a wellness. Stěny pak zůstávají tenké, dveře staré, a tak si můžete vyslechnout konverzaci vašich sousedů, kteří jako by byli vašimi spolubydlícími. Hotelu však musíme nechat, že je ve velmi dobré lokalitě s krásným výhledem, který si můžete užít během posezení v restauraci, kde mají mimochodem i velmi šikovného kuchaře. Nebylo jídla, co by nám nechutnalo.

Špatné počasí nás mrzelo, protože jsme nemohli pořádně vyběhnout ven, a tak jsme alespoň doufali, že se budeme celé odpoledne plácat ve wellness, odpočívat a plánovat, kam letos ještě pojedeme. Whirlpool placené s rezervací, sauna jen na hodinu a bazén hodně studený – ach jo. Do bazénu jsme se sice přemluvili, když už jsme měli ty plavky, ale opravdu jenom na chvilku a pak jsme utekli zpět do pokoje, kde jsme si udělali čaj a zalezli do peřin s filmem na notebooku. I tak to byl moc hezky strávený společný čas.

Všechno ale není tak černé, jak se zdá, a tak když druhý den přestalo pršet, šli jsme se projít. Z procházky byla nakonec moc hezká 15 kilometrová túra kolem Bílého Labe. Cesta vede jen lehce do kopečka po žluté stezce, s krásným výhledem na sjezdovky na druhé straně údolí. V polovině cesty narazíte na krásné vodopády u boudy Bílé Labe, kde se můžete občerstvit, chvíli posedět a pak se vydat opět do Špindlu po rovinné a asfaltové cestě. Tahle trasa není tak náročná, a proto je vhodná i pro děti či starší sportovce.

MAPKA
13,5 km 4:30 hodin
2-bouda Bílé Labe, 3-lanovka na Medvědín, 4-Špindlerův mlýn

Druhý den jsme se vydali na pořádnou túru, kterou jsem si naplánovala již předem, právě s tou avizovanou mapičkou. Google tvrdil nějakých 13 kilometrů, a proto jsem se rozhodla přidat ještě jezero na polské straně, které nám do celkového (a pravdivého) součtu dalo nějakých 24 kilometrů. Trasa je to opravdu nádherná, zatím ta nejhezčí, co jsem šla. Nejprve musíte tedy ze Svatého Petra zdolat stoupání lesem, kde jsou jakoby přírodní kamenné schody – je to teda fuška! A pak se před vámi otevře nádherný výhled do údolí a pokračujete po kamenné, celkem úzké stezce po okraji kopce.

Tuhle část bych označila i za nebezpečnou pro neposedné děti a po dešti. Pak už je to jen procházka po rovince na Luční boudu, kde se rozhodnete kam dál. Rovně byste pokračovali na Sněžku, doprava byste šli buď zpět do Špindlu nebo do Pece pod Sněžkou. My se rozhodli pro cestu vlevo za Polské hranice, kam jsem nutně potřebovala k jezeru Mały Staw. Cesta se zde hodně svažuje, což bylo na zpáteční cestě dost náročné, ale rozhodně to stálo za to, je to prostě nádhera! Následně jsme se vrátili přes Luční boudu (kde jsme si dali oběd), přes Výrovku a pokračovali již finálně ze svahu do Špindlu.

MAPKA
21,5km 7,30 hodin
2-vyhlídka Krakonoš, 3-nevím kam se poděla, 4-jezero Maly Staw, 5-Luční bouda, 6-Výrovka

I když se to nemusí zdát, tak je Špindlerův mlýn brán jako turistická destinace a ceny tomu odpovídají. Restaurace v centru lákají nápisy jako například „pravá italská restaurace" – v menu mají burgery, na sedačkách ovčí kůže a pizza má s tou italskou společný jen tvar. Raději než 200 Kč za pizzu popojděte o něco dál. Jedná se o pěkný Srub (a kiosek) pod Medvědínem s posezením, ale jak jídla, tak ceny i personál jsou zde lepší.

Parkování je ve Špindlu možné pouze u hotelů a na centrálních parkovištích. My jsme využili P2 Hromovka – na ceduli byly psány jiné částky, než jaké jsme platili, ale naštěstí jsme platili méně, než bylo avizováno (40 Kč za 2hodiny). :)

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Nové blogy

Populární blogy

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.