24.4.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Mathew a Klára: V Praze je stále co obdivovat, i přes davy turistů. Zkuste ale vyrazit brzy ráno

27.6.2018

Jako místní si v Praze můžeme stěžovat na vysoký turismus. Například projít přes Staroměstské náměstí je nadlidský výkon a se žďuchanicemi musíte počítat prostě všude, kam se hnete. Pokud vám takové davy lidí vadí, pak byste snad neměli ani vycházet, jelikož mi přijde, že je to rok od roku horší a těch turistů přibývá. Pokud jste se však již nějakou dobu po Praze neprošli a chtěli byste opět obdivovat její krásy, protože zcela upřímně tady je stále co objevovat, pak vyrazte brzy ráno.

BLOG: M&K International
IG: @mnk.international
YT: M&K International Prague 

Ulice turistů se začínají probouzet tak kolem deváté hodiny a do té doby stihnete projít celé Staré Město v tom nejkrásnějším světle. Jistě, obchody a restaurace budou zavřené, ale představte si třeba ranní piknik na Petříně. Kolem sedmé hodiny ranní se již začínají otevírat obchůdky s kávou, možná i něčím na zub, a tak se můžete projít po Karlově mostě jen s pár dalšími jedinci nebo nevěstami. V Praze se totiž rozmohl asijský svatební cestovní ruch, kdy páry odletí ze země v pátek, aby v sobotu (právě na Karlově mostě a přilehlých uličkách) nafotili co nejkrásnější svatební fotky za ranního světla a v neděli se opět vrací domů, aby stihli práci.

V areálu Pražského hradu můžete být úplně sami, otevírá totiž již od šesti, což vám dá dostatek prostotu se podívat i na ty nejmenší detaily, které jinak za stěnou stovky těl turistů neuvidíte. Můžete si zde sednout na římsu a mít tak celé probouzející se město, s líně se vlnící řekou a stále vlažným a příjemným větříkem, jako na dlani.

Garantuji vám, že takováto procházka vám vdechne zcela jiný pohled na Prahu, znovu si ji zamilujete a možná probudí i něco ve vás samotných. Třeba se stane vaší múzou, probudí ve vás inspiraci, dodá kuráž, co já vím ...

Tenhle typ bude spíše po chuti ranním ptáčatům. Noční sovy si asi teď klepou na čelo, že budou trpět asi stejně jako Mathew. Nu, uvidíte sami. My už takhle vstávali několikrát a stále nemáme dost (Mathew opět protestuje). :-D

Pokud vstávání opravdu není pro vás, ale rádi byste si v Praze dali třeba odpolední kávu bez toho, aniž byste byli ve strkanici, nebo museli do řetězců Sturbucks či Costa Coffe (absolutně nic proti nim), dívejte se kolem sebe a zkuste prozkoumat kdejakou uličku. Ty nejlepší jsou vždy schované, takže o nich vědí jen zasvěcení či ti, kdo se nebojí prozkoumávat neznámé. Většinou jsou schované v průchodech či jako součást jiných domů. My většinou vlezeme do jakýchkoli dveří, které nám jsou neznámé, a proto jsme také našli tichou kavárnu, s příjemnými cenami a světe div se, je na Staroměstském náměstí. Je součástí Skautského institutu a během hodiny našeho sezení si přišli pouze tři lidé pro kávu s sebou. Takových míst je v Praze spousta. Musíte se jen procházet s očima otevřenýma a nebrousit na internetu. Ne všechno tam totiž je.

Náš blog však ano, a tak nás můžete sledovat právě pro takovéto a další tipy jak z Prahy, tak i ze světa. 😉

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.