24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Hledáte jemnou vůni, ze které se vám v létě nezatočí hlava? Sáhněte po toaletní vodě

25.08.2021

Toaletní vody představují jednu z neoblíbenějších variant vůní. Jsou méně intenzivní, takže vám opojná vůně nepřivodí bolesti hlavy. Navíc jsou ideální na každodenní použití. Co odlišuje toaletní vodu od jiných vůní?

Dámské toaletní vody patří mezi jedny z nejoblíbenějších vůní. Proč? Jsou jemné, ne tak opojné a ani při větším množství vás z nich nebude bolet hlava. Nevýhodou ale je, že vyžadují opakovanou aplikaci, jelikož vydrží jen přibližně 3 hodiny.

Toaletka na každý den

To, proč je právě toaletní voda tak oblíbená na každodenní nošení, tkví právě v její intenzitě. Označení Eau de Toilette (EdT) znamená roztok parfémového oleje na bázi alkoholu. Podíl vonných složek v toaletní vodě činí jen asi 4 až 8 % ve zhruba 80 % alkoholu, což je nižší koncentrace než v parfému (EdP).

Toaletní voda je tak jedna z nejvyužívanějších vůní na každý den, ať už jdete do práce, na procházku, nebo jen tak do kavárny. Jednoduše ji využijete všude, kam se nehodí těžká a opojná vůně parfému. Na výběr ale přitom máte stejné možnosti, tedy jak vůně květinové, tak i ty kořenité nebo orientální.

Vůně ale dlouho nevydrží

To, jak dlouho zůstanete zahaleny do vůně, se částečně odvíjí od vás a vašeho těla. Na každém totiž vůně nejen odlišně voní, ale také má jinou výdrž. Obecně lze říct, že na suché pokožce voní kratší dobu. Zkuste proto před nanesením toaletní vody použít hydratační krém. A pokud sáhnete po produktu stejné značky a řady, ze které máte toaletní vodu, vůně se vám lépe přizpůsobí.

Tóny toaletní vody se rozvíjejí asi 3 až 4 hodiny, takže si ji nezapomeňte vzít s sebou, abyste ji v průběhu dne mohly aplikovat znova.

Udržte vůni stále kvalitní

Kvalita vůně toaletní vody se časem může změnit. Zásadní roli přitom hraje správné skladování. Ideální je místo, kde bude do 20 stupňů Celsia a na flakon nebude svítit sluníčko. S lahvičkou netřepejte ani ji zbytečně neotevírejte. Abyste si s sebou nemuseli brát celou lahvičku toaletní vody, sáhněte po cestovní velikosti nebo se poohlédněte po atomizéru, což je malá plnitelná lahvička na vůni.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.