24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Velké malé drobnosti, které by s sebou měla vozit v autě každá žena

09.08.2021

Jsou za volantem lepší muži, nebo ženy? Záleží na úhlu pohledu. Na závodním okruhu dominuje mužská populace, které ostatně tvoří drtivou většinu osazenstva. Na cestách však excelují dámy- ty totiž podle statistik EU způsobí pouze jednu pětinu dopravních nehod. Tvoří přitom 45 procent osob z celkového počtu držitelů řidičského oprávnění, takže o minimálním zastoupení mezi řidiči nemůže být řeč.

Důvody, proč muži způsobují více nehod, připadají na jejich agresivnější styl jízdy a jiné priority. Častěji předjíždějí, více riskují a chovají se méně odpovědně. Ženy jsou na tom v těchto ohledech mnohem lépe, ovšem na cenu pojištění automobilu nemá opatrnější styl jízdy žádný vliv. Dle slov akreditované dopravní psycholožky Vlasty Rehnové jsou ženy naopak o něco „náchylnější k rozpty-lování pozornosti“. Třeba když ve vozidle něco hledají nebo kontrolují dítě na zadní sedačce.                                                  

Nechme však téma věčné rivality řidiček a řidičů na jindy. Zaměřili jsme se pomocníky, kteří sice nepatří mezi povinnou výbavu, ale i tak by ve vozidle neměli chybět. Přestože nezabírají příliš mno-ho místa, jsou velmi důležité a mohou odvrátit hrozící katastrofu. Překvapivě jde o úplně obyčejné věci.                                                     .

Sluneční brýle

Poslepu se řídit nedá – a jsou to právě vhodně zvolené sluneční brýle, které v kritickou chvíli zajistí dostatečný výhled. Ale jaký model zvolit? Platí, že i obyčejné brýle jsou lepší než žádné. Mnohem lépe fungují ty s polarizačním filtrem. Kromě toho, že filtrují UVA, UVB a UVC záření, stopro-centně chrání oči pře ostrými slunečními paprsky a brání nežádoucím odleskům. Nebojte se proto investovat do kvalitního modelu, ušetřit můžete jinde, třeba na pojištění (je to snadné, stačí využít srovnání povinného ručení).

Startovací kabely

Nespoléhejte se na to, že je autobaterie v top stavu. Znenadání ji mohou poškodit mrazy, a ještě o něco více delší působení tepla. Když necháte auto dva až tři týdny nečinně zahálet na sluníčku, akumulátor se může samovolně vybít i nevratně ztratit kapacitu. Pro případ nouze proto s sebou voz-te ty otravné startovací kabely. Většinu času překáží, ale když vůz odmítá nastartovat, jsou k neza-placení.  

Balená voda

Patříte mezi ženy, které venku neudělají ani krok bez balené vody? Skvělé, ale je maximálně prak-tické ji mít i v autě, a to nejen z důvodu dodržování pitného režimu. Destilovaná voda se hodí do ostřikovačů i do chladicího systému. K pití určena není, její konzumace může organismus řádně roz-hodit.

Litrovka motorového oleje

Mít po ruce kompaktní kanystr s motorovým olejem se jeví jako geniální nápad vždy, když se na palubní desce rozsvítí červená kontrolka v podobě Aladinovy lampy. Rozhodně nezkoušejte, kolik dalších kilometrů vaše vozidlo zvládne i bez mazání. Poškození vzniklé vůlemi je nevratné! V jízdě pokračujte až po dolití oleje nad hranici minima.

A samozřejmě by se našly i další věci, které vám mohou při každodenním cestování vytrhnout trn z paty. Když s sebou budete vozit také svítilnu, lepicí pásku, deku a papírové utěrky, nic tím nepoka-zíte. Naopak vás nerozhodí většina nestandardních situací, jimž se na silnici čas od času nevyhne téměř nikdo.


Zdroj obrázku: Okrasiuk / Shutterstock.com

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.