24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Instagram testuje aplikaci pouze pro školy: School Stories

28.11.2018

Foto: Instagram
Verze Stories určená pouze pro školy možná už brzy obohatí Instagram. Ten ji údjně právě teď testuje a posloužit by měla pro komunikaci a sdílení v rámci konkrétní školy a případně také k propagaci zajímavostí jak v rámci školy, tak mimo ni.

Podpora komunity, dění ve školách a možnost sdílet svoje školní zážitky, zkušenosti a to, co školáky baví – tak o to by se údajně mohla postarat nová služba z dílny populárního Instagramu – česky zvaná Školní příběhy.  Dočkáme se jí také u nás v Česku? Těžko říct, protože zatím není oficiální oni zpráva o testování této funkce. Nicméně s touto informací přišla počítačová specialistka Jane Manchun Wong, která jako první objevila zdrojový kód s těmito změnami a také jej uveřejnila.

"Obsah zveřejněný ve School Stories uvidí "pouze lidé ze <specifické> komunity. Školní příběhy budou ručně přezkoumávány, aby bylo zajištěno, že je komunita v bezpečí." To v praxi znamená, že komunikace bude mít moderátory, kteří budou střežit případné projevy šikany a mají zajistit bezpečný prostor na Instagramu.

Pokud tvůrci dotáhnout tuto funkci do konce, mohla by být k dispozici do několika měsíců. Školním aktivitám a komunikaci se Instagram přitom rozhodl věnovat už letos v létě, kdy testoval nástroj School communities určený pro studenty, kteří studují na jedné vysoké škole. Studenti pozvaní díky této funkci do školní skupiny na Instagramu si mohou prohlížet příspěvky od členů komunity a také je posílat. Se školními příběhy experimentoval podobně také Snapchat, a to už v roce 2015, vydržely ale jen krátce a jmenovaly se "Our Campus Story“.

Zdroj: www.theverge.com

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Populární blogy

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.