24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Jak cestovat za pár korun? Poradí objev února

27.02.2016

Objev měsíce února, Veronika Tázlerová, pro vás připravila exkluzivní článek o tom, co ji baví a rozhodla se s vámi podělit o super tipy na levné a zajímavé formy cestování. Tak kam vyrazíte letos na dovolenou?

Miluji cestování. Nejraději bych si teď sbalila kufr a vydala se na dlouhou cestu kolem světa. New York, Paříž, Amsterdam, Berlín, Stockholm, Oslo, Řím... kde jen začít? Co si ale budeme nalhávat, taková cesta by nebyla zadarmo. Naštěstí znám pár triků, díky kterým se můžeme podívat i na druhý konec světa za pár korun. A moc ráda se o ně s vámi teď podělím.Veronika Tázlerová

Airbnb

Jedná se o sociální síť, kde lidé z celého světa pronajímají své krásné domy, designové byty i útulné pokoje. Můžete si pronajmout dokonce i karavan, vlastní ostrov či dům na stromě. Občas si jen pro inspiraci prohlížím všechna ta nádherná místa - prostorné historické domy, moderní byty, venkovské farmy - a jen tiše sním. Na světě je tolik nádherných míst. A co je na Airbnb nejhezčí? Ceny se pohybují už od pár stovek za noc, takže svůj zahraniční domov najdete snadno i s minimálním rozpočtem.

Já si přes Airbnb pronajala pokoj v Berlíně, ve Stockholmu a teď mě čeká nádherný byt ve městě lásky, mojí milované Paříži. Už se nemůžu dočkat! A vy si ode mě nazapomeňte vyzvednout kredit na první cestu. :) Vzhůru do světa!Veronika

Skypicker

Tenhle pomocník vám vyhledá ty nejlevnější letenky po Evropě a umožní vám si je rovnou zabookovat, nebo koupit. Jen pro zajímavost, Skypicker je momentálně nejžhavější český startup a válcuje všechny podobné vyhledávače na internetu. Češi zkrátka vědí, jak na to… :)

Honzovyletenky.cz

Co bychom si počali bez Honzy? Tenhle kluk je tak trochu jako Ježíšek. Nikdo ho nevidí, ale každý den pilně pracuje, aby nám mohl udělat radost. Vyhledává ty nejlevnější letecké spoje po celém světě, posílá mi novinky mých oblíbených destinací přímo do mailu a pravidelně přispívá i na Facebook.

Zrovna se vám žádná z destinací nehodí? Nic se neděje. Napište Honzovi kam a kdy chcete vycestovat a za pár dní vám vyhledá nabídky přímo pro vás. Není to paráda? Děkujeme Honzo!Levné cestování

Eurolines a Student Agency

I když dlouhé cesty opravdu nemám ráda, pár evropských metropolí autobusem ještě zvládnu. Například takový Berlín nebo Vídeň jsem absolvovala s autobusy Student Agency a nemůžu si stěžovat. Ceny jsou oproti letenkám vážně nízké a navíc mají tyto společnosti často různé promo akce, které se vyplatí sledovat. Kromě studentské slevy cestují levněji i zákazníci O2 a určitě najdete ještě další milá překvapení. Stačí si jen trochu zagooglovat.

Eurotrips.cz

Hlavně zábava. To je motto lidí stojících za Eurotrips. Jedná se o unikátní zájezdy, které jsou tvořeny pro to, abychom dostali co nejvíce zážitků a emocí. Nemusíte se starat o ubytování ani program, všechno je v ceně, která je víc než milá. Amsterdam, Paříž, Londýn... kam pojedete vy? Já zatím osobní zkušenost sice nemám (víte, jak (ne)zvládám dlouhé cesty), ale až kluci rozjedou i Eurovíkendy letecky, nebudu na nic čekat! A nebojte, o projektu jsem se dověděla z nadšeného vyprávění dalších blogerek, takže žádným podvodníkům nenaletíte.

The New York Times: 36 Hours, 125 weekends in Europe

Tahle knížka je moje cestovatelská Bible. Poprvé jsem jí viděla loni v Paříži v Centre Pompidou a hned jsem se zamilovala. Jelikož moje francouzština ještě není tak silná, pořídila jsem si jí hned po návratu v anglickém vydání a jsem nadšená. Ukrývá snad každé zajímavé evropské město, odhaluje tajná místa, stylové bary i restaurace. Beru ji na každé kavárenské plánování, které na cestování tak miluji! Plánovat, těšit se, snít... to je moje.The New York Times: 36 Hours, 125 weekends in Europe

Travel Bible

A tady už se nám do rukou dostává opravdová Bible. Tahle skvělá knížka je plná rad a tipů, jak procestovat svět a při tom si to co nejvíce užít! Jsem si jistá, že po jejím přečtení přestanete jen snít a skutečně vyrazíte do zemí, kam se už tak dlouho toužíte podívat. Tak už na nic nečekejte a uvidíme se na letišti!

S pozdravem Veronika Tázlerová

Více inspirace hledejte na blogu měsíce února, Stylish Coffee. :)

Komentáře

Vitovka 03.03.2016 7:30

Díky za super typy. Právě takové jsem hledala. Vyzkouším a snad budou dobrý. L

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.