24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Top 5 blogů února

26.02.2016

Objevem února se stala milovnice kávy Veronika Tázlerová se svým blogem Stylish Coffee. My bychom vám opět rádi představili Top 5 blogů, které s ní o tento titul bojovaly. Kdo nás zaujal tentokrát?

Alica Ševčíková z blogu Lacquered Obsession

Alica Ševčíková1) Jaké byly začátky Tvého blogování? Co je podle Tebe na blogování nejtěžší?
Blogovať som začala až na vysokej škole. V tom čase ma chytila tá moja lakovacia obsesia a chcela som miesto, kde si budem môcť zdielať svoje výtvory. Najskôr to bol Tumblr a až potom som si založila blog a začala k tomu aj písať. Pre mňa je stále najťažšie nájsť si dostatok času na blogovanie. Po ôsmych hodinách v práci trávim zvyšok voľného času práve lakovaním, fotografovaním, úpravou fotografií a písaním článku v dvoch jazykoch. Ale baví ma to. Inak by som to nerobila. :)

2) Proč by měli lidé blogovat? Co znamená blogování pro dnešní společnost?
Blogy sú jednoducho skvelá vec, na vyjadrenie a zdieľanie vlastných myšlienok, názorov a skúseností s ostatnými ľuďmi. Na blogoch je krásne aj budovanie komunity a priateľstiev s ľuďmi s podobnými záujmami.

3) V čem je Tvůj blog zvláštní a proč bychom se na něj měli podívat?
Svetové nail blogerky sa pýšia najmä kvalitnými a detailnými fotografiami a ja sa snažím za nimi nezaostávať. Mojou veľkou vášňou sú nádherné a unikátne laky od svetových indie značiek, no nevyhýbam sa ani tým bežnejším. :) Okrem toho u mňa nájdete úprimné recenzie a návody, ako si na nechtoch vykúzliť nejaký ten nail art.

Veronika a Tereza z blogu Fitspiration

Veronika a Tereza1) Jaké byly začátky Vašeho blogování? Co je podle Vás na blogování nejtěžší?
Blogování v začátcích vyžaduje hlavně velkou dávku trpělivosti a vytrvalosti. Samozřejmě, že všechny začínající blogerky, stejně jako my, by si co nejdříve přály mít zástupy fanoušků, kteří s chutí hltají všechny jejich články, ale je zkrátka třeba počítat s tím, že dostat se do povědomí lidí není otázka jednoho měsíce. :)

2) Proč by měli lidé blogovat? Co znamená blogování pro dnešní společnost?
Lidé by podle nás měli blogovat především pro radost, o tom, co je baví a naplňuje. Jedině tak totiž mohou dlouhodobě vytvářet obsah, který bude přínosem jak pro jejich čtenáře, tak pro ně samotné. Blogování umožňuje podělit se o své zájmy a zážitky a je skvělým prostředkem k tomu, aby blogerky předávaly čtenářům své zkušenosti neformálním a lidským způsobem. Na rozdíl od velkých společností a značek jsou totiž svým fanouškům mnohem blíž a mají tak jejich důvěru.

3) V čem je Váš blog zvláštní a proč bychom se na něj měli podívat?
Na Fitspiration najdete jak zdravé recepty, doporučení a tipy, tak i články věnované základním principům skladby zdravého jídelníčku a vyvracení některých mezi lidmi velmi rozšířených mýtů o hubnutí – např. se dozvíte, proč při hubnutí příjem 5.000 kJ nestačí nebo že jíst sacharidy večer je naprosto v pořádku. Snažíme se čtenářům předávat naše zkušenosti a znalosti týkající se zdravého stravování a rády bychom je motivovaly k tomu, že i oni se ve svém těle mohou cítit dobře a sebevědomě, pokud jim nechybí odhodlání ve svém životě něco změnit. Naším cílem je ukázat, že opravdu KAŽDÝ MŮŽE BÝT FIT. Cvičení ani přípravě zdravého jídla není zapotřebí věnovat několik hodin času týdně, ani není nutné uchylovat se k extrémním alternativním stravovacím stylům typu raw, paleo, veganství apod. Vážně stačí dodržet určité základní zásady stavby jídelníčku a ob den si najít půlhodinku na cvičení. :)

Zuzana Šumlanská z blogu Stezky Polárního Vlka 

Zuzana Šumlanská1) Jaké byly začátky Tvého blogování? Co je podle Tebe na blogování nejtěžší?
Úplně prapůvodně jsem si blog založila, protože recenzuji knihy pro jedno velké knihkupectví a chtěla jsem mít své odkazy na recenze pěkně pohromadě. Brzo mi to ale přestalo stačit a přibývalo čím dál tím víc článků, především z mých cest. Tak nějak vznikly Stezky polárního vlka v té podobě, jak je známe dnes. Pro mě osobně je občas nejtěžší setřídit si myšlenky do nějaké smysluplné formy a "hodit je na papír." Mám spoustu nápadů, pocitů a myšlenek, o které bych se ráda se všemi podělila, ale bojuji s nedostatkem času a občas také leností něco napsat. :)

2) Proč by měli lidé blogovat? Co znamená blogování pro dnešní společnost?
Co se týká například konkrétně travel blogů, tak jsou pro lidi a společnost zdrojem aktuálních informací, ať už se jedná o destinace (co stojí za vidění, kde a za kolik se najíst atd.), nebo politickou/bezpečnostní situaci v zemi. Myslím si, že lidé by měli blogovat, protože jejich zkušenosti sdílené skrze blog mohou lidi inspirovat, vzdělávat, pomáhat, nebo třeba zbavit strachu.

3) V čem je Tvůj blog zvláštní a proč bychom se na něj měli podívat?
Blog určitě vyniká tím, že na něm nenajdete žádnou fashion ani beauty sekci. Nepíšu o věcech, vyznávám minimalismus a důležité jsou pro mě hlavně zážitky. :) Snažím se na všech svých cestách také držet rozpočet co nejníže, a následně se dělím se čtenáři o své zkušenosti. Ráda pomáhám lidem, kteří by chtěli začít cestovat, ale neví jak na to. :)

Lucie Scheerová z blogu Poshlife

Lucie Scheerová1) Jaké byly začátky Tvého blogování? Co je podle Tebe na blogování nejtěžší?
Mé úplné blogerské začátky jsou spojeny s přelomem roku 2013 a 2014, kdy jsem založila Poshlife.cz. V té době jsem byla doma s mou čerstvě narozenou dcerou, přičemž jsem na rok přerušila i studium na vysoké škole. Jsem zastáncem toho, že člověk by neměl věnovat 110 procent své energie a života pouze jediné věci, ať už se jedná třeba o kariéru nebo i rodinu. Po nějaké době propadnete stereotypu, vyhoříte. Je důležité najít si něco, co vás baví, naplňuje a tím si svůj každodenní život prokládat. Já jsem právě to našla v blogování. Pokud si na nic nehrajete a píšete více méně spontánně, psaní článků jako takové není těžké. Úplné začátky jsou nicméně složité - máte pocit, že vaše články jsou dobré, ale nikdo je neocení. To je ohromně demotivující. Konkurence je obrovská a aby si vás někdo všiml, chce to čas a úsilí.

2) Proč by měli lidé blogovat? Co znamená blogování pro dnešní společnost?
Podle mě je pro dnešní společnost blogování jedno z nejsilnějších médií, a to je dobře. Každý má možnost vyjádřit a sdílet své názory, ovlivnit názor ostatních, střetnout se s těmi opačnými v komentářích. Díky blogování dnes už nikdo nemá monopol na rozum. Obecně, když člověk bloguje více méně o čemkoli, cvičí si tím své psaní, myšlení, sebedůvěru a pokud to jde dobře, může si na tom i něco vydělat. Tak proč to nezkusit?

3) V čem je Tvůj blog zvláštní a proč bychom se na něj měli podívat?
Na mém blogu můžete najít vše, co mě baví a zajímá - móda, interiérový design, dobré jídlo, ale najde se i nějaká ta kosmetika a v budoucnu také cestování. Píšu delší články a blog nezakládám jen na fotkách (i když těch tam je také požehnaně). Co se týče módy, snažím se, aby outfity nikdy nebyly obyčejné, ale něčím opravdu zaujaly. Celkově chci, aby můj blog čtenářkám něco dal a ne aby to byla jen rekapitulace mého života.

Klára Hechtová z blogu Clara in Style

Klára Hechtová1) Jaké byly začátky Tvého blogování? Co je podle Tebe na blogování nejtěžší? 
Blogovat jsem začala hned poté, co jsem věděla, že jsem přijatá na gymnázium. Žádné začátky nejsou lehké a ani ty mé nebyly. Začínala jsem s obyčejným kompaktním fotoaparátem a chtěla jsem se věnovat převážně outfitům, líčení a DIY návodům. Od outfitů i líčení jsem po čase upustila a začala jsem se více řadit do lifestylové kategorie. K narozeninám jsem pak dostala svou vysněnou zrcadlovku, což posunulo blog o něco výš, a dokonce jsem začala točit i krátká videa na youtube. V dnešní době je podle mě nejtěžší čtenáře zaujmout, ukázat jim něco, co tu ještě nebylo. Blogování je také velmi časově náročné, převážně pokud chcete přispívat pravidelně. Jeden článek zabere i několik hodin a videa ještě více.

2) Proč by měli lidé blogovat? Co znamená blogování pro dnešní společnost? 
Lidé by měli blogovat hlavně proto, že je to baví, naplňuje, je to pro ně nějaký způsob trávení volného času a chtějí se o své zážitky či zkušenosti podělit i se svými čtenáři. Nikoli proto, jak je to v dnešní době čím dál více časté, že dostanou X spoluprací nebo produktů zadarmo. Tento fakt se samozřejmě na blogu výrazně odrazí a čtenáři si toho všimnou. Z druhé strany, spousta firem ale konečně pochopila, že podporovat blogery dělá skvělou reklamu a pro blogery je to svým způsobem odměna za tvrdou práci.

3) V čem je Tvůj blog zvláštní a proč bychom se na něj měli podívat? 
Můj blog je převážně pro ty, co mají rádi rozmanitost a najdete tu opravdu všechno. Jsem tvořivá duše a i to se samozřejmě odráží na mém blogu v podobě DIY návodů, receptů či videí. Ze všeho nejraději píšu o tom, co jsem zažila a mám velkou radost, že tento typ článků těší nejen mě, ale i mé čtenáře.

Komentáře

adelamik 26.02.2016 17:08

skvělý článek! http://praguestyle1.blogspot.cz/

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Populární blogy

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.