24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Jak v létě pečovat o pleť? Dodržujte 10 zásad

01.07.2022

Léto je za rohem. Péče o pleť během horkých letních měsíců by se rozhodně neměla podceňo-vat – natož pak vynechávat. S blížícím se létem a spalujícími doteky sluníčka byste proto měli vědět, jak o svou pleť pečovat. Není to jen povědomí o tom, jaký opalovací krém na obličej vy-brat nebo proč používat balzám na rty s ochranným faktorem. Dodržujte těchto 10 zásad a nic nepokazíte.

1. Hydratujte

Kdy jindy myslet na dostatečnou hydrataci pokožky v obličeji, nežli právě během horkého léta? Hydratovat pokožku můžete nejen vnitřně a to dodržováním pitného režimu, ale také z vnější – správným výběrem hydratačního produktu. Hydratace pokožky je důležitá nejen proto, aby ne-docházelo k nepříjemnému pnutí, ale pokud pleti chybí voda, mohou se objevit i další potíže – suchá pleť, vyrážka nebo ekzém.  

2. Používejte opalovací krém

Používat během léta opalovací krémy by mělo být naprostou samozřejmostí pro každého z nás. Bez nich při pobytu na sluníčku vystavujete pokožku (nejen na obličeji, ale po celém těle) nejen riziku spálení, ale i předčasnému stárnutí.

3. Vyberte správný opalovací krém

Používat opalovací krém je jedna věc. Ta mnohem důležitější ale je, vybrat pro sebe správně. Mezi nejčastější chyby při opalování patří právě používání nevhodného (příliš slabého nebo nao-pak zbytečně silného) přípravku. Opalovací krémy se liší ochranným faktorem. Na trhu tak najde-te krémy s označením SPF 15, SPF 30 i SPF 50. Mezi prodejce kosmetiky na opalování, od kterých můžete očekávat vysokou kvalitu, patří Bioderma, La Roche-Posay, Eucerin nebo Vichy.

4. Spěte

Kvalitní spánek není jen předpokladem k tomu, že se do každého nového dne probudíte odpo-čatí a s dobrou náladou. Mnoho lidí si bohužel neuvědomuje, jak nás nedostatek spánku dokáže ovlivnit – a to nejen po psychické, ale také po fyzické stránce. Dostatek spánku je nejlepším předpokladem pro zdravě vypadající pleť. Dbejte na to, aby byl váš zdravý spánek zároveň i po-hodlný – to ovlivní především kvalitní pěnové matrace.

5. Noste sluneční brýle

Nošení brýlí by nemělo být jen estetickou vymožeností. Sluneční brýle chrání naše oči před slu-nečními paprsky, které umí být zejména v létě pěkně ostré. Kromě ochrany zraku může nošení brýlí pleť ochránit před strašákem mnoha žen – máme na mysli vrásky. Ty totiž vznikají, když se o pleť nestaráte tak, jak si zaslouží.

6. Nepřehánějte to s opalováním

I když je opalování bezesporu příjemná věc, při které vaše pokožka chytne neodolatelný zlatý odstín, nemělo by se to s ním přehánět. Snad každá žena chce mít pleť bez vrásek, čemuž lze poměrně snadno předcházet i tím, že se nebudete vystavovat sluníčku déle, nežli je to nutné. Používejte opalovací krém na tvář, který zmírní dopady slunečních paprsků.

7. Odličujte se

Mnoho žen na odličování příliš nedbá a to je špatně. A samozřejmě nejen v létě, ale i kdykoli jindy během roku. Pokud se líčíte, pak by pro vás mělo být samozřejmostí se odlíčit před tím, než půjdete spát. Je jedno, jestli k odličování budete používat mléko nebo čisticí gel. Daleko důležitější je, abyste se nezapomínaly odlíčit ani tehdy, kdy se vrátíte domů z letní párty upro-střed noci a už se pro samou únavu uvidíte v posteli.

8. Čistěte pleť

Nenechte se zmást – čištění pleti a odličování není to samé. Pokud vás trápí mastná pleť nebo i v dospělosti bojujete s akné, neměli byste čištění pokožky v obličeji brát na lehkou váhu. V létě se hodně potíme, na obličeji během dne ulpí mnoho nečistot – proto je potřeba používat ple-ťové krémy určené na čištění. Někomu je příjemnější a pohodlnější na aplikaci pleťová voda.

9. Pečujte o spáleniny

Když už se přeci jen stane a podaří se vám pokožku spálit, nenechávejte problém svému osudu a aktivně ho řešte. Na spálení od sluníčka je výborným pomocníkem panthenol, který pokožku uklidní a uleví od prvotních příznaků pojících se ke spálené pokožce od sluníčka.

10. Vyzrajte na pigmentové skvrny

Má-li vaše pokožka sklony ke vzniku pigmentových skvrn, je potřeba dodržovat v létě pár pravi-del. Pigmentové skvrny vznikají ve chvíli, kdy dojde ke zvýšené produkci melaninu – právě teh-dy, kdy se přehnaně sluníte. Pro pokožku náchylnou k pigmentovým skvrnám jsou určené der-mokosmetické přípravky, s jejichž pomocí v létě o pleť pečujte.

Zdroj obrázku 1: verona studio / Shutterstock.com
Zdroj obrázku 2: Miha Creative / Shutterstock.com
Zdroj obrázku 3: verona studio / Shutterstock.com
Zdroj obrázku 4: Oksana Mizina / Shutterstock.com

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.