24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Jaká kosmetika by vám neměla chybět v základní výbavě nejenom v zimě

15.12.2022

Kosmetiku používáme všichni, bez rozdílu věku a pohlaví. S pomocí kosmetiky se hýčkáme, pečujeme o sebe a také se s ní krášlíme. Jaké kosmetické přípravky by neměly chybět v žádné sbírce? Ty nejdůležitější jsme pro vás přehledně sepsali a přidali i důvody, proč je musíte mít. Připraveni?

Tělová kosmetika je základ

Základem zdravé pokožky a pleti je ta správná péče. Proto byste rozhodně měli vlastnit tělový i pleťový krém. Zejména v zimě jsou tyto kosmetické produkty naprosto nepostradatelné. Začněte tedy výběrem vhodné tělové kosmetiky a orientuje se nejenom jejím složením, ale také vůní. Vaše pleť a pokožka vyžadují celoročně péči a vhodná kosmetika dokáže hotové divy.

Citlivá pleť vyžaduje šetrné zacházení

Trpíte alergiemi, často vás trápí vyrážky a máte citlivou pleť? Hledejte pomoc v přírodě. Přírodní kosmetika obsahuje pouze přísady přírodního původu a šetrně pečuje o vaši pokožku i pleť. V přírodních kosmetických produktech narazíte na přírodní extrakty i antioxidanty a většina takových produktů je v bio kvalitě.

Vlasovou kosmetiku vybírejte s ohledem na typ a potřeby vlasů

Základem správné péče o vlasovou pokožku a vlasy je používání vhodné vlasové kosmetiky. Vlasová kosmetika je účinná pouze tehdy, pokud je zcela kompatibilní s vaším typem vlasů. Když už je řeč o vlasové kosmetice, co si pod tímto pojmem vlastně představíte?

Vlasová kosmetika nezahrnuje pouze šampony a stylingové přípravky, ale také:
●    kondicionéry,
●    masky na vlasy,
●    oleje,
●    koncentrovaná séra.

Aby totiž vlasy byly zdravé již na pohled, zaslouží si stejnou péči jako vaše pokožka. Zamyslete se nad tím, jaký máte typ vlasů a jaký druh péče vaše vlasy vyžadují. Jsou suché, lámavé, kudrnaté, jemné, bez objemu nebo snad zacuchané? Přizpůsobte výběr vlasové péče svému typu vlasů.

Vhodný parfém vás zbaví stresu a zlepší vám náladu

Věděli jste o tom, že i obyčejný parfém vám dokáže zcela změnit náladu? Díky příjemné vůni se dokážete zbavit stresu a parfém vám dokonce pozvedne i náladu. Co z toho tedy vyplývá? Výběru parfému věnujte čas a kupte si ten, který ve vás probouzí příjemné pocity. Následně tento parfém noste neustále u sebe a kdykoliv se budete cítit ve stresu či vás přepadne špatná nálada, aplikujte si parfém na zápěstí a kochejte se jeho příjemnou vůní.

Kosmetika na problematickou pleť

Pubertu máte již dávno za sebou, ale stále vás trápí akné? Problematická pleť netrápí pouze teenagery, ale i dospělé. Naštěstí lze s nechtěnými pupínky zatočit celkem rychle a snadno. Pořízením vhodných kosmetických produktů proti akné. Krémy, čisticí přípravky a séra s protizánětlivými a antibakteriálními účinky zatočí s akné a pomohou vám předcházet jejich opětovnému návratu. Důležitá je samozřejmě i každodenní péče, která spočívá v důkladném čištění pleti. Ženy, co se líčí, by neměly podceňovat každodenní odličování. Nedostatečně odstraněný make-up totiž může napáchat ohromné škody a zhoršit kvalitu pleti.


Zdroj obrázku: RomarioIen / Shutterstock.com

I muži si zaslouží špičkovou kosmetickou péči

Přestože slovo kosmetika máme přirozeně více spojené s ženami, i muži si zaslouží kvalitní péči. Kosmetika určená pro muže není žádnou neznámou. Kromě základní péče o tělo a používání sprchových gelů, krémů a deodorantů, by muži neměli zapomínat pečovat ani o své vousy a vlasy.

Kosmetika je nedílnou součástí našich životů a jejímu výběru byste měli věnovat čas. Díky vhodným kosmetickým produktům totiž můžete zatočit s nedokonalostmi pleti i vlasů a dopřávat si každodenní hýčkání díky krémům, olejům i parfémům.

Zdroj úvodního obrázku: IRA_EVVA / Shutterstock.com

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.