24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Proč se chovat úsporně a jak efektivně svítit, vařit a bydlet

09.11.2022

Tím, že se budete při pobytu u sebe doma chovat úsporně, prospějete zejména sami sobě. Radost bude mít vaše bankovní konto, ale také planeta. Tak pojďme na to. Při jakých činnostech můžete spotřebu elektřiny výrazně snížit?

Kde máte největší úniky? Podívejte se na svůj rozvaděč

Zbytečné svícení, přetápění, špatně umístěné spotřebiče a neefektivní vaření. To jsou nešvary, se kterými se potýká mnoho českých domácností. Jak je to u vás? Kontrolujte pravidelně svůj rozvaděč a zjistěte, kde máte zbytečné úniky elektřiny vy.

Efektivní a levné svícení? Vsaďte na bodovky

Efektivního svícení, které bude zároveň moderní, dosáhnete s pomocí bodových světel. Bodovky se hodí do každé místnosti a poskytnou vám dostatečný zdroj světla. S pomocí bodovek bude váš interiér působit větším dojmem, nezaberou vám moc prostoru a jejich pořizovací cena je velice příznivá.

Zatočte s nejčastějšími nešvary

Ovšem není to pouze svícení, na kterém můžete zapracovat. Kontrolujte si teplotu v domácnosti a zbytečně nepřetápějte. V kuchyni se zamyslete nad tím, kde máte lednici. Stojí vedle sporáku nebo na ni svítí oknem? I tím se zbytečně připravujete o peníze. Lednice by totiž neměla být umístěna v blízkosti jakéhokoliv tepelného zdroje. Čímž se volně dostáváme k vaření. Řada lidí totiž vaří neefektivně. Používejte důsledně pokličky, využívejte zbytkové teplo na elektrickém sporáku a používejte mikrovlnku. Pro ohřev pokrmů je totiž mnohem praktičtější než trouba a spotřebuje méně elektřiny.

Zaveďte ve své domácnosti několik pravidel, která vám sníží zbytečně vysokou spotřebu elektřiny. Zaměřte se na to, kde máte největší úniky a změňte své návyky. Sviťte jen když je to nutné, lednici nevystavujte teplu, vařte efektivně a využívejte mikrovlnou troubu.

Zdroj obrázku: nadianb / Shutterstock.com

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Populární blogy

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.