24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Turecko plné zážitků. Co zde podniknout?

14.09.2022

Skvělé hotely, nádherné pláže, památky, noční život i zážitkové nakupování. Dovolenou v Turecku si užijete. A aby to bylo opravdu plnými doušky, mrkněte na článek s konkrétními zážitky, které určitě stojí za to vyzkoušet.

Vybrali jste si pro své volno Turecko, dovolená je už za dveřmi a vy ještě nevíte, co podniknout? Nevadí. Nechte se inspirovat a uvidíte, že plán bude hned na světě.

1. Pláž, pláž a ještě jednou pláž

Zlatý písek, azurová voda, plážové bary a barevné drinky. Takový odpočinek občas sedne každému. Jen se opalovat a užívat si sluníčka a mořského vzduchu, občas skočit do teplé vody… Že vás to za chvíli omrzí? Tak zkuste nějakou z vodních atrakcí a vpusťte si adrenalin do žil. Už jste vyzkoušeli třeba parasailing? Tělo si protáhnete taky při beach volejbale a šnorchlování nebo si stačí házet míčem ve vlnách. Možností, jak si užít čas na pláži, je celá řada.

2. Ochutnejte místní speciality

Tento odstavec nejde napsat bez toho, aby se sbíhaly sliny. Turecká kuchyně totiž hraje pestrými chutěmi a asi není nikoho, kdo by si alespoň něco z širokého repertoáru nezamiloval. Stačí zmínit národní jídlo –⁠ kebab –⁠ a hned víte, že tady hlady neumřete. Dělají ho na mnoho způsobů, tak hurá na ochutnávání. Známé vám budou ale i další pochoutky, jako je hummus, musaka nebo baklava. A vybavujete si z dětství turecký med? Menu Turků je mixem toho nejlepšího z indické, perské, arabské a středomořské kuchyně, rozhodně se máte na co těšit. Nejběžnějším nápojem je v Turecku čaj, který určitě také ochutnejte. Pokud toužíte po novém zážitku, objednejte si k pití ayran, což je ředěný lehce osolený jogurt s mátou. V horku představuje prima osvěžení.

3. Pronikněte do tajů historie

Pozůstatky prastarých civilizací najdete v každé lokalitě, kam se vydáte. Vždyť právě v Turecku se nachází bájná Trója a další významná místa historie i křesťanské víry. Najdete tu např. posvátné místo, kde údajně našla odpočinek Panna Marie. Nese název Mareymana a leží nedaleko Selcuku. Blízko tohoto místa je také slavný Efes, který je považován za jedno z nejkrásnějších míst Turecka. Jedná se o zbytky antického města a procházka mezi dochovanými stavbami je působivá. Zajímavých historických míst je v Turecku bezpočet a pokud vás minulost láká, místo k výletu si najdete jistě snadno.

4. A co až zapadne slunce?

To pro mnohé začíná ta největší zábava. Noční život v Turecku je pěkně rušný, tedy pokud se vydáte do většího města. Nechybí bary a kluby, které mají otevřeno až do ranních hodin. Pokud si chcete zatancovat, diskotéku určitě najdete. Příjemný podnik najdou i ti, kteří si chtějí v hezkém prostředí vychutnat sklenku něčeho ostřejšího. Na přímořských promenádách není nouze ani o koktejlové bary. Máte rádi vodní dýmku? Tak to tady budete potěšeni nejen v noci. Míst, kde si ji vychutnáte, je celá řada.

5. Nezapomeňte na nákup suvenýrů

Nakupování je v Turecko národním sportem. Tedy přesněji řečeno smlouvání, které je nedílnou součástí této kratochvíle. Navštivte místní trh nebo bazar, objevte jedinečné kousky a zkuste usmlouvat tu nejlepší cenu. Uvidíte, že takový úspěch násobí radost z každého suvenýru. A na jaké zboží se zaměřit? Domů si určitě odvezte koření, čaj, různé pochoutky nebo keramiku. Pozorně se podívejte také po nazaru, což je skleněný korálek, který vypadá jako modré oko. Svému majiteli nosí štěstí, avšak aby fungoval, musí být darovaný. Skvělý nápad pro dárky z dovolené, co říkáte?

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.