24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Každá píseň je silná, pokud interpret ví, o čem zpívá, říká Eva Burešová, kandidátka pro Eurovizi

17.01.2018

Je tu další rozhovor s kandidátem národního kola Eurovize 2018! Tentokrát jsme vyzpovídali půvabnou muzikálovou zpěvačku Evu Burešovou, která se uchází o přízeň českých fanoušků a účast v evropském kole soutěže v Lisabonu s písní Fly. Kdo se stane vítězem národního kola a pojede do Portugalska předvést svůj hudební talent? Hlasujte a pomozte rozhodnout!

Poslat svůj hlas kandidátovi, který tě nejvíce zaujal a kterému fandíš, můžeš  pouze prostřednictvím aplikace, kterou si stáhneš na Eurovision.tv/app. Hlasovat můžeš do pondělí 22.1.2018, vyhlášení vítěze národního kola pak proběhne o týden později 29.1.2018.

Ahoj Evo, můžeš se našim čtenářům na úvod představit? Kdo jsi a jak ses dostala k hudbě?
Ahoj. Jasně! Jsem z Hlučína, je mi 24 let a jsem muzikálová zpěvačka. To muzikálová neříkám jen proto, že je to obor, který jsem studovala nebo proto, že je to to, co dělám nejvíce, ale hlavně proto že to splňuje všechny tři kritéria, kterým se věnuji. Zpěv, herectví, tanec. Pocházím z hudební rodiny, takže zpívat jsem začala dříve než mluvit. :-)

Představ nám píseň, s níž ses rozhodla do Eurovize 2018 přihlásit a případně s ní i reprezentovat Českou republiku v Lisabonu.
Píseň se jmenuje Fly. Hudba a námět patří Vaškovi Noid Bártovi a text Davidu Vostrýmu. Zařadili jsme to do žánru Pop ballad a je o lásce. Láska je totiž nadčasové téma, které osloví každého v kterémkoliv věku. Zažil ji každý a každému někdy trochu ublížila. S Vaškem jsme spolu hráli v muzikálu Lucie, kde moje role - Lucie létala. A tak proto se jmenuje Fly.

V čem je tvoje píseň silná? Proč má podle tebe naději na úspěch?
Každá píseň je silná, pokud interpret ví, o čem zpívá a nebojí se všechen svůj pocit do písně dát.
Ráda kus sebe předávám skrz písně dál. Je těžké mluvit o tom, proč má podle mě naději na úspěch. Já v úspěch doufám, a pokud se povede, udělám vše pro to, abych mohla píseň a pocit v ní sdílet dál. Třeba právě s portugalským publikem.

Čím tě Eurovize láká a co si od účasti v této evropské soutěži slibuješ?
Láká mě cizí kultura, jazyk, hudba. Moc bych si přála setkat se i s jinými lidmi a zjistit, jak to funguje jinde. Samozřejmě že člověk může sehnat nové kontakty. Ale pro mě je nejdůležitější seznámit svou zemi s jinými.

Jaká je podle tebe tvoje výhoda či kvalita oproti ostatním kandidátům, která by ti mohla dávat větší šanci na úspěch v Eurovizi 2018?
Každý z nás šesti, co jsme se dostali do národního kola, máme kvality a výhody. Největší výhoda myslím je, že jsme každý jiný člověk. Být sám sebou je ohromná výhoda, nemyslíte? :-)

Všichni jsme zkušení, každý z nás má svou základnu fanoušků, tam už jde opravdu jen o to odkrýt své nitro. Jediné co mě napadá, může být to, že jsem herečka. Takže snad svůj pocit z písně ještě více prodám! :-)

Každá píseň je silná, pokud interpret ví, o čem zpívá a nebojí se všechen svůj pocit do písně dát. Ráda kus sebe předávám skrz písně dál.

A proč bys měla Českou republiku reprezentovat právě ty?
Naše píseň je silná, jak hudebně, tak textově. Má napětí a na konci graduje tak, že to člověka může oslovit natolik, že v něm pocit zůstane déle než pocit z písně, na kterou si hezky zatancoval.

Jaký hudební žánr a interpreti tě nejvíce na tvé hudební cestě ovlivnili? A co nebo kdo tě nejvíc inspiruje právě teď?
Vyrostla jsem na černošské hudbě. Jazz, soul, gospel. To miluji a bude mě to ovlivňovat vždy. Z moderní hudby miluji Beyoncé a Bruna Marse. Těmi se vždy ráda nechám inspirovat a motivovat. Může se zdát, že jsou to talentovaní lidé, kteří to vše mají od Boha a nic pro to nemuseli dělat, ale opak je pravdou. Jsou to neuvěřitelní dříči, kteří na sobě pracují každý den a to mě hrozně baví.
Sama mám hrnek na kávu, kde je napsané: You have the same amount of hours in a day as Beyoncé!

Co ve své dosavadní hudební kariéře považuješ za největší úspěch?
V té muzikálové jsou to vysněné role Lorrain a Adriany v muzikálu Dracula, které jsem dostala dva dny před premiérou. V té hudební je to rozhodně Národní kolo Eurovize.

A jaké máš plány do budoucna? Hudební, ale třeba i jiné profesní a tvůrčí? Prostě, jaké jsou tvoje sny a kam chceš směřovat?
Dala jsem si předsevzetí, že nebudu odkládat věci na potom. A tak všechny nápady, které mám, prostě realizuju. Začala jsem spolupracovat se zahraničními producenty, a tak tento rok vydám album, na jehož tvorbu se hrozně těším. Dlouhou dobu jsem se věnovala herectví a autorskou hudbu jsem úplně odsunula na velmi dalekou kolej. A kam chci směřovat a jaké jsou mé sny? Pracuju hlavně na tom, abych byla dobrým člověkem.

Děkujeme ti za rozhovor, Evo, a přejeme ti hodně štěstí. 

Děkuju !! :-)

Nenech si také ujít rozhovory s dalšími kandidáty Eurovize! Vyzpovídali jsme mimo jiné Mikolase Josefa, který se o účast uchází se svým singlem Lie to Me! Rozhovor si přečti zde.


Další info o soutěži a ostatních kandidátech pro Eurovision 2018 najdete v našem předchozím článku zde a v dalších rozhovorech.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Populární blogy

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.