24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Hlasování o vítěze národní Eurovize odstartovalo. Stáhni si apku a pošli svého favorita do Lisabonu!

09.01.2018

Letošní ročník Eurovize zná své kandidáty. Z rekordních více než 400 písní od různých interpretů bylo vybráno 6 nejzajímavějších. A právě teď jsou kandidující videoklipy konečně oficiální. Takže si je poslechni a až do 22. ledna můžeš vybírat a hlasovat pro svého favorita, kterého chceš vidět v Lisabonu. Vyvolený vítěz reprezentující českou hudební scénu však může být jen jeden. Ten, který získá nejvíce hlasů od vás a zároveň od mezinárodní poroty.

Šestka statečných je tu. Kdo z nich se letos před více než čtvrt miliardou diváků z celého světa utká s řadou konkurentů o post nejlepšího interpreta a píseň světové Eurovize?

Tady jsou jejich jména a zároveň klipy písní:
Mikolas Josef jakožto vycházející hvězda současné české hudební scény se songem LIE TO ME,  s nímž před několika týdny zahájil slavnostní galavečer ankety Czech Blog Awards 2017! Mikolas začínal svou kariéru jako úspěšný model, ale ze světa modelingu utekl a vydal se raději svou vlastní cestou. První hudební zkušenosti sbíral ve světě, kde hrál na ulici na kytaru a vydělával si tak na svůj první singl Hands Bloody.

Pavel Callta, který se už brzy chystá vydat své druhé album. Zřejmě si ho nadělí k narozeninám. O účast na Eurovision 2018 usiluje romantickou písní NEVER FORGET, v níž vzpomíná na svou bývalou lásku a na to hezké, co společně zažili. Pozornost fanoušků si získal v roce 2011 v soutěži Česko-Slovensko má talent.

Zpěvačka a muzikálová herečka Eva Burešová s písní FLY, jejímiž autory jsou Václav Noid Bárta a David Vostrý. Eva se zapsala do povědomí veřejnosti už v roce 2011, kdy se nám představila jako finalistka soutěže Česko-Slovensko má talent 2011.

Debbi s písní HIGH ON LOVE. Tato rusovlasá zpěvačka s německými kořeny a láskou ke koním na sebe upozornila poprvé v roce 2011, kdy se po prohrané sázce zúčastnila soutěže SuperStar, ale vypadla už v semifinále. Zaujala ale producenta Martina Ledvinu, natočila hit Touch The Sun a vydala stejnojmenné album. Za titulní singl získala cenu Anděl za nejlepší píseň roku.​

Formace Doctor Victor se svou vlastní písní StandUP, kteří jako jediní z kandidátů zastupují energický rockový hudební žánr. Pražská kapela vznikla v roce 2012, od té doby se jim podařilo už reprezentovat Českou republiku na mezinárodní soutěži v Thajsku, v roce 2016 si je pak za svoji předkapelu na pražský koncert vybrala australská legenda AC/DC.

Eddie Stoilow usilují v národním kole o účast na Eurovizi 2018 písní WE RULE  THIS WORLD. Autory melancholické písně o lásce jsou Jan Žampa a Jan Martínek. K zajímavostem o kapele patří třeba to, že v roce 2012 si s nimi na koncertě v Polsku na bicí zahrál fotbalista Petr Čech a v roce 2015 skupina vystupovala jako předkapela britské kapely Simply Red.

A jakým způsobem probíhá hlasování? Na stránce Eurovision.tv/app si stáhni aplikaci nezbytnou pro hlasování. Podívej se na videoklipy kandidátů, které najdeš přímo tady v aplikaci a pak hlasuj. Ale pozor, můžeš pouze jednou!

Vybrat kandidáta, který pojede reprezentovat českou hudební scénu, ale nebude jen na vás fanoušcích. Stejnou váhu bude mít také hlas mezinárodních porotců, kteří si soutěží sami prošli. Získané hlasy se sčítají, za pořadí se udělují body, takže vítězem se stane ten, kdo získá největší počet bodů.

Hlasování je zcela zdarma a započítávají se pouze hlasy odeslané z území České republiky.

Jsme opravdu moc zvědaví, kdo z těchle skvělých kandidátů to u vás vyhraje a v květnu pojede reprezentovat "barvy" České republiky do Lisabonu! Vítěze národního kola se dozvíme 29. ledna.

Napiš nám do komentářů, komu nejvíc fandíš! ;-)

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Populární blogy

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.