24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Lie to Me předcházela poměrně dlouhá deprese, prozradil Mikolas Josef o svém singlu pro Eurovizi

15.01.2018

Ještě sedm dní můžete posílat své hlasy kandidátům o účast v evropské hudební soutěži Eurovision 2018. Kdo z nich ale skutečně uspěje v národním kole a bude nás a naši republiku reprezentovat v květnu v Lisabonu? Jste zvědaví stejně jako my? Zatím vám přinášíme další rozhovor, tentokrát s talentovaným MIKOLASEM JOSEFEM! O jeho hudbě, ale i o tom, co pro něj účast v Eurovizi znamená.

Pokud jste se ještě nerozhodli, komu pošlete v národním kole Eurovize 2018 svůj hlas, máte teď skvělou příležitost se s jednotlivými kandidáty o něco blíže seznámit. S každým z nich vám postupně přinášíme rozhovor, tak se nechte inspirovat a vyberte si svého favorita. Abyste mohli hlasovat, stáhněte si aplikaci Eurovision.tv/app a pošlete svůj hlas. ;-)

Ahoj Mikolasi, prozraď nám na úvod, jak ses dostal k hudbě?
Ahoj Blogerky.cz! Měl jsem to poměrně jednoduché. Pocházím z hudební rodiny a tak jsem to ke kytaře neměl daleko. Děkuju hlavně tátovi, který mě bral na koncerty už jako malého a společně s mámou mi dali prostor se v hudbě realizovat.

Představ nám píseň, s níž ses rozhodl se do Eurovize 2018 přihlásit a případně s ní i reprezentovat Českou republiku v Lisabonu.
Je to zvláštní, ale písni Lie to Me předcházela poměrně dlouhá deprese po vztahových anomáliích a já se jednoduše rozhodl, že nehodlám trávit život v negativitě. Rozhodl jsem se, že se přes to přenesu, přetransformuju to v sobě a vydám něco, co je nad věcí a pozitivní. Spousta lidí se s tím hodně úzce spojila a to mi dělá velkou radost.

V čem je tvoje píseň silná? Proč má podle tebe naději na úspěch?
Je z reálného života a není to píseň napsaná pro soutěž. Je to single, který jsem vydal, aniž bych nad Eurovizí vůbec přemýšlel.

Čím tě Eurovize láká a co si od účasti v této evropské soutěži slibuješ?
Láká mě především tím, že ukážeme světu, že jsme schopní dělat světovou muziku. Spousta lidí na sociálních sítích se za Lie to Me postavila jako za tvorbu, na kterou jsou hrdí, za což jsem samozřejmě šťastný a Eurovize mi k tomu celkem dává smysl.

Jaký hudební žánr a interpreti tě nejvíce na tvé hudební cestě ovlivnili? A co nebo kdo tě nejvíc inspiruje právě teď?
Je jich opravdu veliká spousta. Mám například vytetované úryvky textů amerických folkových umělců, ale pak jdu a poslouchám třeba Post Malone. Neřeším žánry. Řeším to, jestli mě hudba zasáhla nebo ne.


A jaké máš plány do budoucna? Hudební, ale třeba i jiné profesní a tvůrčí? Prostě, jaké jsou tvoje sny a kam chceš směřovat?
Plán je rozhodně před létem vydat další single, takže na ten se můžete těšit a chci se také teď věnovat víc svým fanouškům na sociálních sítích, takže jsem teď aktivní hlavně na Instagramu, kde obden sdílím to, co dělám a kdo jsem.

Děkujeme ti, Mikolasi, za rozhovor a přejeme ti v soutěži hodně štěstí. 

Děkuji!!!! :-)

Další info o soutěži a ostatních kandidátech pro Eurovision 2018, kteří se dostali do TOP6, najdete v našem předchozím článku zde. A také si nenechte si ujít další rozhovory, které vám postupně přinášíme. ;-)

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.