24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Naším cílem je cestovat s kapelou a bavit lidi! Vzkazuje Doctor Victor, další kandidát pro Eurovizi

16.01.2018

Národní kolo hudební soutěže Eurovision 2018 pokračuje den po dni a už brzy budeme mít jasno, kdo z aktuální TOP6 kandidátů bude tím vyvoleným, aby reprezentoval českou hudební scénu v populární evropské soutěži, a to už v květnu v Lisabonu! V pondělí 29. ledna budeme znát jméno vítěze! Teď máš ale stále ještě příležitost hlasovat pro svého favorita a rozhodnout, kdo bude v Lisabonu naším hudebním vyslancem! Máme pro tebe další rozhovor s jedním z kandidátů. Seznam se s rockovou kapelou Doctor Victor! ;-)

Ještě váháš, komu pošleš v národním kole Eurovize 2018 svůj hlas? Stáhni si potřebnou aplikaci na Eurovision.tv/app a hlasuj!

Ahoj Victore, můžeš našim čtenářům na úvod představit svou kapelu DOCTOR VICTOR? Kdo jste, jak jste vznikli a co vás přivedlo k tomu, dělat hudbu, kterou hrajete?
Zdravím všechny čtenáře. DOCTOR VICTOR původně vznikl jako školní kapela, která hrála převzaté věci. Od roku 2012 hrajeme vlastní repertoár v angličtině a rádi děláme show. Jsme rockové trio. Na basu hraje Muddy z Teplic a na bicí Karpa z Chocně. Snažíme se na našich koncertech o to, aby se lidi především bavili. Nedávno jsme se vrátili z turné po Anglii a v roce 2016 si nás za svoji předkapelu vybrala australská legenda AC/DC pro svůj pražský koncert. Od dětství jsem snil o založení kapely. Když mi bylo deset let, nakopnul mě k tomu právě koncert AC/DC na Strahově. Dostal jsem se na konzervatoř, hudebně se postupně vyvíjel, začal skládat a realizovat vlastní nápady. Hudba je doslova moji jedinou drogou. :-)

Představ nám píseň, s níž jste se rozhodli do Eurovize 2018 přihlásit a případně s ní i reprezentovat Českou republiku v Lisabonu.
Je to rockový song. Jsem zároveň autorem hudby a textu. Je přímo o vlastní zkušenosti. Není to tak dávno, kdy jsem bydlel ve staré budově v Hostivaři v Praze, bývalé výrobní hale, kde jsme zkoušeli s kapelou. Hygiena pořádně žádná a v noci to tam bylo hustý. Dnes by se řeklo squat. Skladba je věnována lidem, kteří se potřebují zvednout ode dna.

V čem je vaše píseň silná? Proč má podle vás naději na úspěch?
Myslím, že by si lidi StandUP mohli zapamatovat. Skladbu jsme nahrávali společně, takže tak, jak ji slyšíte, tak zní naše kapela. Přijďte se přesvědčit 19.1. do Vzorkovny v Praze nebo 20.1. do M-Klubu ve Vysokém Mýtě, kde ji zahrajeme poprvé naživo! Všichni jste srdečně zváni! Máme za sebou hodně hraní a věříme, ze se tenhle song na koncertech uchytí stejně tak, jako naše předchozí singly Sexy Black nebo Bastard.

Čím vás Eurovize láká a co si od účasti v této evropské soutěži slibujete?
Už jenom mezinárodní dosah Eurovize nás motivuje. Našim cílem je uspořádat evropskou tour, proto se chceme prezentovat na mezinárodní scéně.

Není to tak dávno, kdy jsem bydlel ve staré budově v Hostivaři v Praze, bývalé výrobní hale, kde jsme zkoušeli s kapelou. Hygiena pořádně žádná a v noci to tam bylo hustý. Dnes by se řeklo squat. Skladba je věnována lidem, kteří se potřebují zvednout ode dna.

Jaká je podle tebe vaše výhoda či kvalita oproti ostatním kandidátům, která by vám mohla dávat větší šanci na úspěch v Eurovizi 2018?
Jsme jediní zástupci rockového stylu. Máme zkušenost s vystupováním jak tady doma, tak i v zahraničí. Už jednou jsme úspěšně reprezentovali Českou republiku ve světě. Byli jsme druzí na mezinárodním finále soutěže kapel v Thajsku.

A proč byste měli Českou republiku reprezentovat právě vy?
Na single StandUP máme od našich fanoušků jen pozitivní reakce. Chtělo by to rockovou kapelu, která to tam trošku rozvíří. Baví nás dělat show a myslím, že jako DOCTOR VICTOR recept máme! :-)

Jaký hudební žánr a interpreti vás nejvíce na vaší hudební cestě ovlivnili? A co nebo kdo vás nejvíc inspiruje právě teď?
AC/DC, Jimi Hendrix, Rolling Stones, Nazareth. Pak přišlo období Prince, který zůstává pro mě "Mozartem" naší doby. Jinak rocková klasika se sedmdesátých let mě nepřestává fascinovat a moje sbírka vinylů se pravidelně rozšiřuje. Máme rádi Led Zeppelin, Sly & the Family Stone, Pink Floyd, Queen, ale i kapely jako Foo Fighters, Red Hot Chilli Peppers nebo Slashe.

Co ve své dosavadní hudební kariéře považujete za největší úspěch?
Že stále pokračuju v hudbě... :) Každá zkušenost, koncert nebo soutěž nás někam posouvá. Zmínil bych ale určitě možnost zahrát si před AC/DC a nahrávaní sólové desky legendárnímu zpěvákovi Danovi McCaffertymu z Nazareth ve Skotsku. Nemáme za sebou žádné vydavatelství nebo management, a proto je pro nás postup do top 6 v Eurovizi v Čechách úspěchem.

Jaké máte plány do budoucna? Hudební, ale třeba i jiné profesní a tvůrčí? Prostě, jaké jsou vaše sny a kam chcete směřovat?
Cestovat s kapelou a bavit lidi. To je hlavním cílem! Takže prioritou je hrát, hrát a zase hrát. Společně na tom s klukama z kapely tvrdě pracujeme. Plánujeme vydání našeho prvního alba "1ST PRESCRIPTION" (První recept) ve fyzické formě. Nedávno jsme veřejně otevřeli naší hudební školu s originálním konceptem výuky – DOCTOR VICTOR Music Academy.

Děkujeme vám za rozhovor a přejeme vám v soutěži hodně štěstí. :-)

Další info o soutěži a ostatních kandidátech pro Eurovision 2018, kteří se dostali do TOP6, najdete v našem předchozím článku zde. A také si nenechte si ujít další rozhovory, které vám postupně přinášíme. ;-)

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Populární blogy

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.