24.4.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Later a Instagram se staly parťáky: přináší automatické postování plánovaných příspěvků

2.5.2018

Foto: https://later.com
Pokud využíváš Instagram pro marketingové aktivity nebo zastupuješ nějaký brand či firmu, určitě tuto novinku uvítáš. Běžný uživatel Instagramu má ale zatím smůlu. Novinka v podobě automatického postování pomocí Lateru je jen pro firemní profily. Instagram tím jasně podporuje aktivity firem a brandů. Dočkají se ale také běžní uživatelé?

"Náš nejzajímavější nový nástroj, Auto Publish, který vám umožní naplánovat a publikovat posty na Instagramu automaticky (bez oznámení), je tu díky našemu nedávnému spojení s novým Instagram Graph API,“ uvedl na webu Later.com Matt Smith, jeden ze zakladatelů Lateru.

Můžeš tak posty pro své obchodní účely snadněji plánovat a také si je vizuálně efektivně rozvrhnout, aby byl výsledek perfektní. Later pak ty naplánované automaticky zveřejní v Instagramu a ty můžeš sledovat svoje příspěvky na jednom místě. Tahle novinka tady rozhodně chyběla a volají po ní nejen specialisté na marketing. Momentálně funkci Instagram Auto Publishing nabízí sociální síť zhruba 2 milionům uživatelů podnikových profilů. "Nyní už nemusíte přerušit svůj náročný pracovní den a nechat toho, co právě děláte, abyste mohli odesílat příspěvky na Instagramu, stačí své příspěvky naplánovat a zbytek nechat na nás,“ uvádí Matt Smith.

Foto: https://later.com

Jak plánování funguje v praxi?

  1. Automatické plánování je určeno jen pro firemní profily. Pokud chceš tuto možnost získat, je třeba propojit účet na Instagramu s Facebookovým a nastavit si business profil.
  2. Plánovat můžeš jen jednotlivé fotky; posty s více fotkami a videa stále vyžadují schválení.
  3. Automatické plánování je umožněno ve všech verzích Lateru, včetně free verze.
  4. Při zveřejňování dostaneš na výběr mezi publikováním nebo oznámením o naplánovaném postu.
  5. Automatické plánování je zároveň rychlé plánování (Quick Schedule). Nově umožňuje vytvořit si svůj vlastní časový plán a rychle naplánovat více postů najednou, aniž byste museli ručně vybírat čas a datum. Praktický návod najdeš v tomto videu.

6. Přidávání místa a označování lidí ale ve funkci Auto Publishing nefunguje. Kvůli tomu musíš post po vydání upravit ručně, nebo zvolit při plánování možnost oznámení.
7. S Laterem můžeš na jednom místě spravovat celý svůj profil: plánovat podobu svého feedu, spravovat všechny svoje fotky a videa, také sledovat analýzy profilu a plánovat automatické zveřejnění postů.

Snad i tobě tato novinka usnadní život a ušetří čas. A doufejme, že Instagram nenechá na holičkách ani ostatní a umožní podobnou službu i běžným uživatelům.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

KURÝR 1 - SHOPAHOLIC NICOL

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.