24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Emoce, překvapení, čistá hudba a žádný kalkul, říká o své písni pro Eurovizi kapela Eddie Stoilow

12.01.2018

Národní kolo populární hudební soutěže Eurovision 2018 běží a už 29. ledna budeme znát jméno vítěze, který bude naši zemi reprezentovat v květnu na evropské show v Lisabonu! Kdo bude tím šťastlivcem? O tom můžeš právě teď rozhodovat také ty! A my pro tebe máme první rozhovor s jedním z kandidátů. Seznamte se s kapelou Eddie Stoilow! ;-)

Pokud jsi se ještě nerozhodl/a, komu pošleš v národním kole Eurovize 2018 svůj hlas, tak si nenech ujít sérii našich rozhovorů s šesticí kandidátů. Hlasovat pro svého favorita můžeš na Eurovision.tv/app, kde si stáhneš nezbytnou aplikaci. 

Blogerky.cz zdraví všechny členy kapely Eddie Stoilow. :-) Můžete se na úvod našim čtenářům představit? Kdo jste, jak jste vznikli a co vás přivedlo k tomu dělat hudbu, kterou hrajete?
Naše kapela vznikla před patnácti lety, tento rok slavíme a připravujeme na podzim tour. Hudbu všichni velmi svědomitě děláme a vnímáme již od školky. Evoluce kapely byla přirozená, žádná rychlokvaška, za to jsme rádi. V kapele jsme všichni velcí přátelé, bez čehož bychom to tak dlouho nevydrželi. Máme za sebou čtyři řadová alba, spoustu koncertů doma i v zahraničí, zahráli jsme si třeba s One Republic či Simply Red.

Představte nám píseň, s níž jste se rozhodli se do Eurovize 2018 přihlásit a případně s ní i reprezentovat Českou republiku v Lisabonu.
We Rule This World je naše autorská píseň, je to emotivní píseň o lásce, vztahu či vztazích chcete-li. Vracíme se ke kořenům Eddie Stoilow, k písničkářství, ke skladbě jako takové. Emoce a překvapení hýbou světem i s námi uvnitř, proto si myslíme, že to může být silná píseň. Víme, že to není standardní eurovizní track, a právě v tom spatřujeme onu sílu. 

A v čem je podle vás ještě píseň silná? Proč má podle vás naději na úspěch?
Emoce, překvapení, touha, harmonie, klid, láska, žádná hlína ani politika. Čistá hudba, žádný kalkul. Tak to vidíme. 

Čím vás Eurovize láká a co si od účasti v této evropské soutěži slibujete?
Dlouhá léta jsme si říkali, zkusit – nezkusit. Tento rok se ale Eurovize prezentuje trochu jinak, je otevřená. I když v naší zemi nemá moc tradici a spíše k ní hodně lidí cítí "prapodivný odpor" a možná ani neví proč. Jsme anglicky zpívající kapela, tak proč to nezkusit? 

We Rule This World je naše autorská píseň o lásce a vztazích. Vracíme se ke kořenům Eddie Stoilow, k písničkářství, ke skladbě jako takové. Víme, že to není standardní eurovizní track, a právě v tom spatřujeme onu sílu. 

Jaká je podle vás vaše výhoda či kvalita oproti ostatním kandidátům, která by vám mohla dávat větší šanci na úspěch v Eurovizi 2018?
Na to si netroufám odpovědět. Všech nás šest finalistů jsme na určité bázi přáteli. Výhody nechť posoudí sami posluchači, kteří hlasují a chtějí mít za svoji vlast na Eurovizi silnou účast. 

A proč byste měli Českou republiku reprezentovat právě vy?
Máme natrénováno, výkonnost jde nahoru, máme skvělou hudební sezonu za sebou i před sebou, tak proč ne? :-) To je spíš otázka na naše fanoušky, my to tak cítíme, se vší pokorou. 

Jaký hudební žánr a interpreti vás nejvíce na vaší hudební cestě ovlivnili? A co nebo kdo vás nejvíc inspiruje právě teď?
My jsme ještě generace, která poznala kolotoč kolem gigantických kapel jako Pink Floyd, Genesis či Rolling Stones. Baví nás toho hodně – Sting, Coldplay, One Republic, U2, 30 Seconds To Mars, Bruno Mars, Imagine Dragons, The Chainsmokers, Skrillex, Prodigy a další...

Co ve své dosavadní hudební kariéře považujete za největší úspěch?
Jednoznačně vydání první desky u velkého hudebního labelu, to byl náš dětský sen. Hraní v zahraničí, velké festivaly, nahrávání v Londýně, mít stále po tolika letech kamarády a přátelství v kapele...

Jaké máte plány do budoucna? Hudební, ale třeba i jiné profesní a tvůrčí? Prostě, jaké jsou vaše sny a kam chcete směřovat?

Teď se hodně soustředíme na nahrávání nových tracků v Londýně, další tour, oslava patnáctých narozenin kapely. Těšíme se vlastně na každý koncert, když jsme spolu a hrajeme pro naše fans!!!

Děkujeme vám za rozhovor a přejeme vám v soutěži hodně štěstí. :-)

Další info o soutěži a ostatních kandidátech pro Eurovision 2018 najdete v našem předchozím článku zde. A nenechte si ujít také další rozhovory, které přijdou už brzy. :-)

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.