24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Michaela Jonášová: Chtěla jsem prsa? Chtěla. Bude to bolet? Bude. Ale dá se to v klidu přežít!

14.06.2018

Foto: Michaela Jonášová
K založení Instagramu ji "donutila“ kamarádka. Šla do toho bez očekávání… a teď je z toho 93 tisíc followerů, které Michaela Jonášová inspiruje svým humorem, sklony k exhibicionismu, pestrou slovní zásobou :-) a hlavně módními a beauty tipy! Považuje se za velkého fandu citlivé plastické chirurgie. Zcela otevřeně mluví o své operaci prsou a botoxu i proč se k tomu rozhodla.  A její recept na zdravý životní styl? Dostatečně zdravě jíst, pít vodu, hodně spát, sportovat, milovat a smát se! Přečti si rozhovor s inspirativní Michaelou Jonášovou, spoluautorkou Těhotenského a Fitness diáře. ;-)
 

INST: @michaela_jonas

Míšo, na Instagramu jsi úspěšná influencerka, máš přes 93 tisíc sledujících, pro svoje fanoušky jsi také inspirativní svým přístupem ke zdravému životnímu stylu, doporučeními a jsi spoluautorkou Těhotenského a Fitness diáře. Co tě přivedlo k tomu založit si svůj vlastní profil na Instagramu? Splnil tvoje očekávání?
Velice děkuji za slova chvály. :-) K založení Instagramu mě "donutila“ moje kamarádka, která nechápala, proč nezveřejňuji pravidelné posty, když bych mohla denně inspirovat ostatní ženy v oblasti módy, kosmetiky, cestování, sportu, zdravého životního stylu nebo třeba vaření (aktuálně se témata rozrostla ještě o mimi/dětskou rubriku). Viděla ve mně obrovský potenciál, spoustu zajímavého materiálu k postování a já jsem jí skepticky odpovídala ve smyslu: Víš kolik je holek jako já? Vždyť nikoho nemůžu zajímat… No, mělas pravdu, Ivo! Popravdě jsem žádná očekávání neměla. Když mi naskočilo 5 tisíc followers, čučela jsem jako puk a nechápala, kde se to bere… A číslo narůstalo. Se zvyšujícím se počtem sledujících logicky narůstali i haters, což jsem zpočátku těžce nesla. Nepovažovala jsem se za žádnou celebritu a najednou Vám chodí desítky zpráv – ne vždy milých.

Foto: Michaela Jonášová

Jaký je tvůj recept na úspěch na Instagramu? Co bys poradila začínajícím tvůrcům?
Za velice důležitou považuji komunikaci s followers, odpovídání na vzkazy, komentáře. Vyhýbám se vulgarismům, jsem za každou cenu svá a řekla bych, že aktuálně slaví velký úspěch mluvené instastories.

Co pro tebe znamená být influencerkou?
Realizaci sama sebe. Práci. Konečně jsem skloubila svoje exhibicionistické sklony, černý humor, bohatou slovní zásobu a produkty (oblečení, kosmetika, atd…) tak, aby mi tahle kombinace vydělala peníze.

Máš také svůj vlastní kanál na YT, dlouho ale žádné video nepřibylo. Můžeme se těšit na pokračování, nebo ses rozhodla vydat jiným směrem?
Asi to bude znít jako klišé, ale na videa nemám čas. YT asi přenechám mladším ročníkům. Mám pocit, že IG a YT nejsou úplně provázané a dlouhá videa zajímají spíše teenagery než skupinu, kterou chci oslovovat já, takže se budu držet svého kopyta. :-)

Jakým tématům se nejraději věnuješ a jaké plány se svým Instagramem máš?
Díky zpětné vazbě, která na mém profilu bez chybičky funguje, vím, že největší úspěchy slaví rubrika "Maxíček doporučuje“, kde za svého syna mluvím a dobírám si většinou sama sebe. Já osobně mám nejraději focení módy, protože jsem asi jako každá ženská nenapravitelná hadrářka. Do budoucna bych chtěla pořád vylepšovat kompozice svých fotek, v tomto směru se velmi ráda inspiruji zahraničními instagramery.

Foto: Michaela Jonášová

Čím fotíš svoje fotky a jak je upravuješ?
Fotím pouze svým telefonem Iphonem 8plus a nepoužívám žádné speciální programy na úpravu, pouze základní filtr, co obsahuje instagramová aplikace a mohou ho použít všichni. Většinou upravuji jen světlo a stíny, když nastanou nepříznivé světelné podmínky. Tělo nebo obličej neupravuji nikdy, protože bytostně nenávidím lhaní a podvádění. Navíc mě může kdokoli kdykoli potkat v reálu a mě neskutečně těší, když mi holky napíšou, že ve skutečnosti vypadám mladší, hubenější, hezčí nebo drobnější. Ještě nikdy tomu nebylo naopak. Na pravdě si zakládám, protože může být jen jedna.

Jak a proč vznikl Těhotenský a Fitness diář? Co tě k tomu inspirovalo? A budou mít pokračování?
Moje spoluautorská prvotina nese označení Fitness diář, ale v podstatě se v něm z 80 % věnuju správnému, zdravému a dostatečnému stravování. Vzniknul na popud častých dotazů mých followers, které zajímal můj příběh (zhubla jsem 11 kg), když jsem publikovala svoji proměnu Před a Po. V diáři komplexně mapuji svůj životní styl, který vychází z knihy Jídlo na prvním místě (paleo mýtů zbavené), včetně cvičení, regenerace, pitného režimu. Ženy si do diáře samy zaznamenávají svůj jídelníček, aktivitu, večerku, hlídají si dostatečnou hydrataci, sledují svůj progres. Můj diář obsahuje užitečné rady, informace, vzorový jídelníček, skladbu jídel, nákupní seznamy atd. Samozřejmě každý si z něj odnese, co uzná za vhodné a nemusí ho považovat za dogma. Já jen ukazuji cestu. Do tohoto diáře lze na webu www.momenteeczech.com dokoupit i náhradní náplň a pokračovat dále.

Foto: Michaela Jonášová

Těhotenský diář považuji za své druhé dítě. Zúročila jsem v něm všechny poznatky a troufám si říct, že obsahuje veškeré důležité informace pro nastávající maminky. Od zaznamenávání jídelníčku, přes volné rámečky na vlepení fotek z ultrazvuku, seznamy výbavičky a volné check listy pro vlastní zápisy, seznamy věcí do porodnice, adresář, rady od lékaře atd.
Oba diáře slouží hlavně pro osobní zápisy majitelek a do budoucna vytvoří krásnou vzpomínku.

Na svém Instagramu jasně říkáš, že si nehraješ na přírodu a přiznáváš úpravu svého vzhledu, jako  botox či operaci poprsí. Proč ses k těmto úpravám rozhodla? Jak ti to změnilo život?
Považuju se za velkýho fandu estetický a plastický chirurgie, když se provádí opravdu citlivě. Narovinu přiznávám, že se mi nelíbí vrásky, takže botox aplikuju preventivně, abych se v budoucnu vyhnula výplním kyselinou. Protože s hlubokejma vráskama toho už moc nesvedete. Moje prsa po 9 měsíčním kojení syna dostala solidně na frak, takže jsem stříhala půl roku od ukončení kojení metr a těšila se na silikony. Předesílám, že jsem nechtěla prsa zvětšit, ale pouze uvést do původního stavu před Maximkem. A to se i povedlo, protože mi sedí všechny staré podprsenky.

Co na operaci prsou bylo nejnáročnější? Jak ses vyrovnávala s bolestí a jak jsi zvládala péči o malého Maxíka?
Určitě jsem nechtěla podcenit dobu rekonvalescence, takže mi denně dopoledne po dobu 3 týdnů, kdy mi doktor doporučil opravdu nemanipulovat se synem, jezdila pomáhat moje úžasná tchyně a odpoledne se staral manžel. Omezovala jsem se pouze na hraní si s Maxíčkem, krmení a procházky. Koupání, přebalování, zvedání do židličky atd. zůstávalo na mých blízkých. Za to jim patří můj velký dík. Na prsa jsem šla s vědomím, že to asi bude bolet, ale nijak jsem se v tom dopředu nepitvala, nekoukala se na video operace, a nijak se nestresovala. Razím pozitivní přístup. Chtěla jsem prsa? Chtěla. Bude to bolet? Bude. Asi týden. Ale dá se to úplně v klidu přežít!

Foto: Michaela Jonášová

Reakce lidí jsou různé, přející i nepřející. Jak se vyrovnáváš s těmi negativními? A narážíš i na vyložené hatery?
Od doby, co jsem si v nastavení odklikla geniální funkci, že mi mohou fotky komentovat pouze lidé, co mě sledují, KUPODIVU rapidně ubylo haters. Málokdy se stane, že mi někdo napíše vyložený hejt. Spíš si rýpne, ale já jsem opravdu nad věcí… Vím, že se nemohu zavděčit všem. Sama razím heslo – když nemůžeš pochválit, raději mlč. Bohužel se tím ne každý řídí a mám pocit, že kritizovat a poučovat se dá hrozně jednoduše. Mnohem líp než pochválit. Pak se ohání, že neumím přijmout konstruktivní kritiku… Instagram je pro dost lidí nástrojem k vybíjení vlastních komplexů, smutků a agrese.

Co ti pomohlo dostat se po porodu znovu do formy?
Ve své podstatě nic. Porodila jsem a za týden jsem byla kilo pod svou váhou před otěhotněním. Už přes 3 roky jím zdravě, takže s postavou opravdu nebyl žádný problém.

Jaký je tvůj recept na zdravý životní styl?
Dostatečně zdravě jíst, pít vodu, hodně spát, sportovat, milovat, smát se.

Co ty a jídlo? Jak se stravuješ?
Jím 3x denně. Ráno mléčný šejk s ovocem, k obědu třeba rybu a grilovanou zeleninu a večer kvalitní šunku třeba s okrájenou mrkvičkou.

Co bys poradila dívkám a ženám, aby je jídlo bavilo a nemusely se mučit výčitkami nebo zákazy?
Aby si z jídla nedělaly nepřítele. Aby nehladověly. Ke štíhlosti se člověk musí projíst. Zkusit změnit návyky, přejít na zdravý životní styl, který nebudou považovat za dietu.

Foto: Michaela Jonášová

Kde čerpáš inspiraci pro svoji tvorbu?  Kdo nebo co tě inspiruje?
Sám život. :-) Ráda sleduji trendy ve všech populárních IG oblastech.

Koho ty sama sleduješ na sociálních sítích – doma nebo v zahraničí?
Přiznám se, že nikoho nesleduji vyloženě pravidelně, spíš koukám, když na mě něco zajímavého vyskočí na zdi – potom se ti nabízí fotky s podobnými tématy. A tím pak zabiju třeba dvě hodiny večer, když Maximek spinká.

Na čem momentálně pracuješ?
Mám pravidelné spolupráce s několika klienty, které dělám hrozně ráda, protože jsme oboustranně velmi spokojení. S kolegyní – majitelkou Momenteeczech pracujeme na novém projektu, ale detaily si chci zatím ponechat pro sebe.

A jaké máš aktuálně plány, které chceš realizovat?
Já mám pocit, že jsem se už realizovala. Nikdy jsem si nemyslela, že mě Instagram bude živit, takže já jsem moc spokojená. A manžel taky.

Co je pro tebe v životě nejdůležitější?
Moje rodina a zdraví v rovnítku.

Foto: Michaela Jonášová

Kde tě právě teď mohou lidé potkat? Chystáš se na nějaké akce?
Dostávám spousty pozvánek na nádherné akce do Prahy, ale z časových důvodů se zatím nechci a nemohu účastnit kvůli svému synovi. Chci si ho užít.

Co je pro tebe hnacím motorem? Co nebo kdo ti dodává energii, co tě motivuje?
Určitě moji followers. Dostávám neuvěřitelné množství krásných zpráv do directu, že to dělám dobře, a že mě sledují rádi. To je pro mě podstatné. Jsem ráda, že mě sledují, protože mě mají rádi a ne z negativních důvodů.

Chtěla bys něco vzkázat našim čtenářkám a svým fanouškům?
Chtěla bych moc poděkovat za přízeň svým followers!
Ostatním bych chtěla říct, aby se snažili rozlišovat realitu od Instagramu. Instagrameři přidávají na své profily pouze to, co chtějí, abyste viděli, takže občas si možná děláme mylné představy o dotyčných osobách… Berme Instagram jako studnici inspirace a pozitivní místo.

Míšo, děkujeme Ti za rozhovor a přejeme hodně úspěchu a životní spokojenosti. :-)

Komentáře

Elizabeth Lore 17.06.2018 21:46

Tak budu první a možná jediná, kdo okomentuje, ale prostě musím. Rozhovor se mi moc líbí, odpovědi také. Pěkné!

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.