24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Nikol Švantnerová: Chci lidem přinášet víc inspirace a ukázat, že vše jde, když se chce

28.06.2018

Napůj Češka a napůl Slovenka, které si ve 13 letech všimla modelingová agentura a začala svou dráhu modelky. Největším zlomem jejího života ale byla Česká Miss, která jí od základů změnila osobní i pracovní život a pomohla jí žít si svůj sen. Kromě toho je ale Nikol Švantnerová také úspěšná influencerka na Instagramu a nedávno si založila také svůj osobní blog. Podle ní se člověk potřebuje neustále někam posouvat, důležité je být sám sebou, najít si svůj vlastní rukopis a dělat naplno to, co nás baví. Jaký je její recept na úspěch, co jí dělá šťastnou a jak má plány na letošní rok? Přečti si rozhovor. ;-)

BLOG: Nikolsvantnerova.com
INST: @nikolsvantnerova_official
FB: Nikol Švantnerová Official

Nikol, na Instagramu jsi úspěšná, máš přes 174 tisíc sledujících, jsi také úspěšná modelka a známá jako Česká Miss 2015. Co tě ale vedlo k tomu založit si svůj vlastní blog?
Člověk se stále musí někam posouvat a tohle byl pro mě takový další krok. Hlavně v dnešní době už má Instagram opravdu skoro každý, tak je fajn klientům také nabízet něco navíc. No a hlavní důvod byl hlavně to, mít místo, kde se mohu projevit a více se vyjádřit k lidem, což na tom Instagramu právě tolik nejde.

Foto: Nikol Švantnerová

Jakým tématům se nejraději věnuješ a jaké plány se svým blogem máš?
Popravdě zatím začínám a tak se v tom i víceméně hledám, každopádně zatím mě hodně baví cestování a pak móda, ale každopádně píšu, co je momentálně aktuální a co hlavně lidi zajímá.

Co bylo tím zlomem v tvém životě, co nastartovalo tvoji úspěšnou kariéru? Byla to Česká Miss? A proč ses do ní přihlásila?
Určitě ten můstek byla Česká Miss, pak už jsem to měla ve svých rukou. Přihlásila jsem se, protože jsem věděla, že mi to může pomoci, a hlavně to bylo něco, co jsem si přála zkusit.

Jak ti tato soutěž změnila život?
Úplně od základu. Co se týče pracovního života, tak i soukromého. Začala jsem žít takový můj sen a stále ho žiju.

Jsi také moderátorkou Fashion TV a úspěšnou influencerkou. Co z tvých pracovních aktivit je pro tebe nejzásadnější? Co z toho tě nejvíce baví a také nejlépe živí?
Pro mě je pořád na prvním místě modeling a Instagram, protože mě to nejvíce baví a naplňuje a popravdě i živí. Moderace je takový koníček, který jsem chtěla vždy zkusit a jsem ráda, že jsem se v tom také trochu našla.

Foto: Nikol Švantnerová

Co pro tebe znamená být influencerkou?
Je to pro mě čest. Dává mi to obrovské možnosti. Jsem šťastná, že mohu inspirovat a ovlivnit lidi kolem mě, radit jim a zároveň i oni inspirují mě, se stále snažit a někam posouvat.

Přináší ti to zajímavé nabídky na spolupráci? Jak si takové nabídky vybíráš a s kým právě spolupracuješ?
To určitě, spolupracuji se značkami, o kterých se mi mohlo dřív jen zdát. Vše si vybírám sama anebo po konzultaci s manažerkou. Držím se ale hlavně toho, že chci spolupracovat jen s tím, čemu věřím a mám to ráda a v běžném životě opravdu používám. Proto mám klienty jako je Puma, Tous, Huawei, s kterými spolupracuji už třeba 3 roky a jsem s těmito značkami už sžitá. Anebo třeba teď momentálně Yves Saint Laurent, kde je to takový splněný sen a je pro mě vlastně vůbec čest, být něčeho takového součástí. Pokud mě někdo osloví a mě se nabídka líbí, vždy si produkt nejdříve vyzkouším a až pokud jsem spokojená, jsem ochotna to podat dál i svým followerům, a pokud ne, tak ne, chci prostě v tomhle stále zůstat sama sebou. :) 

Kde čerpáš inspiraci pro svoji tvorbu na Instagramu a na blogu?  Kdo nebo co tě inspiruje?
Snažím se být sama sebou. Nad fotkami přemýšlím, trávím hodně času, občas se inspiruji zahraničím.

Foto: Nikol Švantnerová

Koho ty sama sleduješ na sociálních sítích?
Sleduji hlavně lidi, co znám a dále ty, co mě baví a obdivuji. Dále pak hodně fashion stránky zahraniční a Instagramy o cestování.

Kdo nebo co je tvou největší podporou, kdo ti pomáhá dál tvořit a plnit si své sny?
Jednoznačně rodina.

Jaké byly tvoje začátky na Instagramu a proč sis ho založila?
Instagram mám už asi 5 let a založila jsem si ho, protože mě bavilo sdílet mé fotky s přáteli, baví mě strašně fotit. Zezačátku to opravdu bylo spíše pro zábavu, nějakou sílu Instagramu jsem začala cítit až po České Miss, ale nikdy jsem nevěřila, že to může vyrůst až sem.

Co bys jako úspěšná a žádaná influencerka poradila začínajícím tvůrcům? Jak získat na Instagramu popularitu, jak tvořit kvalitní fotky nebo poutavé texty?
Hlavně být sám sebou, nikoho nekopírovat, každý se v tom musí najít a hlavně tomu dát takový nějaký vlastní rukopis. Podle mě neexistuje přesný návod na to, jak být úspěšný, chce to čas, najít si své lidi a udržovat si je pravidelnými příspěvky, které je budou bavit.

Foto: Nikol Švantnerová

Jak bys popsala sama sebe? Jaká jsi? Rozvážná, nebo se do výzev, které život přináší, vrháš po hlavě? 
Jsem asi obojí, do všeho se vrhám po hlavě, chci vše zkusit, ale zároveň nad vším i strašně přemýšlím.

Jaké máš plány pro tento rok? Co bys ještě chtěla stihnout? Ať už pracovně, nebo v osobním životě, cestování apod.?
Letos mám v plánu hodně cestovat, tak doufám, že se mi to aspoň z půlky splní. A co se týče práce, pokračovat v tom aspoň tak, jak je to doteď. Ale jinak je to u mě hodně takové, že moc nedokážu plánovat a spíše se vždy něco objeví, co ani nečekám, takže se spíš těším, co přijde.

Jak se vyrovnáváš s publicitou a případně s ohlasy haterů?
Mám to ráda, nevadí mi to, je to příjemné a co se týče haterů, ti byli a budou, neberu si to vůbec k
srdci, vždy se najde někdo, komu se nemusím líbit, anebo je to jen čirá závist a já to vůbec neřeším, každý může mít svůj názor a dokud převažují ty pozitivní, tak si nad tím vůbec nelámu hlavu.

Co je pro tebe v životě nejdůležitější a co ti dělá největší radost?
Rozhodně moje práce a vše kolem rodiny. Pokud se v těchto sférách vše daří a je v pořádku, jsem šťastná. :)

Foto: Nikol Švantnerová

Kde tě právě teď mohou lidé potkat? Chystáš se na nějaké akce?
Teď v létě určitě kdekoliv u vody. :) A možná na nějakém letním festivalu jako je Beats for love apod., jinak jak říkám, mé plány se mění ze dne na den.

Co právě teď chystáš pro svoje fanoušky? Na svém blogu nebo nějaké akce?
Chci více psát na blog a přinášet jim více inspirace a také se více zaměřit na sport a ukázat jim, že vše jde, když se chce.

Prozradíš nám, jaký je tvůj životní sen? Kým chceš v životě být – třeba za 5 nebo 10 let? 
Mám nějaké své sny, které neprozradím, :) ale hlavně chci dělat stále to, co mě baví, být v tom úspěšná, dále inspirovat lidi a dále se někam posouvat. A co se týče osobního života, tak můj sen je rodinný baráček a dvě děti. :)

Foto: Nikol Švantnerová

Chtěla bys něco vzkázat našim čtenářkám a svým fanouškům?
Ať si užívají každou chvilku, mají se rádi a dělají naplno to, co je baví. :-D

Blogerky.cz Ti, Nikol, děkují za rozhovor. ;-)

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.