24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Svatební přípravy 2022: jak na svatební dekorace

11.07.2022

Vlastnoručně vyrobené svatební dekorace ozvláštní každou svatbu. Mnohé nevěsty však při přípravě dekorací přecení své možnosti a schopnosti, nebo si vše nechávají na poslední chvíli a končí tak na svatbě s kruhy pod očima.

Co se týče svatebních dekorací máte dvě možnosti. První je svěřit svatební doplňky, dekorace a květiny do rukou profesionálů. Druhou jsou DIY dekorace na svatbu - z anglického „do it yourself“ a to znamená zajistit výzdobu na svatbu po vlastní ose. V obou případech je třeba mít svatební plán.

Plánujte, plánujte a zase plánujte

Přibližně 9 až 6 měsíců před svatbou je čas podniknout první kroky, aby vaše svatební výzdoba byla dokonalá a všechny výrobky na míru připravené. Sledujte v tomto období inspirace nebo Pinterest a začněte společně s kamarádkami, či partnerem analyzovat. Všímejte si jaká barva, materiály či styl převažuje a co nyní hraje prim. V aktuální svatební sezóně jsou hitem zejména originální, ručně dělané svatební dekorace, které odrážejí vkus a styl budoucích novomanželů.

Jak vyrobit svatební dekorace

Kromě toho, že vlastnoručně vyrobené dekorace na svatbu budou přesně podle vašich představ, ušetříte nemalou finanční částku, kterou můžete následně využít třeba na svatební cestu.

Ručně vyráběné svatební pozvánky

Svatební hosté dozajista ocení, když jim místo klasického svatebního oznámení pošlete vlastnoručně vyrobené pozvánky. Do svatebních pozvánek můžete zakomponovat prvek, který je pro vás charakteristický, například oblíbený citát, barvu, či osobitý humor. Velmi nevšední jsou i karty s fotografií budoucích manželů.
A pokud jdete na svatbu jako host, přineste dřevěné svatební přání, do kterého pomocí gravírování či pyrografie napíšete vhodný text.

Svatební cedule

Mezi populární a v současnosti velmi oblíbené svatební dekorace patří svatební cedule, které mohou být umístěny před objektem, ve kterém se svatba koná.
Nejpoužívanější jsou dřevěné tabule ve tvaru šipky, s nápisem svatba, obřad, hostina nebo svatební dary. Při výrobě této svatební dekorace se do svatebních příprav může zapojit i váš partner.

Jmenovky pro hosty

Stejně jako u svatebních pozvánek, i při vymýšlení a výrobě jmenovek pro hosty, můžete povolit uzdu fantazii a plně využít vaší kreativity. Tyto drobné dekorace na svatbu mohou být vloženy například do korkových špuntů nebo můžete jmenovky jednoduše upéct - malý perníček se jménem a datem svatby rozhodně potěší každého.

Svíčky a svícny

Svíčky dozajista nesmí chybět na žádné svatbě. Na výrobu handmade svícnů vám stačí větší zavařovací sklenice, které polepíte látkou nebo krajkou a obvážete provázkem, na který můžete uvázat drobnou maličkost, například malé dřevěné srdíčko.
Do takto vyzdobených sklenic už jen vložíte čajové svíčky a originální svícny jsou na světě.

Kniha pro hosty

Originální může být i kniha, do které vám svatební hosté mohou napsat vzkaz či věnování.
Jednou z možností je, že místo klasické knihy připravíte pro hosty ozdobenou láhev, dřevěné úložné boxy či proutěné zásuvky, do kterých budou hosté své vzkazy házet. Další alternativou je vlastnoručně malovaný strom, v jehož koruně jsou nakreslena srdíčka určená k napsání odkazu. Obraz si po svatbě můžete zarámovat a zkrášlit si jím svůj domov.

Nádoby a krabičky na výslužky

Ozdobit můžete i nádoby, do kterých hostům zabalíte zákusky ze svatební hostiny. Stačí, když dřevěné krabičky převážete provázkem s malou dřevěnou ozdobou nebo ji ozdobíte pásem jemné krajky či dokonce živými květy.

Svatební styl přesně pro vás

1. Svatba ve stylu vintage zažívala svůj boom pár let dozadu, své fanynky si najde ale i dnes. Jemnost vyjádřená prostřednictvím retro doplňků, dřevěných beden, ptačích klecí, starých kufrů, fotek a zejména květinové výzdoby, je to pravé pro romantické duše. Šaty nevěsty mají nádech minulého století a důležitým prvkem je krajka. Kromě bílé barvy mohou mít šaty pudrový, béžový či pastelově růžový nádech..

2. Retro svatba se inspiruje módou 50. a 60. let minulého století. Pokud si však vyberete roky 70., jemnost nahradí výrazné barvy a šaty nevěsty budou dlouhé maximálně po kotníky. Nevěsta na retro svatbě vyniká výrazným účesem doplněným čelenkou.

3. Svatba v boho stylu se těší velké oblibě. Při této tématice se hojně využívají dřevěné dekorace na svatbu, sláma, luční květiny a ovoce. V mnoha případech se tento druh svatby koná v malebném prostředí vinic, na venkovském dvoře nebo ve stodole, kde se proutěné podnosy prohýbají pod výbornou domácí hostinou.
Stejný princip má i přírodní svatba. Dekorace, které využívá jsou téměř striktně z darů přírody. Vhodným místem pro obřad a hostinu by mohla být louka za vesnicí, kde si rovnou můžete natrhat květiny do kytice či věnečku do vlasů.

4. Zahradní svatba - svatba na zahradě nebo v rozkvetlém ovocném sadu má své kouzlo. Jednou z výhod je pohádkově krásné prostředí, ve kterém se bude svatba odehrávat. Bílé velké stany, dřevěný zahradní nábytek, proutěné doplňky, na stromech rozvěšené lampiony a vůně květin vytvoří neopakovatelnou atmosféru.

5. Svatba u moře - obřad přímo na pláži je tajným snem mnoha nevěst. V ideálním případě jsou novomanželé bosí, nevěsta má na sobě jednoduché bílé šaty a ve vlasech jí ševelí přímořský větřík.

Ať už se rozhodnete jít s módou, nebo si svatbu uděláte přesně podle svých představ, tak jedno je jisté. V první řadě si ji musíte užít, ať máte na co vzpomínat.

Zdroj fotek: MakeStory Studio, Wirestock Creators / Shutterstock.com

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Nové blogy

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.