24.4.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

The SIKLS: Ty nejtěžší rozhodnutí nám většinou změní život a posunou nejdál

3.5.2018

Foto: TheSIKLS
Kamila, Ondřej a malý Elliot. Rodinná trojka travel blogerů, která je takřka nepřetržitě od září loňského roku na cestách. Plní si svůj sen a živí se tím, co milují – cestováním a zobrazováním svých zážitků na sociálních sítích. K tomu jim stačí jeden společný kufr, kvalitní technika a neustále dostupná data v telefonu. Nejvíc je zatím okouzlila Austrálie a Kapské město a touží po plavbě v kajaku s kosatkami a Antarktidě. Jak ale zvládnout život neustále na cestách s malým dítětem a jak se přitom zároveň dobře uživit? Dozvíš se v rozhovoru! ;-)

Ahoj Kamilo a Ondřeji, váš způsob života na cestách a vedení blogu je pro mnohé velice inspirativní. Jak to celé s vaším projektem theSIKLS začalo? Proč jste vyrazili do světa a začali tvořit svůj blog?
Blog jsme začali tvořit po naší svatbě, která se konala v Cannes po sedmiměsíčním vztahu. Naše fotky tehdy proletěly internetovým světem a nám se začalo ozývat čím dál víc lidí s dotazy. Tak vznikl první článek o naší svatbě, který odstartoval celý theSIKLS. Do světa, jako full time travel blogeři jsme vyrazili v září roku 2017 a od té doby jsme na cestě. :) V ČR jsme během těchto 8 měsíců strávili jen 4 týdny, když jsme před cestou do Afriky vyřizovali potřebné dokumenty, jako víza, překlad rodného listu atd.

Kdo z vás přináší nápady, kam příště pocestujete a kdo má nakonec poslední slovo? 
Cestovní plán řeší Ondra, vysněné místa má Kamila a poslední slovo má Elliot. Samozřejmě záleží na tom, kde máme jakou nabídku. :)


Jak vlastně zvládáte tvořit svůj blog na cestách? Kdo z vás je jeho hlavním tvůrcem?
Musíme přiznat, že blog jako takový zanedbáváme a věnujeme se víc sociálním sítím, kde se snažíme ukazovat náš denní život. Sociální sítě a blog má na starosti převážně Kamča.

Kolik času denně věnujete svému blogu, sociálním sítím a práci?
Nejsme si jisti, zda se to dá spočítat. Asi lze jen těžko najít měrnou jednotku. Jsou dny, kdy se snažíme být co nejvíce offline, a pak nastanou dny, kdy počítač nezavřeme celý den. V průměru se bavíme o 9 hodinách denně a nejvíce časů z toho nám zabere korespondence a domlouvání spoluprací s leteckými společnostmi, hotely, resorty, agenturami atd.

Jak vypadá váš běžný cestovatelsko-blogerský den? 
My nemáme běžný den. :) Vstáváme dřív než Elliot, abychom vše stačili zabalit, poodpovídat na zprávy a maily, následně sedáme do auta/letadla/lodě/autobusu a přejíždíme někam dál, kde po příjezdu dostaneme heslo od wifi a pokyny, co je třeba nafotit/natočit nebo zpropagovat. Spát chodíme mezi 12 a 1 ráno.

Foto: TheSIKLS

Máte místo, kde se cítíte doma?
Zatím takové místo hledáme a aktuálně se chystáme vyzkoušet zakotvit na chvíli v Asii... Sami jsme zvědaví, zda-li to naplní naše představy.

Co jste oba dělali, než jste vyrazili na cesty a stali se z vás nomádi?
Ondra pracoval na Šiklandu (rodinný zábavný areál na Vysočině), kde dělal všechno od podkoního, přes kuchaře až po marketingového ředitele. Já pracovala také v rodinné firmě, ale díky naší svatbě a tylové sukni, kterou jsem si na ni navrhla, mě naplno zaměstnává jejich výroba. Ne že bych je osobně šila, ale řeším celou agendu i švadleny. Takže oba jsme si vyzkoušeli život v pracovním nasazení od nevidím do nevidím, ne že by se to aktuálně úplně změnilo, ale společně pracujeme na našem snu.

Podle vašeho blogu jste jen za posledních pět měsíců navštívili tolik zemí a míst, které by klidně vystačili objevováním na půlku života.  Jaké další cesty a místa máte v plánu?
Naše další destinace po Africe bude Kanada a Aljaška, kde si chceme splnit další sen, a sice plavat na kajaku mezi velrybami a kosatkami. Snad nám to vyjde. :-) Dále uvidíme, kam nás nohy zavedou, ale určitě chceme ještě navštívit například Galapágy, Nepál, Kostariku...

A jak dlouho si chcete tento styl života udržet?
Aktuálně jsou Elliotovi dva a půl roku, takže na přemýšlení o našem “domově” máme ještě aspoň 3 roky, potom uvidíme.

Foto: TheSIKLS

A když se podíváte do vzdálenější budoucnosti – za pět nebo deset let? Kde se vidíte? Stále na cestách, nebo máte vizi nějaké změny?
Samozřejmě pracujeme na dlouhodobějších plánech a projektech, ale ty si zatím necháváme pro sebe. Určitě odkryjeme našim followerům něco bližšího ještě toto léto na našich kanálech. Naše vize do budoucna je určitě rozeseta v zahraničí, ale na jakých konkrétních místech, ještě uvidíme.

Co pro vás znamená být nomády na cestách?
Úplně se s tímto označením neztotožňujeme, spíše se nazýváme full time travel bloggers. To pro nás znamená cestovat, žít a vlastně tedy vydělávat tím, co nás baví, a nikoliv pracovat ze zahraničí. Jinak to, co děláme, pro nás znamená žít si svůj sen.

Cestování ve třech vyžaduje určité finanční náklady… Co vám pomáhá plnit si své cestovatelské sny? Co vás právě teď živí?
Aktuálně nás živí náš sen a jeho vyobrazení na našich kanálech. Přesněji hotely, resorty, společnosti, které nám platí za jejich promo.

Které z míst, které jste doteď navštívili, vám bylo nejbližší a nejvíc vás okouzlilo?
Jednoznačně Austrálie a JAR - Kapské Město, z větších exotik nás nadchla Namíbie.


Hodně lidí se cestování s malým dítětem bojí, proto raději ani do zahraničí nejezdí, navíc do poměrně exotické Asie nebo Afriky. Jak jste si s péčí o malého Elliota na cestách poradili vy a co byste doporučili ostatním rodičům, kteří také chtějí s dětmi cestovat na vlastní pěst?
K této ožehavé otázce se opravdu neradi vyjadřujeme a každý si musí své hranice a možnosti určit sám. Někomu se může stát něco v Čechách na hřišti a jiný zas může na bárce proplout filipínské ostrovy úplně bez úhony. Jako rodiče se stále o své děti bojíme a nikdy nepřestaneme. My se snažili všemu předcházet očkováním, kurzy první pomoci, naprosto vybavenou lékárničkou a doktorkou na telefonu.

Co je pro vás rozhodující, když si plánujete další cesty? Podle čeho si vybíráte další destinaci, ubytování, způsob dopravy, program?
Střetává se zde více faktorů, především kam nás resort nebo společnost pozve, zda se jedná pouze o barter nebo finanční plnění. Vzdálenost destinace, ceny letenek atd.  

Bez čeho se na svých cestách neobejdete?
Rozhodně jeden bez druhého a třetího. :-D Dále bez naší techniky: foťák, externí nabíječky, dron, GoPro kamery, notebook atd.

Foto: TheSIKLS

Společně cestujete po světě jen s jedním kufrem. Jak se to dá vůbec zvládnout s malým dítětem a co všechno se vám do něj vejde?
Zvládnout se to rozhodně dá a někdy je to i mnohem příjemnější než dvě skříně doma plné věcí. V podstatě v něm vozíme všechny věci, které jsme již zmiňovali výše: technika, lékárnička, moskytiéry, oblečení, vložky do spacáků, hygiena, žabky, botasky a především hračky.

Plánujete momentálně nějaké veřejné akce, kde vás vaši fanoušci mohou potkat osobně?
Ano, určitě plánujeme, aktuálně nejbližší bude festival Léto Lásky na Šiklandu 11. srpna, kde se budeme účastnit, moderovat, dělat show a kdo ví co ještě.

Co je pro vás v životě nejdůležitější?
Elliot. :-)

Foto: TheSIKLS

Kde čerpáte inspiraci pro svoje cesty a hlavně tvorbu na blogu, Instagramu a YouTube? Máte svoje oblíbené influencery, které sledujete a kteří vás inspirují?
Myslím, že nejvíce inspirace nám dávají destinace a lidé, které během naši cesty potkáme. Co se týká influencerů, tak nejraději sledujeme @gypsea_lust@doyoutravel a @thebucketlistfamily.

Jaký je váš nejkrásnější zážitek z cest?
Všechny ty spojené se zvířaty. Například plavání se žraloky na Bahamách, krmení žiraf v Keni, venčení krávy na Šklandu.

A jaký naopak nejhorší?
Není jich naštěstí mnoho, ale většinou ty, které se tvářili nebezpečně kvůli Elliotovi, jako například noční plavba za svítícím planktonem v Kambodži, nebo noční výlet do Zambie.

Jakou techniku s sebou vozíte na cestách, abyste mohli kvalitně fotit, natáčet a blogovat?
Máme již vyzkoušené věci, za které bychom dali ruku do ohně, foťák máme Olympus Mark E- M5II, dále točíme na GoPro 6 + Grip, GoPro Fusion, nebo iPhone 7+ a drona máme Dji Mavic Pro.


Co byste začínajícím cestovatelům doporučili jako to nejdůležitější? Rady, věci, tipy na cesty…
Nejdůležitější je rozhodnout se a koupit jednosměrnou letenku, zbytek vám vysvětlí cesta sama. Určitě se nebát cestovat sám a především být komunikativní a otevřený ostatním. Sami jsme se divili, co vše se dá s místními domluvit, určitě není třeba se úplně bát jazykových bariér. Jedna věc je důležitá, a sice mít vždy data v telefonu, :-) tzn. koupit si vždy na letišti SIM kartu nabitou daty, pak jste schopni vše vždy vyřešit.

Máte nějaký nesplněný sen, který teprve čeká na realizaci?
Ano, jak jsme již zmiňovali plavbu v kajaku s kosatkami, dále navštívit Antarktidu a výlet do základního tábora na Mt. Everest.

Získáváte díky tomu, co děláte a sdílíte na svém blogu a sítích, nabídky spolupráce? Jsou spíše domácí nebo zahraniční?
Ano, nabídky se hrnou aktuálně z více směrů a poměr zahraničních a domácích je cca 50/50.

A s kým spolupracujete momentálně?
Aktuálně máme dlouhodobější spolupráce s firmami jako: Douchebag, GoPro, CEWE, Olympus, Peakdesign.cz, Fly United, Visit Namibia...

Podle čeho si tyto nabídky vybíráte?
Musíme to být společnost nebo firma, se kterou se ztotožňujeme a především

Chtěli byste na závěr vzkázat něco našim čtenářkám a čtenářům?
Možná jen aby se nebáli. :) Právě ty nejtěžší rozhodnutí nám většinou změní život a posunou nejdál. :) 

Děkujeme Vám oběma, i Elliotovi, za rozhovor. ;-)

INST: @thesikls
BLOG: http://www.thesikls.com/
YT: the SIKL
FB: SIKLS

 

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

KURÝR 1 - SHOPAHOLIC NICOL

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.