24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

TOP 5 blogerek měsíce srpna 2015

31.08.2015

Vítězem objevu měsíce srpna je Pěkně vypečený blog. Tak jako minulý měsíc vám přinášíme také pět jmen, pět blogů, které si vysloužily naši pozornost při jeho výběru. Proto bychom rádi, aby si získaly i tu vaši. Zde je Top 5 srpna!

Michaela Dörflerová s blogem 1001 voyages gourmands

Michaela1) Kdy a proč jsi začala s blogováním?
Začala jsem nedávno, v březnu tohoto roku. Moje práce je pro mě sice zajímavá výzva, ale jedná se o sezení v kanceláři 9-18h. Něco mi tenkrát chybělo, nějaká seberealizace, trocha kreativity. Koupila jsem si zrovna portrétní objektiv na svou zrcadlovku a učila se s ním fotit, a najednou jsem vyfotila, co jsem upekla a věděla, že tohle mě chytne. Fotit jídlo - pořád se učím a snažím se zlepšovat. Moc mě i dřív bavilo hledat na Pinterestu zajímavé recepty - myslím, že vizuální stránka je dost důležitý aspekt na to, aby ten recept člověka opravdu navnadil. Často na běžných stránkách s recepty vidíte pouze jednu fotku v ne příliš dobré kvalitě, která mě kolikrát nepřesvědčí, abych ten recept vyzkoušela.

Také jsme v Čechách tak trochu svázáni českou kuchyní, hodně lidí je na ni pyšných (což je dobře), ale myslím, že přidat trochu šmrncu odjinud nic nezkazí, ba naopak! Poté, co jsem se stala vegetariánkou a osamostatnila se, musím uznat, že miluji objevovat, zkoušet a vylepšovat recepty. Baví mě péct pro kolegy v práci, doma, pro kamarády. To, že jim chutná a ptají se na recept je pro mě veliké potěšení, tak proč to nesdílet s více lidmi prostřednictvím mého blogu? No a v neposlední řadě miluji cestování a objevování nového! Ráda i dokumentuji své cesty fotkami a příběhem, nebo naopak zajímavými informacemi, které mohou být užitečné více lidem, takže s tím vším také na blog! :)

2) Co pro tebe blog znamená a čeho bys chtěla ohledně blogu dosáhnout?
Jak je již zmíněno výše, asi pochopíte, že je to pro mě způsob seberealizace. Cestování, vaření a pečení - zkoušení nových receptů a hledání ideálu chutí, focení - to vše je pro mě více než koníček, je to moje vášeň. Žiji v zahraničí a tohle je tudíž i způsob, jak mohu své zážitky z cest sdílet se svou rodinou a svými přáteli bez toho, aniž bych musela čekat, až jim ukážu fotky a popovídám o zážitcích. To je můj blog pro mě.

Ale nemá sloužit jen mně - mnohem důležitější je, aby sloužil čtenářům, aby je inspiroval ať už co se týká cestování, nebo vaření. Jsem ráda, když někdo, kdo se chystá na stejné místo, ocení můj článek s tipy na zajímavá místa, nebo když lidé díky mému článku naopak objeví, co je kde zajímavého k navštívení. Když lidi zkouší mé recepty (jenž jsou určeny nejen vegetariánům a milovníkům sladkého), a chutná jim to a dají mi to vědět. To vše je pro mě ohromným potěšením!

Dosáhnout? Asi čím dál více spokojených čtenářů, kterým mohu dělat radost svými cestopisy a dobrotami. :) A jelikož jeho název je 1001 Voyages Gourmands (1001 gurmánských cest), tak bych ráda dosáhla tohoto počtu. :)

3) Proč bychom se měli podívat právě na tvůj blog?
Protože uspokojuje jednu z primárních potřeb člověka - jíst musí každý! :) A dobře jíst, je jedině přidaná hodnota. Snažím se i dělat pěkné fotky, půjde mi to čím dál lépe - slibuji! :) Ráda se nechávám inspirovat i jinde, zejména ve Francii a Belgii - mé recepty (zejména na dezerty a buchty) pochází většinou odsud. Takže vám zprostředkuji francouzské recepty v češtině. :)

Co se týká cestování, upřednostňuji vám podstrčit kvalitní obsah a tak přidávám i zajímavé informace, nejde jen o fotky jídla a podobně. Díky mým článkům budete mít představu, co se dá v dané oblasti navštívit a fotky vás jedině nalákají. Dozvíte se, co jsem objevila v Istanbulu, jak to vypadá na nejvyšší hoře Španělska, nebo že Paříž není jediné místo ve Francii, které stojí za to vidět. Je tam i něco málo o životě v Belgii.

Prozatím je blog stále v plenkách a při práci na plný úvazek se nedá stihnout moc kvalitních článků ve dvou jazycích, ale pokud budete sledovat můj blog na FB stránce, Bloglovin či Tumblr, kam dávám odkazy na každý nový článek, můžete se těšit na čím dál tím víc zajímavých článků!

Duong Nquyen s blogem DOI MOI

Duong1) Kdy a proč jsi začala s blogováním?
Začala jsem úplnou náhodou před osmi lety na Aktuálně.cz. Chtěla jsem, aby se Češi dozvěděli více o vietnamské komunitě. Jinak, než jen z televizních zpráv, které jsou mnohdy dost zkreslené. Chtěla jsem otevřít vietnamský svět Čechům tím, že o tom budu otevřeně psát z pohledu člověka, který žije na mostě mezi oběma kulturami.

2) Co pro tebe blog znamená a čeho bys chtěla ohledně blogu dosáhnout?
Blog je pro mě odreagování, deník, komunikační kanál s lidmi, které bych jen tak nepotkala. Je to především místo, kde se kreativně vyřádím a nikdo mi do toho nemluví :) Cílem mého blogování je zlepšit vzájemné porozumění mezi Čechy a Vietnamci. Aby se lidi nebáli smíšených vztahů a aby se o věcech mluvilo otevřeně a napřímo.

3) Proč bychom se měli podívat právě na tvůj blog?
Protože je plný zápisků, přiznání a postřehů holky, která se narodila ve Vietnamu, vyrostla v Čechách, studovala ve Francii, aby nakonec zakotvila v Praze. Protože znám život bez předsudků a nebojím se o tom psát.  

Eva s blogem Gather moments blog 

Eva 1) Kdy a proč jsi začala s blogováním?
Blogovat jsem začala zhruba před dvěma lety, kdy jsem si po návratu z Francie a Tuniska přivezla spoustu fotek, o které jsem se chtěla podělit. A tak vlastně vznikl blog gather moments, jako takový můj fotodeník. Nakonec se to ale vyvinulo tak, že píšu nejen o cestování, ale i o našem bydlení a celkově o všem, co mě zrovna baví. Paradoxně přestože jsem vystudovala architekturu, tak o ní moc nepíšu, blog je takové mé odreagování a architektury mám dost v práci! :)) Sem tam se na blogu objeví i nějaké DIY návody, protože sama vyrábím bižuterii pod značkou "so simple" a ráda bych v nejbližší době začala vyrábět i šperky ze stříbra.

2) Co pro tebe blog znamená a čeho bys chtěla ohledně blogu dosáhnout?
Blog je pro mě hlavně koníček a relaxace, a tak mám obrovskou radost z každého komentáře a nového čtenáře. Vždycky mě moc potěší email od čtenářů, kteří se vydali na výlet podle mého blogu a moc se jim tam líbilo. :)) To mě hrozně motivuje psát a fotit dál. A také mě to nutí vydávat se za novými zážitky a snažit se stále zdokonalovat (nejen ve focení). Čeho bych chtěla dosáhnout? Snad jen, aby počet mých čtenářů stále narůstal! A možná by mi mohl pomoci i k rozjezdu mé vlastní šperkařské značky. :))

3) Proč bychom se měli podívat právě na tvůj blog?
Snažím se, aby se na blogu objevovaly jen hezké fotky a celkově má blog hodně jednoduchý a čistý design. A pokud rádi cestujete, pak by se vám můj blog mohl líbit! Přidávám tam nejen zahraniční tipy, ale i tipy na výlety po naší republice. A spoustu dalšího! :))

Barbora Holubovská s blogem Sister and brothers 

Barbora1) Kdy a proč si začala s blogováním?
Blog Sister & Brothers jsem založila na konci ledna letošního roku. A může za to především Instagram a moje občasná nespavost. Loni na podzim jsem propadla Instagramu a začala si všímat toho, že sleduju především zahraniční a pár českých fashion blogerek. Každý den jsem se těšila na jejich příspěvky. Pak jsem je začala i číst. Na začátku roku jsem byla na víkend v Německu. Celou noc jsem tenkrát nemohla usnout a asi ve 3 ráno mě to při prohlížení Instagramu napadlo.

2) Co pro tebe blog znamená a čeho bys chtěla ohledně blogu dosáhnout?
Blog je vlastně mé psané já. Za ten půl rok a kousek se stal neoddělitelnou součástí mého každého dne. Kamkoli jdu, blog jde se mnou. O své pocity, zážitky, vzpomínky na dětství se pak skrze blog dělím se svými čtenáři. Mám dva sny (cíle) v souvislosti s blogem. Prvním je to, aby čtenáře blog bavil, rádi se na něj vraceli, diskutovali jsme spolu a druhým snem je inspirovat čtenáře k tomu, aby se nebáli nosit barvy, nebáli se vystoupit z davu. Sama jsem z menšího města, kde se na ty, co se odlišovali (byť jen tím, jak se oblékali), dívalo okolí skrz prsty.

3) Proč bychom se měli podívat právě na tvůj blog?
Sister & Brothers není "tradiční" fashion blog, kromě velkého množství fotek zde čtenář najde i delší články o snech, o tom, že sny se skutečně plní, i přestože nám okolí tvrdí, že to je nemožné. Ale také o vzpomínkách, pocitech a zážitcích i o mojí práci. Takže vlastně já a celý můj život .

Michaela s blogem Mamalife-kids 

Michaela1) Kdy a proč si začala s blogováním? 
Můj blog jsem zakládala 29. června s myšlenkou, že se jen tak vypíši z mého každodenního života. Nakonec jsem dospěla k tomu, že by bylo třeba i fajn podělit se i s ostatními o to, jaké je to být v roli matky dvojčat. Podělit se také o tipy, rady a zkušenosti na nákupy, kosmetiku, vaření a mnoho dalšího.

2) Co pro tebe blog znamená a čeho bys chtěla ohledně blogu dosáhnout?
Můj blog je takové moje relaxační místo, kam si chodím odpočinout. :) Začíná se z toho stávat taková moje denní rutina a zároveň příjemná závislost. Je to místo, kam se chodím vypsat z mých každodenních starostí. Podělit se s ostatními čtenářkami o moje zážitky, zkušenosti, nákupy a další věci, které se mnou souvisí. Mým cílem je vést blog určitě dál, mít spokojené a znovu přicházející čtenáře. Časem bych chtěla začít i natáčet videa na youtube. Musím se toho ještě hodně naučit a tak čas ukáže, kam až svůj blog dovedu. :)

3) Proč bychom se měli podívat právě na tvůj blog?  
Myslím si, že každý blog je v něčem jiný. I když blogů o mateřské a rodičovství je spousty, tak přeci jen každá jsme jiná, každou z nás baví něco jiného. Můj blog je zaměřen hlavně na články z mého každodenního života. Přidávám i tipy a recenze na kosmetiku jak pro děti, tak i pro maminky, tipy na nákupy a občas se objeví i nějaká ta soutěž. Teď na blogu například probíhá soutěž o dárkový poukaz do H&M. Chci ukázat čtenářkám, že mateřská není jen o péči o miminko, domácnost a manžela, ale že bychom se neměly zanedbávat ani my ženy. :)

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.