24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Zúčastni se nové výzvy a per ekologicky!

14.11.2016

Čím dál více lidí se začíná zajímat o životní prostředí a vrací se k přírodním produktům. Jednak tím předcházejí mnoha zdravotním komplikacím, které chemické látky mohou způsobit, ale také myslí ekologicky. Věděli jste například, co se stane oblečení, když ho vyperete v běžném pracím prostředku plném chemie? 

Praní patří mezi jeden z těch nekonečných domácích koloběhů. Vyprat, usušit, vyžehlit, složit, uklidit... a zas a znova. Věděli jste ale, co se s prádlem děje, když ho pereme stále dokola v běžných pracích prostředcích, které obsahují fosfáty nebo zeolity, plnidla a různé rozjasňovače? Oblečení, které je na pohled čisté, je po usušení tvrdé díky zbytkům prášku a je nutno přidat další chemikálii - aviváž. Ta ale ve skutečnosti vlákno nezměkčí, nýbrž obalí a zjemní a my tak nosíme prádlo plné chemie. V momentě, kdy se spotíme, vyplaví se všechny škodlivé látky přímo na pokožku a mohou způsobovat různá kožní onemocnění. Zejména pak u citlivých jedinců nebo malých dětí.

Výhodou je, že se v dnešní době dají najít alternativy pracích prostředků, které jsou bez chemie a škodlivých látek a pečují jak o naše prádlo, tak o naše zdraví a dokonce i o životní prostředí. Jednou z takových značek je ULRICH natürlich, která nabízí také produkty na úklid či mytí nádobí.ULRICH natürlichULRICH natürlich je prací program, který má stavebnicový systém, což znamená, že se jeho jednotlivé složky doplňují a vy si můžete vybrat vždy jen ty části, které jsou v tu chvíli potřeba. Přípravky této značky jsou velmi koncentrované, takže jsou i velmi úsporné v dávkování. Nejsou testovány na zvířatech a vyrábějí se ze znovu obnovitelných přírodních zdrojů. Neobsahují fosfáty, tenzidy, optické zesvětlovače ani umělé vonné látky. Nenajdeme v nich agresivní kyseliny, konzervační látky, plnidla, chlor nebo čpavek. Navíc jsou biologicky odbouratelné. Všechny výrobky ULRICH natürlich mají záruční dobu 3 roky od data výroby.

Vy si nyní můžete ekologické praní vyzkoušet na vlastní kůži prostřednictvím nové výzvy!

A jaká jsou pravidla?

1) Napište nám do komentářů, proč byste se chtěli výzvy s ULRICH natürlich zúčastnit a přidejte odkaz na svůj blog.

2) 21. 11. 2016 Vybereme 10 blogerek, z nichž každá obdrží balíček na praní, který bude obsahovat litr pracího gelu (na 33 praček), 2 vzorky soli na skvrny a 2 vzorky žlučového mýdla.Prací program ULRICH natürlich3) Vybrané blogerky musí do 4. 1. 2016 napsat článek na svůj blog, ve kterém bude odkaz na blogerky.cz a na www.bez-chemie.cz.

4) Nejlepší článek odměníme voucherem v hodnotě 1000 Kč.

Komentáře

Medvěd 14.11.2016 12:22

Skvělá výzva!
Značka mě naprosto uchvátila. Za prvé je ekologická to je velká a úžasná vlastnost. A měla by být vhodná i pro ně citlivé jedince. Občas mám totiž problém s běžnými pracími prášky hlavně co se týče ložního prádla. Začne mě svědit kůže a naskakují červené skvrny. Hrozně ráda bych toto zkusila a zjistila, že mi to nic nedělá.
S Medvědem bychom určitě rádi vyzkoušeli toto na vlastní kůži a praní.

Náš blog je www.medvedtestuje.cz a email medved.testuje@gmail.ocm

efka_on_the_move 15.11.2016 20:29

Poslední dobou se opět dostává do popředí diskuse o životním prostředí a tom, jak můžeme vlastní činností přispět k udržení alespoň současného stavu. K zamyšlení mě poslední dobou přiměl zejména dokument Je s námi konec s Leonardem DiCapriem. Začala jsem se intenzivně zajímat o to, co sama mohu na svém životním stylu změnit, abych snížila míru znečištění, které bezpochyby vytvářím. Ano, každý můžeme začít u sebe. Jednou z věcí, kterou bych chtěla změnit, je používat co nejméně chemie, která se poté dál šíří. Nevěřím totiž, že čistírny odpadních vod dokáží odbourat vše, co činností každého z nás vzniká a co "vypouštíme" zpět do přírodního koloběhu. Chtěla bych začít používat ekologické prací prášky a čisticí prostředky nejen proto, že v únoru čekám miminko. Poprvé jsem se rozhodla zapojit se do výzvy na tomto serveru, protože tato pro mě má smysl. V článku bych se ráda zamyslela nad tím, co každý z nás může bez většího omezení změnit na svém životním stylu, aby přispěl k zachování současného stavu prostředí, ve kterém žijeme.

https://efkaonthemove.com/

StrčPrstSkrzPrd 16.11.2016 8:36

Hezký den, ráda bych se přihlásila do této skvělé výzvy. Ráda peru a protože mám 2 děti, moc ráda vyzkouším něco účinného na fleky a skvrny, kterých nadělají až až Tuto značku neznám, ale moc ráda vyzkouším. Už jen to, že je vše bez chemie, je naprosto skvělé a ráda se zapojím.
www.strcprstskrzprd.cz
postmaster@strcprstskrzprd.cz

Lenkita 16.11.2016 9:51

Moc ráda bych vyzkoušela ekologické praní se značkou Ulrich Naturlich. Už delší dobu si s touto myšlenkou pohrávám, ale zatím mě nic nenakoplo do toho jít. A proč prát ekologicky? Už jen proto, že já i dcera jsme od malička atopici a tak ne úplně každý prací prostředek nám sedne. Je dost nepříjemné žít s atopickým ekzémem, tak proč mu neulehčit alespoň kvalitně vypraným prádlem bez zbytečné dráždivé chemie? Navíc se mi líbí, že výrobky nejsou testovány na zvířatech a nezatěžují planetu.
http://beautyhelpline.blogspot.cz, email: leniku@gmail.com

Cosmeticsthingsandother 16.11.2016 11:18

Mala by som záujem o testovanie https://cosmeticsthingsandother.blogspot.sk/
f.pacutova@gmail.com

BB 16.11.2016 17:35

Rada by som sa zúčastnila tejto výzvy. Moja odpoveď prečo je jednoduchá. Nakoľko mám citlivú pokožku, hľadám šetrný prací prostriedok bez zbytočných chemikálií. A šetrný nielen teda k mojej pokožke ale aj k životnému prostrediu.
http://bbsfashioninspiration.blogspot.sk/

AndieChambers 17.11.2016 18:13

Teď jsem se stěhovala do jiného bytu a vzhledem k tomu, že je tam konečně moderní pračka, moc ráda vyzkouším tyto produkty. Snažím se žít ve všech směrech "eco-friendly"
www.andie-chambers.blogspot.cz

Iva Baltaretu 18.11.2016 8:44

Protože eko produkty aktivně používám, mám dvě malé děti a chci pro ně to nejšetrnější. Vyrábím si své vlastní čisticí i prací prostředky, které kombinuju s těmi šetrnými, co jsou na trhu. Iva www.diyprojekty.cz

Rozianne Fantagiro 18.11.2016 20:57

Této výzvy bych se chtěla zúčastnit, protože si dělám doma vlastní ekologický gel a moc by mě zajímalo srovnání s gelem jako je tento, máme totiž v domácnosti jak atopika, tak velmi citlivou pokožku a i proto rádi vyzkoušíme něco nového.

www.musicalismydream.blogspot.cz

iveta_zv 19.11.2016 9:44

Dlouhodobě se zajímám o udržitelný životní styl, v rámci kterého se snažím vyhýbat umělému a chemickému, co to jen jde. S tím souvisí samozřejmě i prostředky na praní, ne všechny ekologické výrobky jsou ale zároveň účinné, proto jsem ráda za každou příležitost vyzkoušet něco nového a ukazovat pak ostatním, že to jde i bez chemikálií!

www.zitvege.blogspot.cz

Lenkita 14.12.2016 13:22

Děkuji za možnost vyzkoušení ekologického praní s Ulrich Naturlich. Všem doporučuji. Článek na mém blogu zde: http://beautyhelpline.blogspot.cz/2016/12/ekologicke-prani-s-ulrich-naturlich.html

BB 15.12.2016 11:31

Tiež ďakujem za poskytnutú príležitosť. Výsledky môjho testovania si môžte prečítať na mojom blogu: http://bbsfashioninspiration.blogspot.sk/2016/12/starostlivost-o-oblecenie-zacina-pranim.html

žijeme zdravě 16.12.2016 9:02

Hezký den, děkuji za možnost vyzkoušet si prací prostředky. Opravdu jsem byla spokojená a ráda je budu používat i nadále.
http://strcprstskrzprd.cz/2016/12/15/vyzkousela-jsem-prani-bez-chemie-opet-i-s-trochou-historie/

efka_on_the_move 21.12.2016 8:56

Dobrý den, vkládám odkaz na svůj článek: bit.ly/predvanocnízamysleni. Efka

Cosmeticsthingsandother 04.01.2017 17:36

Ďakujem za možnosť testovať ,moja recenzia je tu : https://cosmeticsthingsandother.blogspot.sk/2017/01/zo-vsadial-sa-na-nas-vali-ze-treba.html

iveta_zv 04.01.2017 19:41

Též děkuji za příležitost. Mám radost, že mě testování nezklamalo.

http://zitvege.blogspot.cz/2017/01/skvrn-se-zbavis-i-ekologicky.html

Medvěd 05.01.2017 13:36

Dobrý den děkuji za možnost a omlouvám se za zpoždění.
http://medvedtestuje.cz/2017/01/05/cim-prat-ekologicky/

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.