24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Apple Watch: Co vše umí změřit chytré hodinky s jablíčkem

30.01.2023

Pokud máte iPhone, možná mu budete chtít pořídit parťáka a sobě nového pomocníka, třeba kvůli sledování denní aktivity nebo životních funkcí. Chytré hodinky Apple Watch jsou ve své kategorii jedny z nejpopulárnějších na trhu. Fitness a cvičení s nimi mohou být efektivnější, široká škála funkcí dokáže zpříjemnit každodenní život a také ledacos prozradí o vaší kondici či kvalitě spánku.

Funkce hodinek Apple Watch

Chytré hodinky Apple Watch mají mnoho funkcí, které využijete každý den – ať je váš životní styl jakýkoliv. Můžete mimo jiné monitorovat svůj srdeční tep nebo spánek i energetický výdej (a vidět počet dosažených kroků či spálených kalorií má silně motivační efekt).

Aplikace Aktivita vám díky Apple Watch umožní sledovat, jak moc se přes den pohybujete a cvičíte. Kondice zase ukazuje, jak si vedete v průběhu času – přesně tedy víte, zda vaše výkony kolísají, nebo jste aktivní pořád stejně. A své výsledky můžete kdykoliv sdílet s přáteli.

Cvičení je také zábavnější, na výběr jsou různé režimy – od chůze a běhu přes funkční silový trénink až po taj-či či tanec. Při zvolení režimu Plavání se obrazovka hodinek automaticky zamkne, GPS pak ale měří vzdálenost jen tehdy, plavete-li kraulem.

Apple Watch Series 2 a novější zvládnou i měření pro invalidní vozík, konkrétně venkovní odrážení rychlostí chůze nebo běhu. Díky zabudované GPS s sebou nemusíte mít iPhone (u starších modelů je to nezbytné).

Chytré hodinky Apple Watch: který model si pořídit?

Ať už máte v plánu zlepšit si kondici, nebo na tom už pracujete a chcete sledovat výsledky svých aktivit, Apple Watch jsou skvělým pomocníkem. Jednotlivé modely se od sebe liší nejen cenou. Modely vyšších tříd, například Apple Watch Series 8, jsou nadupané funkcemi: dovedou změřit hladinu kyslíku v krvi i vygenerovat EKG.

Mají také inovativní snímač teploty – ten, v kombinaci s informacemi o tepové frekvenci a se záznamy o menstruaci, umožňuje ženám nejen mít detailní přehled o cyklu a době ovulace, ale pomůže i při plánování rodičovství.

Novější série přinášejí uživatelům další funkce, například monitorování výšky, kompas a funkci návratu, detekci pádu či autonehody, sirénu a jiné. A pokud se řadíte mezi outdoorové nadšence, zamilujete si Apple Watch Ultra s odolnou konstrukcí, dvoufrekvenční GPS a výdrží baterie 36 hodin.

Levnější modely jsou logicky ty starší, které mívají zpravidla méně funkcí – možná si ale vystačíte i s nimi. Měření okysličení krve či EKG zvládnou už modely Series 6 a voděodolné jsou Apple Watch od série druhé, využijete je tedy i při plavání (nejstarší podporovaný model jsou ale Apple Watch Series 4). Nejméně vybaveným modelem je Apple Watch SE, na druhou stranu jde pořídit za slušnou cenu a ještě několik dalších let má podporu jistou.

Zdroj foto: shutterstock

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.