24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Jak vybavit byt pro Airbnb? Zjistěte, bez čeho se dnes hosté neobejdou

30.01.2023

Pronajímáte byt či apartmán na Airbnb nebo se na to teprve chystáte? Pak byste určitě neměli zapomenout vybavit interiér vším potřebným. Přečtěte si, co by mělo být naprostou nezbytností a na co raději rychle zapomeňte.

Většina lidí hledá vhodné ubytování pomocí filtru

Aby byla vaše nemovitost vyhledávaná a lidé ji poptávali, je důležitý nejenom výběr atraktivní lokality, ale i perfektní vybavenost. Nezapomínejte na to, že většina hostů při hledání svého ubytování pracuje s filtrem, kde si zaškrtne nepostradatelné položky. Až budete popisovat svoje ubytování, uveďte opravdu všechno a pravidelně kontrolujte a aktualizujte veškeré údaje, které máte v popisu.

Základní vybavení, bez kterého se dnes už hosté neobejdou

Dnes už by mělo být standardem, že host najde v ubytování ručník, čistě povlečenou postel a v ideálním případě i čisticí prostředky na běžný úklid, jako jsou různé čističe (koupelna, kuchyň, univerzální), hadříky, houbičky a utěrky. V kuchyni by mělo být dostupné všechno nádobí od hrnců po pánve, talíře, skleničky, příbory, tácy atd. Hosté ocení i pytlíky, několik krabiček, ve kterých mohou uchovat potraviny, a základní suroviny, jako je olej, sůl, pepř, případně další koření.

Nadstandardní vybavení i za cenu půjčky vás posune výš

Existují určité věci, které vaše ubytování posunou o úroveň výš. Patří mezi ně například samoobslužný proces ubytování, pračka, myčka, sušička, bazén, sauna, vířivka nebo rychlé wi-fi připojení pro ty, kteří budou ve vašem ubytování pracovat. Do některých prvků se vyplatí zainvestovat a vzít si na to v případě potřeby výhodnou půjčku, protože vám to může zajistit vyšší přísun hostů, a tím i nárůst výdělku.

Soukromým fotografiím se raději vyhněte

Vybavení bychom měli a teď trocha teorie designu. Mělo by být zapovězeno vystavovat na zdi své fotky nebo fotky rodiny. Lidé, kteří cestují, většinou chtějí objevovat krásy konkrétní lokality a vaše rodina je v zásadě až tak nezajímá. Když jste někde ubytovaní, chcete, aby interiér působil zajímavě, čistě, ale nechcete mít pocit, že patří někomu jinému, a narazit na cizí fotky, kamkoli se pohnete.

Osvěžte interiér šťavnatou a originální zelení

To ale rozhodně neznamená, že byste měli nechat stěny úplně prázdné. Využijte obrazy například od místních umělců, které cestovatelům přiblíží lokalitu. Mohou to být obrazy krajin, jídla, místních zvyků atp. Dobrým nápadem je také zeleň. Nebojte se pokojových květin. Vždy působí velmi dobře, pokud se v interiéru nachází flóra. Dělá dojem, že se o prostor někdo pravidelně stará a věnuje mu náležitou péči. Populární jsou teď například kokedamy.

Méně je někdy více a v zařízení bytu to platí dvojnásob

Minimalismus je skvělý hned z několika důvodů. Když váš byt nebude zahlcen věcmi, bude snazší ho udržovat a eliminujete riziko rozbitého vybavení. Pozor ale na tenkou hranici mezi minimalismem a holobytem. Vaši hosté by u vás měli najít vše důležité. Tedy plně vybavenou kuchyň, ložnici i obývací pokoj. Je dobré si na víkend vyzkoušet bydlení ve svém ubytování, protože přijdete na spoustu věcí, které by vašim hostům mohly vadit nebo chybět.

Zdroj foto: shutterstock

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.