24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Boty na podpatku – jak je vybrat správně

13.03.2023

Současná móda klade velký důraz na pohodlnost a neopomíná ani zdravotní aspekty. Už dávno neplatí heslo, které říká, že pro krásu se musí trpět. A platí to i pro boty na podpatku. Můžete je totiž vybrat tak, abyste při jejich nošení nijak netrpěly, a přitom vám udělaly opravdu dobrou službu.

Jak správně vybrat boty na podpatku

Vybrat si správné boty na podpatku může být náročné, protože je důležité zohlednit mnoho faktorů, jako je například výška podpatku, tvar a materiál bot, pohodlí a styl. Projděte výběrem po jednotlivých bodech.

 

Výška podpatku a jak na ni

Pokud si nejste zvyklí chodit v podpatcích, začněte s nižší výškou podpatku a postupně ji zvyšujte. Vysoké podpatky vám mohu ztěžovat chůzi, a dokonce i způsobovat bolest nohou a zad.

 

Tvar boty a co o něm vědět

Tvar boty může mít značný vliv na pohodlí, které budete při nošení bot pociťovat. Boty na štíhlém podpatku jsou obvykle velmi elegantní, ovšem bývají méně pohodlné při chůzi než boty s větší plochou podpatku. Vyzkoušejte si proto před nákupem různé tvary podpatků a najděte takové, které vám nejlépe sednou.


Materiál boty

Při výběru materiálu bot na podpatku zvažte, jak bude materiál ovlivňovat pohodlí vaší obuvi. Měkké materiály, jako je semiš, mohou být pohodlnější než tvrdší materiály, jako je kůže. Ovšem měkčí materiály se také rychleji ničí.

 

Podívejte se na řešení vnitřku boty

Pokud budete nosit boty na podpatku po delší dobu, je důležité, aby byly pohodlné. Hledejte proto modely s dobře polstrovanou podrážkou a vhodným obloukem, přímo navrženým pro efektivní podporu nohy Ten správný typ můžete najít na e-shopu https://answear.cz/h/boty-na-podpatku.

 

Styl a jak na něj

Výběr stylu bot na podpatku závisí na vašem vkusu a příležitosti, v níž chcete boty nosit. Jestliže hledáte boty na každodenní nošení, zvažte spíše jednoduché styly, jako jsou baleríny s nízkým podpatkem nebo klasické kozačky na podpatku. Pro speciální příležitosti se pak hodí obuv s ozdobami nebo vyššími podpatky.


Jak kombinovat boty na podpatku s oblečením

Kombinování bot na podpatku s oblečením může být výzva, ale s několika základními tipy a triky dokážete i vy vytvořit úžasné outfitové kombinace.

Vytvořte kontrast

Boty na podpatku jsou elegantní, takže pokud k nim hledáte oblečení, vyberte něco, co vytvoří kontrast. Například černé boty na podpatku zkuste kombinovat s bílou košilí a džínami. Bude to vypadat opravdu skvěle po všech stránkách.


Hrajte si s délkou

Jestliže si chcete jen s pomocí outfitu alespoň opticky vytvořit delší nohy, zkuste kombinovat boty na podpatku s krátkými sukněmi nebo kraťasy. Pokud naopak chcete opticky prodloužit tělo, můžete je dát dohromady s dlouhými kalhotami nebo šaty.

Zdroj obrázku: Elnur / Shutterstock.com

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.