24.4.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Inspirace? Když něco cítíš, tak to udělej! říká Not So Funny Any. Co chystá pro fans a kde chce žít?

29.3.2018

Letošní rok je pro ni rokem splnění snů. Právě přichází na trh s vlastní nezávislou a navíc veganskou značkou kosmetiky The Any Cosmetics. Zatím to jsou highlitery. A co bude dál? Not So Funny Any má velké plány a cílevědomě na nich pracuje. Všechno si vymýšlí a realizuje sama. Jak se potýká s výzvami, které jí to přináší, jaký má recept na zvládání stresu a proč chce s přítelem a hudebníkem AMCO žít v New Yorku? Not So Funny Any žije podle toho, co říká: Nenechte se odradit lidma - NIKDY! Věř sám v sebe, ve svou intuici. Když něco cítíš, tak to udělej! A zdá se, že je to dobrý recept na úspěch! 
 

Anežko, na začátku roku jsi na sítích oznámila, že chystáš svou vlastní kosmetickou značku The Any Cosmetics. Povíš nám k tomu víc? Kde se ten nápad vzal a jaké produkty tvoje značka nabízí?
Všechno to začalo před rokem v březnu 2017, kdy jsme byli s přítelem na měsíc v New Yorku. Ano, město neomezených možností ve mně vyvolalo pocity, že chci vytvořit něco velkého sama za sebe. Tak jsem se zamyslela, co by mě asi tak bavilo, a řekla si, že vlastní kosmetická značka bez spolupráce s nějakou značkou, opravdu jen sama za sebe. No a rok poté jsem tady a spouštím značku The ANY COSMETICS a sama tomu občas ještě nemůžu uvěřit. Momentálně spouštím můj první produkt, což jsou tekuté highlightery neboli rozjasňovače ve třech odstínech.
Foto: Not So Funny Any

Chystáš i další produkty? Jaké?
Ano, určitě nezůstanu u jednoho produktu. Chci časem vytvořit široké spektrum produktů, aby si umě každý vybral. Teď ze začátku je vše náročnější na čas, výrobu a finance, takže nemůžu, ale popravdě ani nechci “vyplivnout” moc produktů na ráz. Chci si s každým produktem být jistá a vyhrát si s tvořením. V hlavě mám tak 5 dalších produktů, ale nechci zatím nic prozrazovat, abych si mohla užít moment překvapení pro fanoušky.

Vymýšš si sama, co konkrétně chceš v rámci své kosmetické značky nabízet? Nebo máš na to tým?
Vše si vymýšlím sama, co budou další kroky a upřímně nejen to. Vlastně momentálně stojím za vším, ale je toho už i na mě samotnou moc, protože dělám věci od posílání mailů až po focení modelů, editaci fotek atd. Tým zatím žádný nemám, ale je mi jasné, že k sobě budu muset někoho přibrat.

S kým spolupracuješ na přípravě a výrobě?
S žádnou značkou nespolupracuji a to byl i můj cíl, takže mám pouze své placené dodavatele. Ve výrobě mám člověka, který rozumí látkám, které spolu mohou být, a já si říkám, jakou chci konzisteci, třpyt atd.

Foto: Not So Funny Any

Jak je náročné takový projekt vybudovat? A jak dlouhá cesta vedla k prvnímu skutečnému produktu?
Upřímně je to hodně náročné, ale když člověk chce, jde si za sny a maká, tak všechno jde. Jelikož jsem chtěla, aby má značka byla cruelty-free (netestovaná na zvířatech) a veganská, musela jsem splnit různé papírování. Ale spíš je to náročné na psychiku, protože jako u všeho se objeví překážky, které se musí zvládnout a udržet si chladnou hlavu, což já jsem někdy nervák a hroutím se. :D ale zvládla jsem to a jsem díky tomu silnější.

Kdo a jaká kosmetika tě nejvíc inspirovaly?
Celkově mě ve všem inspiruje cizina, ale hlavně ten New York. Všechno je tam napřed a říkala jsem si, že nějaká značka, co by byla cruelty-free, vegan, vizuálně hezká a přitom funkční, u nás docela chybí. Inspirovaly mě i zahraniční youtuberky, které mají svou paletku vytvořenou ve spolupráci s nějakou značkou, tak jsem si říkala, že to zkusím za sebe.

Kde si bude možné tvoji kosmetiku koupit?
Moji kosmetiku si budou lidé moct koupit pouze na www.theanycosmetics.com a případně přímo na nějaké mé akci.

Splnila sis tím jeden ze svých snů. Jaké jsou další?
Chci mou značku tento rok “zajet” tady v ČR a pak se odstěhovat do NYC a zkusit ji rozjet i tam. Další sny se ukážou časem. :-)

Proč jsi vlastně Not So Funny Any? Jak vznikla ta přezdívka?
S přítelem (AMCO) jsme vymýšleli něco, co se bude rýmovat a bude mě to vystihovat, a tak jsme si říkali něco ve smyslu, že nejsem vtipná. AMCO totiž hází furt nějaký vtípky, a když se o to pak snažím já, tak to dopadne vždy trapně. :D A tak vzniklo Not So Funny Any – né až tak vtipná ANY jako taková nadsázka.

Foto: Not So Funny Any

Fotíš, startuješ svoji vlastní kosmetickou značku, točíš videa na YouTube a máš zkušenosti i jako kameramanka ze své vlastní firmy Art Motion Media, kterou jste si založili s přítelem. Čím se teď vlastně hlavně živíš?
S Art Motion Media jsem točila hodně svatby, ale bohužel jsem na tento rok již musela odmítat rezervace na svatby 2018, protože jsem věděla, že s kosmetikou budu plně vytížená. Takže svatby jsem dala stranou, ale stále příležitostně fotím nebo točím zajímavé projekty. Do toho dělám YouTube a spuštění značky je na spadnutí, takže teď je to opravdu od všeho kousek.                              

Na YouTubeš přes 181 tisíc odběratelů a na Instagramu je to 183 tisíc. Co z toho tě baví víc? Točit videa, nebo fotit?
Musím říct, že obojí má něco do sebe a je to hodně jiné, ale teď si ujíždím na vytváření mini tutoriálu na můj Instagram @notsofunnyany. Jsou to rychlá videa do minuty a fanoušky tohle hodně baví, a když jsem s tím začínala, tak to taky skoro nikdo nedělal. Chtěla jsem to jen zkusit a teď je z toho závislost. :D

š, jaké tvoje video na YT a post na Instagramu byly v loňském roce nejúspěšnější? Kolik si získaly liků?
Ty jo, já moc nejsem ten typ člověka, co si jede analytiku. :D A vždycky, když se mě někdo ptá na čísla, tak se musím podívat, ale myslím, že nejúspěšnější video je, když jsem točila o mých nových růžových vlasech anebo jak jsem líčila ségru. Ale čísla nevím, to bych švindlovala, že bych teď koukala na YouTube. No a na Instagramu to bylo určitě nějaké krátké mini video, jak se líčím.

Foto: Not So Funny Any

Kam chodíš čerpat inspiraci pro svoje videa i fotky?
Sleduju jenom zahraniční scénu, takže určitě tam. Vždycky, když je nějaký hit, co točí všichni v zahraničí, tak se to snažím dostat sem. No a někdy mě napadne nápad na video, když jedu třeba autem a něco zahlédnu, takže inspirace je opravdu všude a hodně v přírodě.

Kdo je tvým největším inspirátorem z osobností na internetu? Z domácí scény a ze zahraničí?
Je to asi zaujaté, ale z domácí scény mě inspiruje můj přítel AMCO. Vidím, že se snaží dělat věci taky úplně jinak a společně sledujeme, co se děje v zahraničí. No a ze zahraničí je to tolik lidí např. Mabel, Rihanna, NikkieTutorials, Wild Daze, IAMKARENO, Kelsey Simone...

Co nebo kdo je tvou největší podporou a motivací pokračovat v tom, co děš?
AMCO a moje rodina na 100%!!!! Miluju je a jsou pro mě všechno! Největší podpora! Všechno spolu probíráme a radíme si vzájemně.

š někoho, s kým toužíš natočit společné video?
Ty jo… vybrat jednoho člověka je těžký, ale asi s NikkieTutorials.

Co je pro tebe v životě nejdůležitější?
Mít kolem sebe lidi, co mě milují, a dělat to, co mě baví. Mít sny a jít si za nima!

Co bys jako úspěšná influencerka poradila začínajícím blogerům a youtuberům?
Nenechat se odradit lidma - NIKDY! Věř sám v sebe, ve svou intuici. Když něco cítíš, tak to udělej!

Co to pro tebe znamená být influencerkou?
Velký závazek, že vím, že mohu ovlivňovat. Nenechat se zaprodat! Nepropagovat každou kravinu jen kvůli penězům, když mi to nesedí nebo je to např. testovaná kosmetika, tak to přeci nevezmu. Odmítla jsem takto už hodně velké nabídky a nelituju toho. Je důležité zůstat sám sebou!

Kde tě mohou fanoušci teď potkat? Chystáš nějakou akci se svou kosmetikou?
Tohle je zrovna aktuální otázka i pro mě. Přemýšlela jsem, že bych udělala tour s mou kosmetikou jako oslavu po ČR a SR, ale nechci to zatím slibovat.

Foto: Not So Funny Any

A jaké máš plány pro tento rok?
Makat na mé značce, točit víc na můj anglický kanál a rozjet svůj Instagram.

Věnuješ se teď několika projektům najednou. Jak je zvládáš skloubit dohromady a propojit se svým osobním životem a přítelem?
Je pravda, že někdy v tom mám sama chaos, když je toho moc, ale snažím se si to vždy naplánovat do diáře. U toho všeho mám pravidla, že nevynechávám cvičení, jídlo a volný čas pro přítele a rodinu. Je důležitý ve stresu umět na chvíli vypustit a jít si třeba zacvičit, protože to vyplavuje endorfiny z těla a ty vytvářejí hormony štěstí, takže se člověku hned uleví a cítí se lépe.

A tvoje dlouhodobé cíle a sny? Kde se vidíš třeba za pět nebo deset let? Stále u YT a kosmetiky, nebo tě lákají i jiné obzory? Třeba založení rodiny?
Dlouhodobý cíl je zkusit žít v New Yorku. Nechci říkat, že se tam vidím za deset let, protože vím, že sny a cíle se mění, takže třeba mě to přejde. Ale poslední 4 roky nemluvím o ničem jiném, tak doufám, že se tam konečně s přítelem dostaneme a uvidíme, jak se nám tam bude žít. Určitě bych ráda zůstala aktivní na sociálních sítích jako influencerka a měla svou kosmetiku. S přítelem si už dlouho přejeme pořídit pejska, ale dokud nemáme zázemí v zahraničí, tak nechceme být nezodpovědní. Určitě se chceme časem vzít a společně založit velkou rodinu, ale na to ještě máme čas. :) Jsme spolu sice přes 7 let, ale zároveň nám je 23, takže teď chceme cestovat, pracovat a zaopatřit se a až to budeme cítit, tak se usadíme.

Děkujeme ti, Anežko, za tvůj čas a za rozhovor. Je něco, co bys chtěla našim čtenářkám vzkázat?
Já moc děkuju za možnost rozhovoru a děkuju všem čtenářkám, které si přečetly rozhovor až do konce. Doufám, že to alespoň někoho inspirovalo a dodalo odvahu jít si za svými sny. Taky moc děkuju všem za obrovskou podporu, protože bez toho by to nešlo! Mějte se duhově, ANY. ;-)

 

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

KURÝR 1 - SHOPAHOLIC NICOL

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.