24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Stříbrné šperky: Sázka na jistotu

04.05.2023

Pokud jde o šperky, stříbro je materiálem, se kterým zaručeně nemůžete udělat chybu. Proč tomu tak je, si vysvětlíme v tomto článku. Povíme si jeho o vlastnostech, ceně i sladění se zbytkem outfitu.

Stříbro má bohatou šperkařskou historii


Jestliže někdy od někoho uslyšíte, že stříbro se pro výrobu šperků využívá jen v posledních dekádách jako levnější alternativa ke zlatu, seznamte ho s tím, jak se věci mají ve skutečnosti. Stříbrné náušnice můžete hrdě nosit bez sebemenších výčitek. Stříbro má totiž ve šperkařství stejně bohatou historii jako zlato, šperky se z něj vyrábějí již po staletí, či dokonce tisíciletí. Stříbro tedy bylo alternativou ke zlatým šperkům vždy. Navíc není pravdou, že byste museli mít jen jedno nebo druhé. Je zcela běžné, že ženy střídají šperky zlaté i stříbrné dle příležitosti a není na tom vůbec nic špatného.

Cena hraje svou roli

Ať děláte, co děláte, při každodenním nošení se nevyhnete tomu, že nějaký šperk čas od času ztratíte. Řetízek se přetrhne, náušnice někde odložíte. Výjimkou nejsou ani ztracené prsteny. Zejména v případech, kdy jsou příliš volné.

Je o poznání méně nepříjemné, pokud ztratíte levnější šperk ze stříbra než zlatý šperk osázený drahými kameny. Stříbrné šperky také šetří váš rozpočet. Bylo by velice finančně náročné naplnit šperkovnici pro všechny příležitosti zlatými šperky. Stříbro je ideálním kompromisem, jak pořídit šperk, který stále má určitou hodnotu a styl, a přitom udržet výdaje pod kontrolou.

Zapomínat nesmíme ani na pány, kteří se chystají požádat svou partnerku o ruku. Ne každý má finance na prsten za desítky tisíc. I stříbrný prsten vaši nastávající potěší, díky sázce na stříbro vám navíc mohou zbýt peníze na větší drahý kámen, kterým bude prsten osazen.

Stříbrné šperky jsou univerzálním doplňkem

Zatímco šperky ze žlutého nebo růžového zlata mohou již na první pohled působit extravagantním, a někdy dokonce rušivým dojmem, stříbrná barva je decentní a přitom elegantní. Skvěle se tak hodí nejen pro zmíněné každodenní nošení, ale i na speciální příležitosti.

Pro jedince, kteří chtějí v davu spíše zapadnout než z něj vyčnívat, je tak stříbro ideální volbou.

Stříbrné šperky jsou komfortnější

Zejména v případě větších náušnic oceníte, pokud jsou vyrobené ze stříbra. Stříbro je totiž oproti zlatu lehčím kovem a nošení stříbrných náušnic je tak výrazně komfortnější.

Pamatujte na to, že stříbro je citlivější

Stříbro má samozřejmě i určité nevýhody. Jednou z nich je, že je náchylnější k mechanickému poškození, může také ztrácet svou barvu. Proto je nezbytné si šperky sundávat při práci nebo úklidu. Je také dobré myslet na pravidelné čištění.

Zdroj obrázku: TorriPhoto / Shutterstock.com

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.