24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Facebook. Král sociálních sítí. Jak na něm úspěšně komunikovat a prezentovat svůj blog?

13.02.2018

Facebook. Stále nejúspěšnější sociální síť světa. Znáš ale praktické postupy, jak na něm komunikovat a úspěšně prezentovat třeba svůj blog? Máme pro tebe řadu praktických tipů. ;-)

Ideální délka příspěvku?

Univerzální návod na správnou délku příspěvku v podstatě neexistuje. Záleží na tématu a na tom, co chceš svým fanouškům sdělit. Ale… Pamatuj, že FB je sociální síť, ne blog. Takže až na výjimečné případy, řekni, co potřebuješ, jasně, stručně, výstižně. Čtenáři a fanoušci se dlouhým textem zpravidla snadno unaví, jejich pozornost upadá, a tím i chuť pokračovat dál ve čtení tvých příspěvků, lajkovat nebo přejít na tvůj blog.

Jak vzbudit reakce fanoušků a posílit vaše spojení?

Základem je dialog. Rozproudit komunikaci můžeš lehce vhodnými otázkami, nezapomeň ale reagovat na odpovědi. Ptej se konkrétně, používej věty tázací, zajímej se o své fanoušky, chtěj znát jejich názor, vol vhodná a poutavá témata. K tomu patří také výzvy k akci – tzv. call to action. Nenásilnou formou můžeš požádat svoje fanoušky o sdílení, lajkování a komentování, návštěvu webu, vyjádření názoru, nákup atd…

Buď osobní (přiměřeně :-)), nikoliv anonymní blogerka.

Postuj pravidelně, udržuj kontakt. Klidně každý den, nebo několikrát za týden, ale nespamuj. J Měj jasno v tom, co chceš sdělit.

Měj jasno v tom, co chceš sdělit.

Komunikuj se svými skutečnými fanoušky. Znáš dobře svoji cílovou skupinu? Ujasni si ji. Poznej svoje fanoušky, jejich názory, na co reagují, pozitivně i negativně. Někdy může být odlišná od tvých představ a přání.


Zdroj: FB Facebook

Rozvíjej to, na co se fanoušci ptají, na co reagují, co komentují. To je cesta, jak sdílet jejich svět, přiblížit se k nim a iniciovat jejich aktivitu.

Sdílej jen podstatné věci. Užitečné, inspirativní, zábavné, poutavé. Žádné hlouposti. A umožňuj sdílet, ale také vyzývej ke sdílení.

Sleduj zajímavé osobnosti na FB, komunikuj s nimi. Buď aktivní, buď vidět.

Uč se od jiných a úspěšných ve svém oboru. Inspiruj se, jak komunikují oni.

Buď trpělivá, vztahy na sociálních sítích (a nejen tady) vyžadují čas a péči.

Zapoj své fanoušky – zkus výzvy, soutěže.

Každá zpětná vazba je důležitá, i negativní. Reaguj na všechny a s rozmyslem. Mazat negativní komentáře nemá smysl.

Buď vstřícnáotevřená komunikaci a novým myšlenkám, nekritizuj, neútoč. Neboj se poděkovat či omluvit, je-li to potřeba a buď pravdivá.

Dávej si pozor na negativní reakce, špatné odpovědi a nevhodně zvolená témata, protože ty ti mohou spíše uškodit.

Využívej fotky, obrázky, videa. Fotka a video upoutají mnohem snáz než čistý text, i kdyby byl sebehodnotnější. Trendy jsou nakloněny rychlým informací, nikoliv dlouhým a obsáhlým textům. Někdy stačí pěkná a poutavá fotka a hned máš nového fanouška. Kvalita není bonus navíc, ale v podstatě nutnost. Pamatuj, že fanoušci mají rádi příběhy, emoce a rádi se kochají hezkými obrázky. Buď přiměřeně osobní, skvělým nástrojem jsou videa. Můžeš využít i live vysílání, bezprostředně předat osobní sdělení. Tady ti fanoušci rádi odpustí i kdejakou technickou nedokonalost. ;-)


Zdroj: FB Facebook

Na závěr aktuální trend na FB:

Letošním trendem na FB je zásadní změna v News Feed. Tvůrci se rozhodli nastavit nový kurz směřování.  Nově totiž upřednostní příspěvky od přátel, rodiny a blízkých lidí, a to na úkor příspěvků od firem a obchodních značek. Důvodem prý je snaha zvýšit blahobyt milionů lidí po celém světě tak, aby se více věnovali přátelské komunikaci s blízkými, místo toho, aby se utopili v moři reklamních a obchodních sdělení. Zkrátka i FB chce být nástrojem pozitivní síly v životě lidí. ;-)
V praxi se to ale nedotkne těch stránek, které na FB podporují  konverzaci lidí – tedy těch, kde se publikují live videa, stánky celebrit nebo skupin s komunitou uživatelů.

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.