24.04.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Jednoduchý návod, jak na IGTV! Jak si vytvořit kanál a nahrávat videa?

01.08.2018

O tom, že Instagram spustil novinku v podobě vlastního kanálu pro nahrávání a sledování dlouhých videích, jsme si tady už říkali. (Článek zde) Jmenuje se IGTV, akceptuje videa pouze na výšku a u běžných uživatelů je povolená délka prozatím jen 10 minut. V budoucnu by jejich kapacita ale měla být neomezená pro všechny uživatele. A dneska se prakticky podíváme, jak si kanál vytvořit a nahrávat vlastní videa. 😉

IGTV je přímou konkurencí pro YouTube a také je podobně jako tento gigant pro sdílení video souborů založena na kanálech. Aktuálně si svůj vlastní kanál může založit každý, kdo má na Istagramu profil.  Jednoduše najedeš na ikonku IGTV v pravém horním rohu svého profilu vedle šipky Directu. Jakmile se dostaneš do IGTV, zhruba uprostřed napravo najdeš kolečko, přes které si můžeš vlastní kanál intuitivně založit. Zvládne to každý!

Videa ostatních uživatelů IGTV ale můžeš sledovat i bez založení vlastního kanálu. Při sledování IGTV vidíš ve spodní části další navrhovaná videa/kanály "Pro vás“ – navrhována jsou podle toho, co sleduješ a zájmů. Dále tady uvidíš také aktuálně "Populární“ videa na oblíbených kanálech a vedle toho je také kategorie "Rozkoukané“.

Vide lze posílat přes Direct, laikovat, komentovat, získat na něj odkaz nebo ho nahlásit. Ovládání je také intuitivní – video se může přehrávat v pozadí – při klepnutí na něj, se video zvětší + nabídne právě možnost likovat, sdílet, komentovat, zastavovat a posouvat v čase – tlačítko vpravo dole "Procházet“ tě zase vrátí zpátky k výběru videí. Případně swipe nahoru.

IGTV představuje návaznost na Příběhy/Stories, mohou být delší, zatím v rozmezí 10 sekund až 15 minut pro běžné uživatele, větší a ověřené profily mají možnost dokonce sdílet až hodinová videa. V budoucnu by toto omezení ale mělo zmizet úplně a sdílet i neomezeně dlouhá videa.

Pro vytvoření IGTV kanálu lze také využít aplikace IGTV – pro Android a iOS. Zvládne spravovat více uživatelů, což se hodí, pokud spravuješ sociální média dalším lidem či firmám.

Vlastní video přidáš snadno přes "Nahrát video“ nebo přes "+“, musí být na výšku a pak přidáš nadpis, popisek, lze i odkaz a upravit úvodní fotku (vybereš z videa nebo z galerie telefonu). A video lze také poslat na připojenou facebookovou stránku.

Možné je videa přidávat jak z telefonu, tak prostřednictvím webového prohlížeče.

Video je potřeba mít připravené, v použitelném formátu, ideálně přímo z telefonu. Poměr stran je klasicky 16:9 (na výšku) a maximální velikost souboru je 650 MB pro 10minutové video, větší se ti nahrát pravděpodobně nepodaří. Zatím. ;-)

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

Populární blogy

Czech Social Awards 2019

Global Social Awards

Czech Social Awards 2018

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.