24.4.2017 | GetTheLouk

Kamufláž

Teď je mou motivací partner. Vyzpovídali jsme modelku Jitku Nováčkovou! Proč je z ní youtuberka?

31.1.2018

Seznam se s Jitkou Nováčkovou z trochu jiné stránky. Je to úspěšná česká modelka a hlavně sympatická žena na první pohled sršící optimismem. Co ji přivedlo k rozhodnutí stoupnout si před kameru a natáčet vlastní videa? Jak zvládá modeling, cestování, k tomu stres ze státnic a jaké plány má se svým přítelem? Přečti si rozhovor s ní, a pokud neznáš ještě její videa, navštiv její YT kanál zde.

Hezký den, Jitko, ty jsi právě dopsala svoji bakalářskou práci a chystáš se na státnice, je to tak? Prozradíš nám, o čem tvoje bakalářka je?
Před pár lety jsem byla pracovně v Istanbulu a tam mi má spolubydlící modelka řekla: "Poruchy příjmu potravy? Tím jsme si prošly všechny. Někdo s ní pořád bojuje a někdo si našel cestu, jak z toho ven." To mě začalo zajímat a tak má bakalářka zkoumá vlivy dlouhodobých zahraničních pobytů adolescentek na rozvoj jejich poruch příjmu potravy. Práce je zaměřená konkrétně na módní průmysl.

Pro většinu lidí je tohle období v životě stresující, jak zvládáš psaní bakalářky a učení ty? Jsi stresař, nebo tě škola baví a bereš to s úsměvem?
Jsem strašný stresař. Nespím, hodně jím. Ten spánek je peklo, jsem schopná usnout třeba na dvě hodiny denně. Musím si vařit přírodní čaje a bylinky, které mi ke spaní pomohou, jinak bych nevydržela.

Máš nějaké osvědčené tipy, jak toto náročné období zvládnout? Nejen s kilem čokolády a kávy na den? :-)
Haha, to je docela přesné. Osobně žádnou jinou radu nemám. Snažím se motivovat tím, co bude potom. Protože jakmile se vrátím do přítomnosti, mám pocit, že mě skripta zavalí. Do toho samozřejmě nepřestávám pracovat – YouTube, sociální sítě a domluvené práce jsou i přesto stále samozřejmostí.

Jak náročné je skloubit tyto role dohromady? Práci modelky, studium, ale také to, že hodně cestuješ – za prací a za přítelem? Nebo si to užíváš?
Teď jste mě zastihla ve chvíli, kdy mám toho všeho plné zuby /smích/. Ale proč něco dělat jednoduše, když to jde i složitě, že?

Foto: Archiv Jitky Nováčkové
Jak si udržuješ motivaci, abys zvládala náročné úkoly? A čím si dobíjíš baterky, jak relaxuješ?
Musím říct, že má hlavní motivace je v tuhle chvíli můj partner. S našimi plnými kalendáři je tak náročné se potkat, že když už jednou za měsíc vidím okno aspoň čtyř volných dní, vím, že do té doby musím zvládnout všechno, abych opravdu mohla odletět. Hrozilo by, že se poté neuvidíme zase několik týdnů.

Známá jsi především jako modelka, vítězka soutěže Česká Miss 2011 a v poslední době také youtuberka. Co tě přivedlo od modelingu před kameru a natáčení vlastních videí?
Ono je fajn jezdit za prací do zahraničí a vydělávat peníze. To mi vydrželo asi dva roky v kuse. Ale najednou jsem neměla osobní život, začalo mi protestovat zdraví. Můj domov byl hotel a moji přátelé místní taxikáři. Dokonce jsem si v každém městě vzala číslo na jednoho z nich a objednávala toho samého, abych potkávala alespoň občas stejné tváře. Teď můžu být doma v Česku.

Jaké to bylo, když jsi natáčela svoje první video a když jsi ho poslala do éteru?
Dlouho jsem to připravovala. Strategii, obsah, formu, jak často vydávat. Nahrála jsem hned první den tři videa – aby fanoušci viděli, že to myslím vážně a mohli si udělat obrázek – jedno bylo úvodní o tom, kdo jsem, další bylo 25 věcí, co jsem se naučila za 25 let a poslední byl vlog.

Kam chceš v tomhle směru pokračovat? Jakým tématům se chceš věnovat?
Já myslím, že budu pokračovat ve stejném stylu. Vlogy, vtipná videa, beauty, lifestyle nebo DIY.

V jednom z videí, ale i na fotkách na Instagramu jsi prozradila, že nosíš rovnátka – a dokonce neviditelná! To první video vidělo přes sto tisíc lidí, takže se zdá, že tvoje fanoušky rovnátka opravdu zajímají. :-D Jsi s nimi spokojená? Jak tě to napadlo?
Dlouho jsem nad nimi uvažovala, až jsem se rozhodla, že půjdu na konzultaci a uvidím. Nechala jsem si od svého zubaře doporučit pana ortodontistu doktora Tomáše Hanzelku. Na schůzce jsem pochopila, že on je stejný perfekcionista jako já a tudíž výsledek dopadne přesně podle mých představ. A už jsem se neměla důvod se rozmýšlet.


Máš svého oblíbeného youtubera, který tě inspiruje v tvorbě? A taky někoho, kdo tě baví a ovlivňuje? Z domácího prostředí i ze zahraničí?
Ano, pro mě je to Kovy, když se mezi učením jdu najíst, dám si sedm minut pauzu a to přesně vyjde na jeden jeho díl.

Je někdo, s kým bys chtěla natočit video? :-)
S herečkou Jennifer Lawrence nebo moderátorkou Ellen Degeneres.

V anketě Czech Blog Awards 2017 ses umístila na druhém místě v kategorii Cosmo Objev. Jak sis užila finálový večer v Hotelu Hilton? Změnilo to nějak tvoji tvorbu, tvůj přístup nebo ohlasy fanoušků?
Bylo to úžasné! Neskutečná úroveň. Nezměnila jsem nic, jsem pořád stejná. :-)

Jak se vyrovnáváš s negativní kritikou haterů nebo jinými nepříjemnými poznámkami na tvou adresu?
Já musím zaklepat, že zatím skoro žádnou nemám.

Na tvém Instagramu je vidět, že ráda cestuješ. Kde se ti líbilo nejvíc a jaká jsou tvoje vysněná místa, která chceš procestovat?
Chtěla bych vidět Vietnam, Laos, Barmu, Kambodžu. Ale ne ta turistická místa, chtěla bych je vidět očima místního, jako když jsem s přáteli s krosnou na zádech cestovala po Jávě nebo v Keni.

V roce 2015 jsi s Martinem Rauschem moderovala SuperStar. Jak tuhle zkušenost hodnotíš zpětně? Co ti to dalo?
Neuvěřitelnou zkušenost. Dodnes nevěřím, že se mi podařilo uspět v konkurzu na roli moderátorky v hlavním vysílacím čase. Byla to velká škola.

Co ty a moderování v současnosti? Přitahuje tě tahle cesta i teď, chceš se jí věnovat i dál? Nějaké akce konkrétně?
Občas moderuji soukromé akce, zatím nemám ambice jít znovu do televize. To je těžká disciplína.

Co tě baví v životě ze všeho nejvíc? Co ti dělá největší radost?
To je tak krásná otázka! Smát se večer s přáteli nebo partnerem, na nic nemyslet. Zpívat a tancovat.

Máš nějaký způsob, recept, co ti pomáhá být pracovně organizovaná a motivovaná? Např. to do listy, aplikace apod.
Můj přítel se smál, když jsem mu řekla, že program na naší dovolené budu vymýšlet já. "To bude 7:25 vstávat, 7:45 odjezd... Jitko, já chtěl odpočívat," říkal mi před odletem. Miluju plánování a organizování. A hlavně odškrtávání v to do listech.

Nejnovější Jitčino video na téma Otázky & odpovědi III.

Co pro tebe znamená rok 2018? Máš nějaké výzvy, které si chceš splnit, ale také pracovní či osobní plány, které tě čekají? Kde tě můžeme vidět?
Plány mám, ale nebudu je prozrazovat. Chci si hlavně najít správný balanc mezi prací a volným časem. To pro mě bude nejtěžší. Zbytek vím, že bude snazší.

Kde se vidíš za pět nebo deset let? Chceš zůstat u módy a modelingu a natáčení, nebo máš ještě jiné představy a sny? :-)
Mám toho v hlavě hodně. Teď bude prioritou vyřešit místo, ve kterém budeme s partnerem společně žít, chtěli bychom se v blízké době sestěhovat. Od toho se bude hodně odvíjet.

 Co bys vzkázala našim čtenářkám a blogerkám do roku 2018?
Aby se netrápily nesplněnými předsevzetími a užívaly si maličkosti.

Děkujeme za rozhovor a přejeme ti úspěšný i příjemný rok 2018. :-)

Líbil se ti rozhovor s Českou Miss 2011? Sledovat můžeš také její Instagram zde. A s kým dalším by ses ráda potkala v našich rozhovorech? Napiš nám do komentářu, rádi se necháme inspirovat tvým přáním! ;-)

 

Komentáře

Žádné komentáře, buďte první, kdo okomentuje tento článek.

Pro přidání odpovědi se musíte přihlásit či registrovat. Zaregistrovat se

KURÝR 6 - "HOGGY" PETR LEXA

AVON S PETROU LOVELY HAIR, LÍČENÍ ČTENÁŘKY ADÉLKY

PROMĚNA S TERRY MAKEUP TUTORIALS

KURÝR 1 - SHOPAHOLIC NICOL

CHUTNÁ TO? KAČÍ - MY COOKING DIARY A JEJÍ NEJLEPŠÍ KUŘECÍ KŘÍDLA

ANNA SULC - PROMĚŇ MĚ!

Největší inspirace pro krásné bydlení Vše pro vaše útulné bydlení :-)

Moderní portál o bydlení, největší inspirace pro interiéry a exteriéry.